HC Stadion Vrchlabí – Měli více štěstí, směje se i přes prohru Patrik Urban
Rozhovory

Měli více štěstí, směje se i přes prohru Patrik Urban

04.02.2013

Stadion včera sice prohrál třetí semifinálový souboj a soupeř z Nového Města tak odvrátil první mečbol. I tak ale nechybělo málo a Vrchlabí se už mohlo radovat z postupu - a to i díky tomuto muži, který v neděli asistoval na druhou i třetí vyrovnávací branku domácích. Poté ještě vyrovnal stav v první sérii nájezdů. Na stejný úkol byl vybrán i podruhé, ale to už ho hostující gólman vychytal a Spartak se tak mohl těšit z výhry.

Patriku, dnes jste odehráli velice zajímavý zápas. Můžete ho zhodnotit vlastními slovy?
I když jsme prohráli, tak to bylo super utkání. Pro diváky líbivé. A prostě oni měli více štěstí (smích). My jsme navíc v prvních dvou třetinách neproměnili šance a i když jsme to teda ve třetí třetině vyrovnali, tak na nájezdy byl šťastnější soupeř.

Vy sám jste jel hned dva nájezdy. Ten první jste i trošku se štěstím proměnil a odvrátil prohru, ale co ten druhý?
Ten druhý.. Špatně zhodnocená situace. Chtěl jsem udělat úplně něco jiného, ale gólman mě překvapil vysunutím hokejky. Bohužel se to nepovedlo.

Až do tohoto utkání, jste za sebou měli, vezmeme-li v potaz i základní část, dlouhou šňůru vítězství. Může tato prohra nějak výrazněji nalomit vaší (myšleno obecně - týmovou) psychiku?

Určitě ne, protože jsme věděli, že prohra jednou přijít musí, ale vedeme pořád 2:1 na zápasy, takže si myslím, že to naši psychiku nenalomí.

Ve Vrchlabí působíte již dva měsíce. Jak se cítíte mezi "novými" spoluhráči?
A jak jste spokojen s tím, co zatím odvádíte ve vrchlabském dresu?

Moje výkony by asi mohly být lepší, ale zatím to jde. Zatím si to tady chválím, takže dobré.

Teď se přehoupneme trošku dál. Chtěl byste ve Vrchlabí pokračovat i v následující sezóně?
To nevím. To je otázka spíše na vedení. Teprve uvidíme, sám nevím, jak to všechno dopadne.

Ve středu jedete do Nového Města nad Metují. Sebere vám vrácení série zase na jejich stadion hodně sil?
Myslím si, že určitě ne. Jedeme tam vyhrát, abysme si už pak odpočinuli o víkendu na Trutnov (smích).