HC Stadion Vrchlabí – Dostat se výš bude hrozně těžké, tuší Vladimír Jeřábek

Dostat se výš bude hrozně těžké, tuší Vladimír Jeřábek

08.08.2009
Michal Miškovský

Dvakrát dovedl tým do čtvrtfinále. Byl u všeho, co Vrchlabí ve své krátké prvoligové historii dokázalo. A nyní by trenér Vladimír Jeřábek (na snímku) rád pokořil se svými svěřenci další metu. “Vždycky si dávám za cíl postoupit do play-off a pak projít co nejdál. Naším tajným přáním je semifinále,“ prozrazuje. Charismatický kouč si však moc dobře uvědomuje, že proniknout mezi čtyři nejlepší kluby druhé nejvyšší soutěže bude těžký oříšek.

“Dostat se výš bude dost těžké a všechno ukáže až sezona. Záleží i na zdraví hráčů, protože oproti předchozím dvěma ročníkům nemáme tak široký kádr,“ připomíná v úvodu rozhovoru, který vznikal před pondělní tiskovou konferencí.

“Taky jde o to, abychom dobře odstartovali. Podívejte se na extraligové Budějovice. Loni nechytly začátek a už se z toho nevyhrabaly,“ klade důraz na zvládnutí úvodních kol.

Rozjezdu prvoligové sezony předchází kvalitní příprava. Vrchlabskému klubu ji zpestřují podobně jako loni zápasy Tipsport Cupu. “Jsou to pro nás čtyři kvalitní přáteláky. Těžko můžeme počítat s tím, že bychom mohli finančně pomoci oddílu nějakým úspěchem,“ bez okolků přiznává. “Soupeře jako jsou Pardubice nebo Slavia bychom jinak v přípravě asi těžko sehnali.“

Po minulém ročníku se kádr Vrchlabí poměrně výrazně proměnil. “Odešel brankář Štůrala, který měl loni dobrou sezonu,“ chválí s odstupem čtyřiadvacetiletého gólmana, který se vrátil z hostování do Zlína. Jeho nástupcem ve vrchlabské brance bude zkušený Radovan Biegl. “Radek je obrovským přínosem a určitě to ukáže i na ledě během sezony. Jsem moc rád, že jsme ho získali. Pomáhá i mladým gólmanům, protože takové zkušenosti by bez něj asi těžko získali.“

“V obraně jsme tolik změn nedělali. Zkušení beci tu zůstali a doplnil je Tomáš Pácal. Vedle toho zkoušíme některé mladé kluky, je potřeba je zapracovávat do týmu,“ pokračuje ve výčtu změn, tentokrát v defenzivních řadách svého týmu.

Vůbec největší obměna proběhla v útočných formacích. “Ztratili jsme dva centry, kteří za poslední dva roky hráli vždycky v těch lepších lajnách. Nejde o hráče z čtvrté formace, hráli stabilně. Musíme je nahradit,“ uvědomuje si.

V loňské sezoně Vrchlabští spolupracovali s extraligovou Mladou Boleslaví. Vladimír Jeřábek si roli svého týmu v partnerství mezi dvěma kluby vcelku pochvaluje. “Myslím si, že to bylo výborné, když daní hráči nependlovali mezi Vrchlabím a Boleslaví. Jako příklad mi poslouží dvojice Tomáš Rod – Nikola Gajovský. Oba to jsou výborní hráči, ale nejsou ještě zralí na to, aby stále jezdili autem z Boleslavi do Vrchlabí a opačně. Když hráli déle v jednom klubu a trénovali tam, odvedli dobrou práci, ale jakmile začali pendlovat, byli nepoužitelní. To jsme si však vždycky mezi oběma kluby v klidu vyříkali,“ vypráví.

“Myslím si ale, že v příští sezoně už spolupráce na takové bázi nebude. Ale teď třeba zkoušíme dva mladé kluky z Boleslavi,“ doplňuje na závěr.