HC Stadion Vrchlabí – V posledním kole přivítáme nevyzpytatelný Žďár nad Sázavou
A Team

V posledním kole přivítáme nevyzpytatelný Žďár nad Sázavou

21.02.2014
Marek Komárek

Většina fanoušků i hokejových odborníků je již nejspíše myšlenkami v play off. Předtím je však nutné zodpovědět zbylé otázky týkající se základní části. Právě na stadionu ve Vrchlabí se bude nepřímo bojovat o pátou příčku, kterou však má před posledním kolem na dosah Kobra Praha po nedělním domácím vítězství právě nad naším týmem. Zaváhat v Děčíně však může. Je proto nutné zápas odehrát na plný plyn. V neposlední řadě jde také o získání potřebné pohody před blížícím se vrcholem letošní sezony.

Kdo proti sobě nastoupí?

Tým v druhé polovině soutěže stabilně vyhrávající nad celky v tabulce pod ním. Nevyzrál na něj ani jeden z těchto celků. Horší bilance už nastává s mužstvy v tabulce umístěnými výše. Sokolov, Kobra Praha a právě Žďár nad Sázavou zvítězili na domácím ledě a Tábor výhrou 6:3 vyloupil Elektromont arénu. Bonusem je velmi cenné vítězství na ledě Kolína v poměru 3:2 ihned po vánoční přestávce.

Řeč je samozřejmě o domácím celku -

HC STADION VRCHLABÍ

Tomu bude v zápase jistě chybět Ladislav Gengel nastupující v barvách Havlíčkova Brodu v play off 1. ligy. Domácí dopředu nejspíše potáhne stejná elitní formace jako v celé sezoně. Její dva nejproduktivnější členové Martin Filip a Patrik Fořt dohromady zaznamenali 27 branek a 53 asistencí. Podíleli se tak na téměř polovině všech branek, které Vrchlabí vsítilo. Dále v kanadském bodování figurují vysoko také Ondřej Březina, Tomáš Šťastný a Tomáš Bláha.

SKLH ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

je černým koněm soutěže. Už minulý týden ve čtvrtek si zajistil začátek případné čtvrtfinálové série na vlastním ledě. Má velké výkyvy formy. Když se daří, není problémem porazit Kobru Praha 6:0 a poradit si s Kolínem. Prohrát však dokáže např. v Řisutech a naposledy v Pelhřimově, kde inkasoval čtveřici branek v poslední třetině, čímž promarnil dvoubrankové vedení po dvou třetinách. Vrchlabští musí dát pozor z útočných řad zejména na Michala Kaňku, Luboše Kunstmullera a Jiřího Dítěte.

Základní informace

Rok založení klubu: 1939

Klubové barvy: bílá, červená

Kapacita stadionu: 3 500

Webové stránky: www.hokejzr.cz

Generální manažer: Miloslav Šimon

Hlavní trenér: Martin Sobotka

Vedoucí družstva: Luboš Havelka

Duel začíná, jak je ve Vrchlabí tradicí, v 18:00 hod.