HC Stadion Vrchlabí – Kobra chce hrát první ligu, počítá s pomocí Sparty
A Team

Kobra chce hrát první ligu, počítá s pomocí Sparty

23.02.2015
Marek Komárek

Druholigové boje čeká už brzy vyvrcholení. V play off se rozhodne o tom, kdo získá právo hrát příští sezónu vyšší soutěž. Velkou šanci na postup má druhá Kobra Praha. Prezident klubu blíže prozradil, jak by s případným postupem jeho klub naložil. Aktuálnost tématu ještě zvyšuje fakt, že se v letošním ročníku nehraje baráž mezi posledními celky první ligy a prvními celky ligy druhé.

Aby klub mohl nastoupit do vyšší soutěže, většinou je nezbytné vyřešit finanční záležitosti, stabilizovat kádr takovým způsobem, aby byl konkurenceschopný a v neposlední řadě i zajistit dostatečně reprezentativní zázemí.

Lodivod Kobry Praha Miloslav Šeba přispěchal pokaždé s pozitivní odpovědí. Když byla propírána finanční situace celé věci, zmínil ochotu partnerů se po již uskutečněných jednáních podílet na zajištění celé prvoligové sezóny. Kde ale pražský celek tlačí bota, je rozhodně nedostatečné zázemí. „Zázemí zimního stadionu se bude po sezoně rekonstruovat v podobě nových šaten a máme příslib také na dokončení hlediště pro diváky.“, komentoval situaci Šeba. Nicméně přiznal, že finální verdikt padne až po skončení sezóny, kdy bude jisté, zda se Kobra do vyšší ligy podívá. I kdyby tomu tak nebylo, rekonstrukce šaten a dobudování zázemí nejspíše proběhne. Vše je připraveno ve formě projektové dokumentace.

Když už bude sezóna zajištěna materiálně, je třeba zajistit i konkurenceschopnost týmu. Tým z Prahy je s vidinou první ligy skládán třetím rokem a v případě postupu by počítal s pomocí extraligové Sparty Praha. „Bude třeba doplnit kádr o cca 7 zkušených hráčů.“, ví prezident klubu. Jednání s týmem z Holešovic bude pokračovat až po úspěšném naplnění postupového cíle.

Kobra Praha je jediné utkání před koncem základní části na druhém místě tabulky. O tuto příčku již nepřijde, naopak v případě zaváhání Sokolova v zápase s Vrchlabím stále žije šance na opanování základní části. Osmifinálovým soupeřem pražského výběru bude tedy patnáctý, popř. šestnáctý celek tabulky. V nebývale vyrovnaném závěru ligy se o tyto příčky utká ještě šestice celků. Až do semifinále bude Kobra velkým favoritem. Poté se očekává velký souboj buď s Kozly z Kolína, nebo s Kohouty z Tábora o postup do závěrečné části sezóny, ve které už půjde o postup do první ligy.