HC Stadion Vrchlabí – Jan Kerekanič: Amerika mi dala do života hodně
Rozhovory

Jan Kerekanič: Amerika mi dala do života hodně

18.06.2017
Kateřina Havlíčková

S jednadvacetiletým vrchlabským útočníkem Honzou Kerekaničem jsme probrali jeho čerstvou zkušenost – více než roční pobyt v Americe. Zažít tam toho stačil hodně, teď už ale myslí na budoucnost, a to hokejovou i pracovní.

Strávil jste sezonu a kousek v zámořském týmu Southern Oregon Spartans. Jak jste se vůbec dostal do juniorské soutěže v USA?
Měl jsem období, kdy mě přestával bavit hokej. Chtěl jsem si zahrát v zámořském týmu a povedlo se mi to. Dostal jsem se tam díky agentovi. Dalo mi to hodně do života, naučil jsem se anglicky a osamostatnil jsem se. V USA byl každou chvíli nějaký skvělý zážitek, například turnaj v Las Vegas.

Co vám dal americký hokej?
Americký hokej mi dal určitě hru do těla, naučil mě dotáhnout všechno až do konce. Ukázal mi, jak skělé je hrát týmově a srdcem.

Jak jste trávil svůj volný čas ? Jaká všechna města jste tam navštívil?
Moc volného času se nenašlo. Ale když už nějaký byl, tak jsme ho využili tím, že jsme s klukama chodili do kina, do bazénu a jen tak jsme odpočívali. Také posilovna nebyla vyjímkou Podíval jsem se do Los Angeles, Seattlu, Las Vegas a v poslední řadě jsem procestoval celou Kalifornii. Bydlel jsem u rodiny, otec byl majitel klubu, tudíž jsem měl skvělé zázemí. Byla to výborná rodina a měl jsem mladšího bráchu a sestru. Trávili jsme spolu hodně času. Jezdili jsme do fast foodu, hráli jsme fotbal i hry na playstationu. Vůbec jsem se tam nenudil.

Studoval jste v USA? Bylo těžké se po návratu vrátit ke studiu?
V USA jsem nestudoval. Chtěl jsem si české studium dodělávat dálkově, ale nebyla vůbec možnost. Přerušil jsem ho s tím, že si čtvrťák dokončím, až se vrátím. Do školy jsem zpátky nastoupil až loni v listopadu. Bylo to těžké se zase vrátit k učení, všechno jsem to zapomněl. V rychlosti jsem si za těch pár měsíců oživil všechny předměty, dal tomu volný průběh a dopadlo to slušně.

Jak se vám povedla maturita? Byl jste vystresovaný? Z čeho jste maturoval ?
Celkem se povedla. Maturoval jsem z češtiny, angličtiny, strojírenské technologie a strojírenství. Vystresovaný jsem vůbec nebyl, odjakživa jsem měl školu na háku. Čeština byla trošku horší, naučil jsem se 17 knížek z 20 a vytáhl jsem si osmnáctou. Takže jak se říká, hvězdy září v září.

Jak vidíte budoucnost po maturitě? Máte stálou práci?
Doufám, že to bude co nejrůžovější. Chci pracovat a zároveň se věnovat naplno hokeji. Chtěl bych jet na nějakou dovolenou. Mám dvě stálé práce. Furt mákám, zajíždím každý den Škodovky. A párkrát do týdne hlídám objekt, ale jsem spokojený, protože stíhám hokej.

Čemu se věnujete, když nemusíte do práce nebo nehrajete hokej?
Už od mala jsem se věnoval fotbalu zároveň s hokejem, takže to je jedna z věcí, která mě do teď baví. Když můžu, tak si rád chodím s klukama zakopat. Rád se jezdím koukat na závody motorek a zajímají mě auta.

Jaké je vaše vysněné auto?
Mám menšího sporťáka Nissan 350Z, už od mala jsem ho chtěl, tak jsem si řekl, že si tento sen musím splnit.

Po americké štaci je zpátky ve Vrchlabí. Jakou hokejovou pozici byste chtěl v této sezoně vydobýt?
Ve Vrchlabí jsem pořádně za áčko ještě nehrál, letos bych chtěl být součástí týmu. Je tu rozhodně skvělá parta. Na hokeje ve Vrchlabí chodí spousty lidí, je to bomba, to se jen tak někde ve druhé lize nevidí. Nejdřív bych se chtěl alespoň dostat do čtvrté lajny. Pak už bych chtěl hrát jakoukoliv pozici v útoku.