HC Stadion Vrchlabí – Je to tu – rozřazení do skupin zná i mládež
A Team

Je to tu – rozřazení do skupin zná i mládež

24.06.2017
Anna Zívrová

Letos se v mládežnických soutěžích udály nemalé změny. Například celá regionální liga staršího dorostu má úplně jinou podobu než doposud. Ani v mladším dorostu tomu není jinak. O dalších podstatných věcech nejen z prostředí vrchlabských dorostenců dozvíte v následujícím článku.

Regionální liga staršího dorostu
Letošní ročník jak staršího tak i mladšího dorostu nabírá úplně jiného směru. Jedná se pro Vrchlabí o soutěž, která vznikla spojením krajského přeboru a ligy. A to přináší pozitiva. Nejen že ubude zbytečně dlouhého cestování, ale měla by se zvýšit i kvalita zápasů.

Základní část trvá od 10.9.2017 do 26.11.2017, nadstavba pak 3.12.2017–18.3.2018. Jedná se o hráče ročníků 1999, 2000 a 2001 (předpoklad pěti mladších hráčů ročníku 2002). Do této soutěže se přihlásilo celkově sedm družstev Královéhradeckého kraje.

První část odehrají naši hráči ve skupině E (řídí Liberecký kraj) společně s Jabloncem nad Nisou, Mělníkem, Lomnicí nad Popelkou, Novou Pakou-Jičín, Benátky nad Jizerou, Frýdlantem, Českou Lípou a Kralupy. Do druhé části postupují tři nejlepší týmy z každé ze čtyř skupin o dvanácti účastnících. Soutěž bude pokračovat dvoukolově (22 utkání). Ve třetí části se sehraje utkání s vítězi ostatních skupin o postup do extraligy.

Hrací den je neděle, potom navíc i vložené pátky a svátky. Na základě dohody se soupeřem lze odehrát utkání v pátek (nejdříve začátek utkání 17.00 hodin) nebo v sobotu.

ELIOD Regionální liga mladšího dorostu
Stejně jako u staršího dorostu i zde se jedná o úplně novou soutěž, která bude probíhat hodně podobně.

Základní část trvá od 10.9.2017 do 3.12.2017, nadstavba pak 9.12.2017–25.3.2018. Tato kategorie bude tedy zastoupena ročníky 2002 a 2003 (plus pět mladších hráčů z ročníku 2004).

V první části Vrchlabští odehrají zápasy ve skupině Střed - skupina F (řídí Královéhradecký kraj) společně s Jaroměří, Kolínem, Novým Bydžovem, Hronovem, Opočnem, Náchodem a Lomnicí nad Popelkou. Hraje se dvoukolově (14 zápasů) tříbodovým systémem. Do druhé části se dostanou tři nejlepší týmy z každé ze čtyř skupin. Odehraje se 22 utkání a vítěz skupiny postupuje do extraligy.

Hrací den je neděle + vložené soboty a svátky. Na základě dohody se soupeřem lze odehrát utkání v pátek (nejdříve začátek utkání 17.00 hodin) nebo v sobotu.

Liga mladších a starších žáků
Letošní liga mladších a straších žáků přinese porce velice těžkých a kvalitních soupeřů. Do soutěže se vrátily kvalitní týmy Hradce Králové a v nadstavbě pak Liberec a Benátky, a tak je opravdu na co se těšit.

Začátek soutěže je 9.9.2017, konec základní části potom 2.12.2017. Liga mladších žáků bude zastoupena ročníky 2006 a 2007 (dívky navíc i ročník 2004-2005), do utkání mohou nastoupit tři mladší hráči ročníku 2008. U ligy starších žáků takto nastoupí ročníky 2004 – 2005 (dívky navíc i ročník 2002-2003), do utkání pak mohou naskočit i tři mladší hráči ročníku 2006.

U této kategorie se můžeme těšit na stejný systém jako v loňské sezoně. Zápasy slečny a kluci odehrají ve skupině Královéhradeckého kraje a čekají je tato mužstva – Hradec Králové, Jaroměř, Náchod, Nové Město, Nový Bydžov, Opočno, Trutnov, Třebechovice a Vrchlabí. Sehraje se tak 16 utkání.

Ve druhé části se hraje společně s Libereckým krajem, a to první až čtvrtý tým umístěný v první části (celkem tedy osm týmů ve skupině), týmy na pátém až devátém místě sehrají soutěž s Libereckým krajem ( celkem deset týmů ve skupině). Herní dny jsou sobota a vložené neděle

KL přípravek 2008 – 4.třídy
Tato soutěž kopíruje již několikaletý osvědčený model, který zaručuje velice kvalitní utkání. V této kategorii jsou dokonce velmi silně zastoupeny ročníky, a tak na první část soutěže přihlásíme dva týmy.

Začátek soutěže se uskuteční 15.10.2017 konec první části 18.12.2017. V první polovině (do konce r. 2017) kluci odehrají zápasy turnajově formou minihokeje. Ve druhé části se hraje „velký hokej“ jednokolově na celé ledové ploše. Celkem se přihlásilo patnáct družstev. V první části se uskuteční devět kol, v každém kole se odehraje pět turnajů o třech týmech, což znamená, že se celkově odehraje pětačtyřicet turnajů, přičemž každý klub bude třikrát pořadatelem turnaje. Hraje se 3 x 15 minut hrubého času. Hrací den je neděle.

Minihokej 2009
I v této kategorii se odehraje osvědčená soutěž z loňského roku. Tento ročník je také hojně zastoupen, a proto si můžeme dovolit přihlásit opět dva týmy. Soutěž bude zahájena 7.10.2017 a konec bude 10.3.2018

Hraje se dle pravidel minihokeje. Celkem se přihlásilo dvacet družstev. Vzhledem k počtu přihlášených družstev je navrhnuto sehrát dvanáct kol, přičemž v každém kole se sehraje pět turnajů o čtyřech týmech, celkem tedy šedesát turnajů, přičemž každý klub bude třikrát pořadatelem turnaje.

Minihokej 2010
Soutěž pro nejmenší, ve které sice nejde moc o kvalitu hokeje, ale spíše o radost ze hry, bude probíhat takto:

Hrát se bude dle pravidel minihokeje. Celkem se přihlásilo devatenáct družstev. Vzhledem k počtu přihlášených je navrhnuto následující: Sehraje se celkem šest kol, přičemž v každém kole bude pět turnajů o třech týmech (hraje se 3x 15 minut hrubého času) a jeden turnaj o čtyřech týmech (hraje se 3x 10 minut hrubého času). Celkem se sehraje šestatřicet turnajů.