HC Stadion Vrchlabí – Další posilou do útoku je Filip Krsek

Další posilou do útoku je Filip Krsek

13.08.2022
Filip Vedral

Další posilou A-týmu je třiadvacetiletý útočník Filip Krsek.
Filip prošel ve Vrchlabí mládežnickými kategoriemi a v juniorském věku odešel do Litvínova. Za náš A-tým ale ještě nenaskočil. V minulé sezóně nastupoval za Novou Paku, kde si v 39 zápasech připsal 37 bodů za 11 gólů a 26 asistencí.

Kde jsi s hokejem začínal? Pamatuješ si na své první hokejové krůčky?
Začínal jsem v Nové Pace, protože tam hrál můj bratr. Byl jsem celkem hyperaktivní dítě, proto mě rodiče radši strčili za mantinel, aby mě nemuseli hlídat. :-)

V mládí jsi zakusil také extraligu juniorů a to v Litvínově. Máš z té sezony nějaké nezapomenutelné zážitky?
Vzpomínky na to mám velmi dobré. Poprvé jsem okusil, co je to letní příprava a posilovna. Tomu jsem se předtím, zázrakem, nějak vyhnul.

V sezónách 2018-2019 a 2019-2020 jsi hrál za HC Trutnov. Vzpomínáš na tyto roky v dobrém?
Určitě na ně vzpomínám v dobrém, byl to velký přechod z mládežnické soutěže. Setkal jsem se tam se zkušenými hráči, kteří již hráli i vyšší soutěž a bylo to pro mě přínosem.

Minulý rok jsi hrál druhou ligu v Nové Pace. Jak bys loňskou sezónu zhodnotil?
Hrál jsem v Nové Pace, ale nastupoval jsem ještě v Trutnově, takže sezóna pro mě byla vcelku dlouhá. Tím, že jsem mohl porovnávat dvě odlišné soutěže, byla ale zároveň dost zajímavá.

Jak se těšíš na tuto sezónu, kdy budeš působit ve Vrchlabí?
Na tuto sezónu se těším velmi, protože se opět budu shledávat s kluky, se kterými jsem hrál v mládežnických kategoriích.

Jak ses na sezónu připravoval? Hrál jsi za Vrchlabí in-line hokej, že? Jak se vám dařilo?
Letní přípravu jsem absolvoval ve Vrchlabí a teď stále pokračuji sám. In-line hokej byl spíše pro zábavu, takže naše výsledky nebyly až tak oslnivé. :-)

S jakým očekáváním jdeš do nové sezóny?
Neřekl bych, že mám nějaké očekávání, ale chtěl bych sezónu co nejlépe odmakat.

Předpokládám, že je hokej pro tebe na prvním místě. Máš ještě nějaké jiné koníčky?
Koníčky další asi nemám, protože mi na to nezbývá moc času. Když se ale nějaký najde, tak ho rád trávím s přáteli.

Máš nějaké plány na léto, třeba dovolenou?
Dovolenou už žádnou neplánuji, byl jsem na pár festivalech. Zábava už byla a teď si myslím, že je čas, abych se soustředil na sezónu.

Komentář Jiřího Jakubce, sportovního manažera:

„Filip je odchovanec Nové Paky, který v mládežnických kategoriích hrál za náš tým HC Krkonoše. Juniorskou kategorii odehrál v Litvínově a potom působil v druholigových týmech Trutnova a Nové Paky. Je to zdravě drzý útočník, výborný bruslař, který by měl být v našem útoku cítit. Vloni dokázal v Nové Pace zaznamenat téměř 1 kanadský bod na zápas, což už je velice slušná vizitka.”