HC Stadion Vrchlabí – Vždycky jsem chtěl být jedním z nich, říká René Mach
Rozhovory

Vždycky jsem chtěl být jedním z nich, říká René Mach

28.09.2017
Lucie Horčičková

Seznamte se s Rendou Machem… Nadějný osmnáctiletý útočník je momentálně nejmladším hráčem našeho A-týmu. Vrchlabský odchovanec, který zároveň pomáhá ve výchově malých hokejistů, nám zodpověděl pár otázek…

Co pro tebe jako pro staršího dorostence znamená být na soupisce A-týmu?
Znamená to pro mě hodně! Už od mala jsme se s klukama chodili koukat na jejich zápasy a být jedním z nich byl náš malý sen. Jsem rád, že se mi to podařilo a můžu být součástí týmu.

Jak tě ostatní přijali do týmu?
Myslím si, že úplně v pohodě. S klukama jsem chodil trénovat už delší dobu, někteří z nich mě i dřív trénovali, takže se známe.

Čím se liší hra v áčku oproti dorostu?
Áčko hraje úplně jiný hokej. V dorostu je to spíš o tom, že se hodně bruslí a jezdí se nahoru dolu. V áčku je to ale spíš o přemýšlení. Nesmím začít bláznit a musím víc rozehrávat.

Jaké máš ambice a co pro to děláš?
Samozřejmě bych chtěl hrát za áčko stabilně… Trénuju, co to jde, ale teď je toho času méně. Musím se více věnovat škole, protože mě tento rok čeká maturita. K tomu mám ještě tréninky, zápasy za áčko, starší dorost, a když je potřeba, tak i za Novou Paku. Společně s Michalem Pšurným ještě trénuju třikrát týdně 3. a 4.třídu a občas vypomáhám s přípravkou.

Co plánuješ po maturitě a jak to vidíš s hokejem?
Rád bych se dostal na FTVS do Prahy. A jak to bude s hokejem? To je otázka. Ještě mám čas si to pořádně promyslet, ale určitě bych rád dál hrál ve Vrchlabí.

Co tě přivedlo k hokeji a jak dlouho ho hraješ?
K hokeji mě přivedli rodiče a děda. Jednou mě vzali na brusle a hrozně se mi to zalíbilo, tak jsem ještě ten samý rok zkusil hokej, do kterého jsem se zamiloval. Zůstal jsem u něho do teď a už to bude 15 let, co se mu plně věnuji.

Kam až by ses chtěl v hokeji dostat?
V hokeji bych se chtěl dostat, co nejvýš to půjde. Ale žádný přesný cíl pořádně nemám. První liga by byla určitě fajn.

Kdo je tvůj hokejový vzor?
Když jsem byl menší, tak to byl Jarda Jágr, který je vzorem pro většinu malých kluků. Teď mám ale hodně rád americký tým Washington Capitals, kde se mi líbí třeba T. J. Oshie a jeho styl hry.