HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Mor.Budějovice - Vrchlabí 2:3

Žihadla odevzdala na domácím ledě všechny body Vrchlabí

29.11.2014
Hosté z Krkonoš se v Moravských Budějovicích Žihadel nezalekli a celý zápas pojali zodpovědně. Domácí sice otevřeli skóre utkání, ale pak šli díky bleskurychlému obratu do vedení hosté. Po vyrovnání Moravských Budějovic to byl hostující Šťastný, který se na konci druhé třetiny trefil a rozhodl o vítězství HC Stadionu Vrchlabí. Kromě rozhodujícího střelce Šťastného si branku připsali i Bláha s Vlachem. Dobrou hru Vrchlabí podpořil tradičně technicky skvělý Martin Filip dalšími dvěma gólovými asistencemi.
16.kolo, sobota 29.11.2014, 17:00
Mor.Budějovice
2:3
Máj (Vejvoda) – Jakeš, Sobotka, Randa, Sechovec, Forman, Latner – Trojan, Dostál, Matějka, Barták, Lupač, Gotlieb, Vantuch, Telesz, Horký, Kesner, Vlašín
Pavelka (Neužil) – Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč, Kadavý – Jakubec, Filip, Šťastný, Vlach, Bláha, Matějka, Jirků, Urban, Fořt, Oppelt, Marks, Srnský
Třetiny: 1:0,1:3,0:0  Branky a nahrávky: 3. Lupač (Telesz), 39. Trojan (Dostál, Telesz) – 29. Bláha (Matějka, Skočovský), 33. Vlach (Jakubec, Filip), 40. Šťastný (Lenoch, Filip). Rozhodčí: Dědek – Chocholouš, Mikšík. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 300. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Po vítězném domácím utkání s Kolínem se hokejisté HC Stadionu Vrchlabí vydali na dlouhý výlet na Vysočinu, kde zakotvili v ještě menším městečku čítajícím sedm a půl tisíce obyvatel. Moravské Budějovice a zejména hlavní rozhodčí Dědek přivítal hokejisty Vrchlabí menším trestem pro Patrika Lenocha. Toto vyloučení z první minuty domácí nastartovalo. Přesilová hra zůstala sice ještě nevyužitá, ale pouhých 14 vteřin se na ledě ohřál Lenoch a MAREK LUPAČ poprvé překonal Pavelku chytajícího nejspíše na delší dobu poslední utkání za modrobílé. Dobrý začátek domácích mohl podtrhnout Horký. Byl v sedmé minutě úplně osamocen před Pavelkou, ale ten předvedl důležitý zákrok. Děsivou první desetiminutovku pro hosty ukončilo vyloučení Klementa. V průběhu přesilovky Žihadel přišel i jejich faul a s vyrovnáním počtu hráčů se vyrovnala i hra. První vážnější šanci si vytvořili Vrchlabští ve 13. minutě. Vlach tváří v tvář neuspěl proti Májovi. Územní převaha postupně patřila hostům. Do první sirény se ale vyrovnání nepodařilo. Nejblíže k němu měl Martin Filip. Na něho zívala prázdná branka, jenže malé zaváhání dovolilo Májovi se přemístit a uhájit domácím vedení.

Poklidnější tempo na začátku druhé třetiny narušilo až vyloučení Kadavého po šesti odehraných minutách. Nedočkali jsme se však branky domácích na 2:0, nýbrž zaslouženého srovnání stavu po dobře ubráněném oslavení. Chybu domácích ve středním pásmu potrestal TOMÁŠ BLÁHA. Chvíli po polovině utkání byl vyloučen Trojan, čímž započala nejhezčí a na branky bohatá pasáž utkání. Nabídnutou přesilovou hru využil po půl minutě DANIEL VLACH. Vrchlabí mohlo získat rozhodující trhák proměněnou situací dva na jednoho, ale domácí Latner tuto šanci překazil. Události následovaly jedna za druhou a pokaždé z nich těžila jiná strana. Žihadla si nejprve zahrála celou přesilovou hru za krosček Klementa, aby jim při další početní výhodě stačilo devět vteřin ke skórování. JAN TROJAN z blízkosti uklidil Pavelkou vyražený kotouč tam, kam domácí potřebovali. Poté přišel rozhodující okamžik zápasu. Jen půl minuty stačilo TOMÁŠI ŠŤASTNÉMU k tomu, aby znovu strhl vedení na stranu hostí a zlomil tak odpor domácího celku.

Jedinou šanci dostaly Moravské Budějovice v poslední periodě. Martin Filip byl ihned na začátku potrestán za nedovolené bránění. Po dobře ubráněné přesilovce už hosté nepustili domácí opravdu k ničemu. Naopak mohl skóre potvrdit Urban ze samostatného úniku, Bláha po chybě domácí obrany či dvojice hostujících útočníků jedoucích na jediného obránce. Pokaždé byl ale na místě dobře chytající Máj. I když byl rozdíl ve skóre pouhý jeden gól, hosté si nepřipustili komplikace a závěrečný nápor se nekonal.

Po tomto druholigovém kole se Vrchlabí dostává na 4. místo ligové tabulky! Pomohla k tomu porážka Řisut v Klášterci nad Ohří, volný los Kolína i fakt, že dobře hrající Jablonec prozatím sehrál o jeden zápas méně. Přiblížili jsme se i Táboru na třetím místě. Ten prohrál nečekaně v Pelhřimově 5:3.

Příští sobotu v případě vítězství nad Sokolovem může Vrchlabí poskočit až na druhé místo právě před Sokolov, na který ztrácí pouze tři body. Absolutním králem soutěže je zatím Kobra.

Josef Řeháček: Dnes jsem spokojený, odehráli jsme dobrý zápas, k soupeři jsme přistoupili zodpovědně a to se nám vyplatilo. První třetina byla vyrovnaná, ve druhé už jsme získali navrch, dostali jsme se do vedení a i když jsme pak znovu inkasovali, Šťastný dokázal vzápětí odpovědět a my opět vedli. Závěr jsme také zvládli, soupeř hru otevřel, dokonce měl skoro minutové power-play, které nezužitkoval. Trochu jsem se bál, abychom v poslední části nebyli potrestaní za nevyužité šance. Ale tentokrát jsme zápas zvládali a já jsem s výkonem týmu spokojenýl