HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Žďár nad Sázavou 2:6

Žďár vyučil Vrchlabí v produktivitě a odvezl si všechny body

22.02.2014
Marek Komárek
Téměř bezchybný výkon předvedli hokejisté Žďáru nad Sázavou v posledním kole druhé ligy. Během první třetiny si vypracovali hned tříbrankový náskok, který určil ráz utkání. Horalé se brankami Bláhy a Šťastného dostali maximálně na dvoubrankový deficit. Poté ale místo vyrovnání přišly dvě branky v závěru utkání, z čehož vykrystalizovala porážka v poměru 2:6. Tento zápas však bude zapomenut hned v následujícím týdnu. Začne totiž nová vyřazovací soutěž – play off. Vrchlabí v osmifinálové fázi přivítá celek Řisut.
34.kolo, sobota 22.2.2014, 18:00
2:6
Žďár nad Sázavou
Jeschke – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Pulec, Provazník, Kadavý – Jakubec "C", Filip M. "A", Fořt, Jirků, Filip D., Šťastný, Březina, Bláha "A", Marek
Sláma – Staněk "A", Smejkal, Pleva "A", Šír, Beneš, Jícha, Kolda, Krupka, Kaňka, Plachý "A", Kunstmullër, Říha, Dítě, Vítek, Hron, Man
Třetiny: 0:3, 1:0, 1:3  Branky: 31. Bláha (Březina), 53. Šťastný – 6. Staněk (Krupka, Kaňka), 8. Man (Hron), 20. Hron (Man), 46. Hron (Plachý, Beneš), 59. Staněk (Říha, Vítek), 60. Vítek (Hron, Man). Rozhodčí: Horynek – Bosák, Maštalíř. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:6.

Do prvních minut utkání se lépe vrhli domácí hráči, ve třetí minutě se v gólové šanci ocitl Pulec, ale puk se v bráně neobjevil ani po ráně mezi brankářovy betony ani poté při dorážce, kdy vrchlabský hráč minul. V páté minutě to byl zase Jirků, kdo ujížděl sám na hostujícího brankáře Slámu, ale ani tentokrát puk neskončil za jeho zády. O půl minuty později se ozvali i hosté ze Žďáru, nejprve dostal šanci Man, ale Jeschke vytasil lapačku a poslal puk mimo branku. V čase 5:18 už však puk musela hledat za svými zády, hostující Staněk prostřelil vrchlabského brankáře a poslal svůj tým do vedení 1:0. HC Stadion však mohl vyrovnat, Jirků však ani tentokrát proti Slámovi neuspěl. Nedáš – dostaneš, Žďár potrestal tuto neproměněnou šanci dalším gólem za Jeschkeho záda, na 2:0 zvyšovalo Man střelou z mezikruží. V polovině třetiny jsme viděli vyloučení domácího hráče, naštěstí tuto možnost hosté nevyužili. Povedlo se jim však vstřelit třetí branku 46 vteřin před odchodem do šaten, na 3:0 zvyšoval Hron a hosté odcházeli do šaten mnohem spokojenější.

Do druhé třetiny vstupovali domácí s tříbrankovým mankem. V prvních minutách se na ledě nedělo nic zajímavého, až ve 24. minutě se hostující Kaňka dostal až před domácího Jeschkeho, ale mezi betony nenašel místo, kudy by se puk mohl dostat do branky. Na obou stranách jsme mohli vidět menší šance, hostující Dítě se dostal málem až před branku, ale vrchlabský Klement mu v tom zabránil a obral ho o puk. Následně domácí Kolář se dostal před dva hráče Žďáru, ale jeho střelu zachytil Sláma v lapačce. V polovině zápasu si také HC Stadion zahrál přesilovou hru. Do velké šance se dostal Šťastný, kterému nahrál Bláha, ale hostující Sláma byl připraven a ránu vyrazil ramenem. Až poté, co byl Žďár v plném počtu, se Vrchlabí prosadilo – na rozdíl dvou branek snížil Tomáš Bláha nahozením od modré čáry a kotouč skončil až v brance. Stále však HC Stadion prohrával o dvě branky. O několik vteřin později mohl skórovat domácí Filip, ale poté, co byl sám před brankářem, branku přestřelil. Další přesilovka pro domácí přišla v 35. minutě. Ani tentokrát početní výhodu nevyužili, v této třetině jsme tak viděli pouze jednu domácí branku.

Poslední část nezačala pro vrchlabské nejlépe. Ve 42. minutě mohli hosté zvýšit svůj náskok opět na tři branky, ale Jeschke vyrazil puk mimo. Poté opět přišla možnost pro domácí snížit, vyloučen byl žďárský Šír. Ani tentokrát však domácí neskórovali, hosté si hlídali kotouč a v 46. Minutě už to bylo 1:4 – střelcem se stal Hron, který dal druhou branku v utkání. Během deseti minut poslední třetiny jsme viděli spoustu šancí, Jirků z velké blízkosti pouze nastřelil břevno Slámovy branky. I hosté si však vytvořili velkou šanci, dalšímu gólu ale zabránil svou hokejkou Lenoch, jinak by žďárský Man střílel do prázdné branky. V 51. minutě si šel na trestnou lavici odpočinout domácí Kolář a dal tak hostům možnost ještě navýšit gólový nášup. Hosté ale přesilovku nevyužili, naopak za Vrchlabí skóroval v oslabení Tomáš Šťastný a živil tak naději pro HC Stadion brát alespoň nějaké body. Během poslední minuty však bylo rozhodnuto – nejprve v čase 58:59 vstřelil branku do Jeschekovy branky Staněk, o půl minuty později ještě poslední branka utkání a opět do domácí svatyně – posledním střelcem se stal Vítek. Hosté ze Žďáru si tedy z vrchlabského ledu odvezli tři body za výhru 6:2.

Utkání hodnotil trenér Pavel Biegl: Tohle se špatně hodnotí... My místo toho, abychom po 10 minutách vedli 3:0, třetinu 3:0 prohrajeme! Špatně rozebraní hráči po buly, pokrytý hráč se nechá, aby akci zakončil, nedobruslíme hráče z druhé vlny na zadní tyč - z toho se pak dostanou laciné branky... A když se pak herně zvedneme, tak zase umřeme na neproměněné příležitosti. Závěr utkání mě mrzí. My chceme jít do power-play s tím,že ještě s výsledkem něco uděláme a místo toho dvakrát inkasujeme opět po zbytečných chybách... Snad jsme si výpadky vybrali teď a play-off už bude jiné.

Zápas hodnotil také Ondřej Březina: Výsledek neodpovídá tomu, co se dělo na ledě. Kdybychom dali na začátku ty tři, čtyři vyložené šance, co jsme měli, tak ten zápas byl úplně jiný. Mohli jsme s přehledem vyhrát, ale bohužel nám to tam nepadlo a jim to tam padlo. Žďár je výborný soupeř, a když my svoje šance nedáme, tak nás za naše chyby potrestají.