HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Nová Paka - Vrchlabí 2:5

Z Nové Paky vezeme tři body

11.01.2020
K sobotnímu utkání zajížděl HC Stadion na stadion do Nové Paky. V předchozím vzájemném zápase Nová Paka porazila domácí hráče, a tak chtěl Stadion soupeři porážku oplatit. To se mu také podařilo hlavně díky první třetině. Dva góly si připsal Rolinek, třikrát asistoval Bednář a dvakrát přihrával Matějček.
31.kolo, sobota 11.1.2020, 18:00
Nová Paka
2:5
Mahdal ( Vacek) – Müller, Pohl, Mlčoch, Abraham (C), Bezděk, Suvorov – Foerster, Malík, Kloutvor, Půlpán A. (A), Hric, Ukhin, Půlpán T., Vrba, Hidveghy, Dvořák J., Hnik (A), Dvořák E.
Soukup (Abraham) – Jirků (C), Moník J., Havránek, Bendík (A), Vašíček (A), Voženílek, Kynčl, Vágner – Rolinek, Bláha, Hlaváč, Kastner, Bednář, Sýkora, Urban, Mrňa, Matějček, Chalupa, Hozák, Moník F.
Třetiny: 1:3, 1:1, 0:1  Branky a nahrávky: 13. Půlpán (Suvorov, Hric), 23. Hric (Půlpán, Müller) – 10. Rolinek (Bednář), 11. Sýkora (Matějček, Vágner), 13. Mrňa (Bednář, Jirků), 34. Rolinek (Matějček, Vašíček), 60. Hlaváč (Bednář, Soukup). Rozhodčí: Patrik Vokřál – Milan Svoboda, Jan Krátký. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1820. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 2:3, 2:4, 2:5.

Zápas začal akcemi na obou stranách. V 5. minutě se do šance dostal Sýkora, ale Mahdala ho vychytal. Mahdal poté zasahoval také proti Kynčlovi. Hozák střílel od modré, ale nebyl úspěšný. V 9. minutě byl vyloučen domácí Ukhin. Následoval ho o pár vteřin později Abraham a domácí tak dostali výhodu dvou hráčů v poli. V čase 9:49 se za Vrchlabí trefil Tomáš ROLINEK. V čase 10:21 navýšil náskok hostů Petr SÝKORA a využil tak další přesilovou hru. V čase 12:05 to bylo již 3:0 pro hosty zásluhou Pavla MRNI. Domácí na branky odpověděli v čase 12:31, kdy se trefil Aleš PŮLPÁN, který tečoval střelu Suvorova. Ve 14. minutě byl vyloučen vrchlabský Chalupa. Abraham vystřelil dvakrát na Soukupa. Také Pohl se pokusil o branku, ale byl neúspěšný. V 17. minutě byl vyloučen Chalupa za sekání. Domácí se usadili v útočném pásmu, navíc po naskočení Chalupy byl vyloučen další vrchlabský hráč. Dvořák zavezl puk k Soukupovi, ale hosté puk vyvezli ze třetiny.

Druhá část začala lépe pro domácí. V čase 22:36 střílel Tibor HRIC, který ujel společně s Půlpánem. Ve 25. minutě byl vyloučen Bendík. Půlpán společně se Suvorovem se hnali k Soukupovi, ale ten byl připravený. Malík se také dostal do šance, ale obránci Vrchlabí byli na svých místech. V polovině utkání bylo nařízeno trestné střílení pro Novou Paku, ale faulovaný Hric nájezd neproměnil. Ve 32. minutě byl vyloučen hostující Hozák. Domácím se ale nedařilo usadit se v útočné třetině. Naopak se do šance dostal HC Stadion a v čase 33:32 ve vlastním oslabení vstřelil branku Tomáš ROLINEK. Ve 36. minutě byl vyloučen vrchlabský Bendík. Soukup zasahoval proti střele Půlpána. Minutu před sirénou ujížděli dva hráči na Soukupa, ale ten byl připravený.

Soukup musel zasahovat hned na začátku třetí části. Ve 44. minutě vyrazil Soukup puk přímo na hůl Hidveghyho. Poté byl vyloučen novopacký hráč, současně s ním si šel odpočinout také vrchlabský Vašíček. Ve 46. minutě byl navíc ještě vyloučen Kastner. Domácím se ale nedařilo dostat se do akce. Další vyloučení přišlo ve 47. minutě na vrchlabské straně. Bednář sice vystřelil, ale Mahdal byl na místě. Na druhé straně střílel Hric. V 50. minutě diváci viděli menší potyčku mezi Havránkem a Dvořákem. Následovalo vyloučení, nejdříve odešel Bezděk, který dostal trest do konce utkání, následovaný Dvořákem, který dostal dvě minuty za hrubost. Hlaváč nahazoval před Mahdalovu branku, ten ale puk dobře viděl. V 54. minutě byl vyloučen Tomáš Půlpán. HC Stadion ale dobře bránil svoji třetinu a Novou Paku nepustil do žádné akce. V 56. minutě byl vyloučen Jirků a také domácí dostali možnost využít přesilovou hru. Hnik střílel mimo Soukupovu branku. Aleš Půlpán sice vystřelil, ale Soukup si mezeru mezi betony pohlídal. Poslední minutu hráli domácí bez brankáře. A v čase 59:38 dokonal dílo Jan HLAVÁČ, který trefil prázdnou branku.

V. Baďouček:

V první třetině jsme dokázali dvakrát rychle využít přesilovou hru a následně navýšit naše vedení na 3:0, měli jsme i další brankové příležitosti, byl to ale soupeř, který díky naší vlastní brance snížil. Od druhé třetiny naše hra upadla do podprůměru a soupeř průběh zápasu po brejku zdramatizoval. Naší hře scházel důraz a snaha po zakončení. Byli jsme nedisciplinovaní a naši hru komplikovala častá vyloučení, která sobotní soupeř nebyl schopen potrestat, pokud bychom tímto stylem hráli proti týmům s lepší přesilovou hrou utkání bychom ztráceli. Vyvarovat se zbytečných faulů, zejména v útočném pásmu, je první úkol do dalších utkání.