HC Stadion Vrchlabí – Sobota bude ve znamení derby v Nové Pace

Sobota bude ve znamení derby v Nové Pace

10.01.2020
Lucie Horčičková

Již tuto sobotu 11. ledna 2020 čeká náš vrchlabský A-tým další derby. Oproti středě, kdy do Vrchlabí přijel HC RODOS Dvůr Králové nad Labem, zajede HC Stadion Vrchlabí do nedaleké Nové Paky, se kterou sehraje své 4. vzájemné utkání letošní sezóny.
Předchozí 3 vzájemná utkání skončila 2x ve prospěch HC Stadionu (5:1, 3:2) a jednou ve prospěch týmu z Nové Paky (5:4).

HC Stadion Vrchlabí má za sebou v novém roce odehraná 2 utkání a stále se drží na vítězné vlně. Nejprve zajel HC Stadion do Bíliny, ze které si přivezl výhru 11:2 a poté se utkal na domácím ledě s týmem ze Dvora Králové nad Labem, nad kterým vyhrál 3:0. Již v 2. minutě první třetiny skóroval Petr Sýkora, poté během druhé třetiny Lukáš Kastner a nakonec v čase 59:28 využil přesilové hry Jan Hlaváč, který navýšil skóre na 3:0.
HC Stadion se stále drží na první příčce tabulky s 70 body.

Středečním soupeřem, a zároveň domácím týmem, bude BK Nová Paka, která je v tabulce na 7. místě s 32 body.
I Nová Paka už má, po vánoční pauze, za sebou odehraná 2 utkání. V rámci 29. kola se Nová Paka utkala na domácím ledě proti celku z Řisuty, se kterým prohráli po samostatných nájezdech 4:5. Následovalo utkání v Děčíně, ale ani odtud si Nová Paka nepřivezla vítězství. Prohrála těsným poměrem 5:6.