HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jablonec - Vrchlabí 4:2

Z Jablonce nad Nisou body nevezeme

28.10.2015
Marek Komárek
Po nadějném úvodu utkání se hráči HC Stadionu Vrchlabí vrací z Jablonce s prázdnou. Rozhodl o tom konec první části, kdy se trefili v rychlém sledu Demel s Nevyhoštěným. Hosté se po celý zbytek utkání už nedokázali dostat na nerozhodný stav a nepomohla ani závěrečná power play. Horalé jsou tak v tabulce pátí.
11.kolo, středa 28.10.2015, 18:00
Jablonec
4:2
Stejskal (Bouška) – Petrmichl "C", Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Tondr M., Pulec – Šulc, Bříška, Tondr L., Nevyhoštěný, Demel, Peřina, Mulač, Brokeš, Frk, Žďárský, Homolka.
Jelínek (Abrahám) – Jebavý, Kadavý, Klement, Lenoch, Beneš, deCarvalho, Jandejsek – Šťastný, Filip "C", Jirků, Bláha, Šimoníček, Bittner, Matějka, Urban, Maďar, Krsek, Srnský.
Třetiny: 2:1, 1:1, 1:0  Branky a nahrávky: 19. Nevyhoštěný (Demel), 20. Demel (Nevyhoštěný), 28. Tondr L. (Šulc, Bříška), 45. Bříška (Tondr L., Pavlů) – 7. Šťastný (Filip, Bittner), 40. Matějka (Filip, Šťastný). Rozhodčí: Vokřál – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:8 + Brokeš 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Do začátku zápasu vstoupilo lépe favorizované vrchlabské družstvo a už v úvodní půlminutce se jim za snahu dostalo první přesilovky. V té se hráčům HC Stadionu moc nedařilo a až na solidní Bittnerovu střelu od pravého kruhu, se do ničeho velkého nedostali. Hned po skončení první početní výhody přišel velmi tvrdý a nebezpečný zákrok u mantinelu a opět se vylučovalo na straně Vlků. Tentokrát se ale jednalo o pětiminutový trest, za který jeho autor Brokeš vyfasoval také trest do konce utkání. Vrchlabí se v přesilovce moc nedařilo a pásmo drželo zřídka. Pěknou ránu z dálky vyslal na Stejskala Kadavý, ale domácí brankář odmítl pustit krkonošský tým do vedení. I přes přesilovou hru se Vlci občas pohybovali v útočném pásmu a nedávali Vrchlabí šanci na kombinaci před jejich brankou. Ta ale nakonec potřeba nebyla. V sedmé minutě hry ukázal Martin Filip opět svoji genialitu a od své branky přesně nahrál na rozjetého Bittnera se Šťastným. Do finální fáze útoku se chopil kotouče Šťastný a vysokou ranou k pravé tyči otevřel brankové skóre. To se domácím nelíbilo a i přes to, že hráli stále v oslabení, vyvinuli útočný tlak. Důsledkem toho byla střela Tondra, která cinkla o břevno. Povedená akce ve vlastním oslabení byla ale od Jablonce pouze ukázkou toho, co bude v následujících minutách čekat vrchlabské hokejisty. Hned po ukončení dlouhé přesilovky se hra vyrovnala a k vidění toho moc nebylo. Hra se často přerušovala a hráčům nevycházeli přihrávky, z čehož mnohdy pramenili zakázané uvolnění. V polovině třetiny se dostal do skvělých šancí opět elitní domácí útočník Tondr. Nejprve se mu naskytla odkrytá branka, avšak kotouč nedokázal ideálně trefit a podruhé jel sám na Jelínka. Jelínek mu ale puk vypíchl a Tondr vyšel zase na prázdno. Jablonec začínal Vrchlabí pořádně zatápět a velice často se pohyboval před Jelínkovou brankou. HC Stadion v druhé půlce úvodní periody ztrácel a vázla rozehrávka v defenzivě. Vrchlabí se nedokázalo osvobodit z vlčího tlaku a zbytečné nahrávky v obranném pásmu způsobovaly velkou neplechu a šance na vyrovnání. Ve třinácté minutě už se vylučovalo i na vrchlabské straně a rozjetí domácí hráči mohli přetavit svůj tlak. Místo toho se však prezentovali nepříjemným atakem na Jelínka. Do vrchlabského brankáře nepříjemně zajel Peřina, kterého si však vzal Beneš pěkně do parády a poslal ho k ledu. Vylučovalo se pochopitelně na obou stranách. Za chvíli po tomto incidentu se vylučovalo znovu a na trestné lavici se sešli v jeden moment tři Vrchlabáci. Jablonec si tak zahrál třicetisekundovou početní výhodu pět na tři. V oslabení byl Jelínek pod palbou střel a bleskových dorážek. Bravurními zákroky ale stále držel vedení. Poté následovalo vyloučení Tondra a následně i Bittnera a hrálo se čtyři na čtyři. V devatenácté minutě už ale přišla tolik vytoužená branka pro domácí a nutno říct, že si ji Jablonec zasloužil. Především v druhé půli periody jasně dominoval a vyrovnávací gól Nevyhoštěného od levého kruhu byl jen odrazem předváděné hry. Vlci ale byli při chuti, opět nastřelili tyč, jednou Jelínek vytahoval kotouč těsně před čarou a v závěrečné minutě dokonce strhli vedení na svoji stranu a stav utkání během chvilky otočili. Autorem branky se stal Tomáš Demel. Nic víc už se v první třetině nestalo a Vlci mohli jít po vydařeném konci třetiny do šatny o kus spokojenější.

Druhá třetina začala opatrně a mírně víc ze hry měl Jablonec. Střely ale míjely cíl nebo si s nimi s přehledem poradil Jelínek. Až v osmé minutě přišla zajímavá situace a bohužel z toho byl gól. Lukáš Tondr byl za svoji velkou aktivitu odměněn brankou a Jablonec měl dvoubrankový náskok. V jedenácté minutě se hra začala obracet a aktivnějším týmem začínalo být Vrchlabí. Hosté vyslali na Stejskalovu klec několik pokusů z dálky, ale domácí brankář se zaskočit nenechal. Následně se hráči z Krkonoš usadili v útočném pásmu a Jablonec si nevěděl rady. Většina střel byla ale zblokovaných nebo trefovaly Stejskala, který měl špatný výhled. Ve čtrnácté minutě byl vyloučen Maďar, ale HC Stadion se skvěle ubránil a po oslabení pokračoval v tlaku. Stále se však nedařila střelba a rány byly často zastaveny o jablonecké brusle nebo hole. Ke konci třetiny byl k vidění přehnaný důraz u Jelínka a vyhozená branka. Strkanice se však obešla bez pěstních soubojů. V devatenácté minutě přišla nahrávka do druhé vlny na Šimoníčka, který byl nekrytý a v dobré střelecké pozici. Jeho rána úspěchem nakonec neskončila a Stejskal si jí pohlídal. V poslední minutě druhé části byl vyloučen Tondr a třicet sekund před koncem už bylo sníženo na rozdíl jediné branky. Po skvělé nahrávce z leva doťukával Matějka pár centimetrů od čáry puk do odkryté klece. Druhá třetina tak skončila smírně a do závěrečné třetiny nastupoval s jednobrankovým vedením Jablonec.

Závěrečné dění odstartovali náporem Vlci, kteří se hned v úvodu ukázali svižnou střelou, která prosvištěla nad spojnicí tyčí. Ve čtvrté minutě třetí třetiny byl vyloučen Jebavý. To by až tak velký problém neznamenalo, ale vzápětí se provinil i Bláha a domácí dostali unikátní nabídku na skórování v téměř minutu a půl dlouhé přesilovce 5:3. Tu hosté využili už po deseti sekundách a získali zpět dvoubrankové vedení. Tondr rychle přenesl přihrávkou hru na druhou stranu a Bříša, který číhal těsně před brankovištěm, neměl problém vsítit. V sedmé minutě se HC Stadion dostal do přesilovky, ale bez většího úspěchu. Během početní výhody však došlo k několika sporným momentům a vrchlabská strana se měla proč zlobit. Nejprve byl zastaven průnik Šťastného vinou údajného ofsajdu a následně nepotrestané podražení. O to větší emoce vyvolalo vyloučení, které přišlo chvíli poté. Na trestnou lavici putoval Matějka a hostující fanoušci dávali jasně najevo, že se neztotožňují s názorem rozhodčích. Definitivní tečku mohl dát utkání Šulc, který doklepával puk do poloprázdné branky, ale minul. Na vrchlabské straně se opět sem tam objevila nějaká ta hrubka v obraně, ale zásluhou Jelínka už další gól domácích nepadl. To Vrchlabí se prosadit dokázalo, bohužel však Šimoníčkova branka nebyla uznána kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. V samotném závěru zkusilo ještě Vrchlabí hru bez brankáře, ale ta se stavem nijak nezamíchala a Vrchlabí bohužel po šesti zápasech vychází poprvé bodově na prázdno.

Petr Hlaváč: V Jablonci jsme si body nezasloužili. Soupeř byl celý zápas lepší, v pohybu, v agresivitě, v osobních soubojích, zakončení atd. To, že bylo až do konce utkání o co hrát, byla zásluha Jakuba Jelínka, který chytal fantasticky. Musíme to hodit za hlavu a přichystat se na sobotní utkání s Kláštercem, udělat tři body a začít novou vítěznou sérii. Když už jsme se vydrápali tabulkou nahoru, tak se tam musíme udržet. Těšíme se na Vás v sobotu v 17:00.