HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Žďár nad Sázavou - Vrchlabí 6:7p

Ze Žďáru odjíždí Vrchlabí se dvěma body

06.01.2016
Osm minut před koncem třetí třetiny to již vypadalo, že tři body zůstanou na domácím ledě ve Žďáru. Vrchlabští se ale semkli a ukázali svou sílu, při stavu utkání 5:2 pro domácí dokázali srovnat tempo a čtyřmi brankami během devíti minut získalo pro svůj tým bod. V prodloužení se o bodu navíc rozhodlo až v 65. minutě, kdy se trefil vrchlabský Matějka a pro HC Stadion vybojoval důležitý bod.
25.kolo, středa 6.1.2016, 18:00
Žďár nad Sázavou
6:7p
Sláma (Blažíček) – Beneš, Pleva "A", Lojek, Smejkal "C", Střecha L., Rašner, Vítek M., – Kunstmüller, Kaňka, Štěpánek, Bureš, Gregar, Krupka, Vítek D., Hron, Střecha T., Pazourek
Jelínek (Abrahám) – Jebavý, Hejda, Klement, Lenoch, Kadavý, Jandejsek, Chleborád, Matějček – Šťastný, Filip "C", Jirků "A", Maďar, Šimoníček, Matějka, Bittner, Bláha "A", Urban, Procházka, Vacek, Srnský
Třetiny: 0:1, 2:1, 4:4 - 0:1  Branky a nahrávky: 26. Štěpánek (Kunstmüller), 29. Střecha L. (Bureš, Střecha T.), 43. Štěpánek (Kaňka), 51. Štěpánek (Kunstmüller), 53. Bureš (Hron), 57. Hron (Beneš, Štěpánek) – 11. Šťastný (Jirků), 21. Jirků (Filip), 55. Matějka, 56. Šťastný, 59. Klement, 60. Klement (Šimoníček), 65. Matějka (Klement, Jirků). Rozhodčí: Humpolíček – Čuňočka, Kříž. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 714. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 5:2, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5, 6:6 – 6:7.

Domácí Plameny začali utkání aktivně. Ve 2. minutě se dostali do obrovské šance. Plevovu střelu dokázal Jelínek pokrýt. Na druhé straně se sám před domácím gólmanem zjevil Jirků, ale na Slámu nevyzrál. 5. minuta přinesla další šanci domácích Plamenů. Na dvakrát se pokoušel překonat hostujícího brankáře Tomáš Střecha, ale neuspěl. V 11. minutě se hostující HC Stadion dostal do vedení. Tomáš Jirků poslal přihrávku na svého jmenovce Tomáše Šťastného, který střelou z levého kruhu překonal Slámu – 0:1. 13. minuta přinesla pro domácí možnost vyrovnat skóre, když rozhodčí vyloučil dva hráče HC Stadionu a nabídl tím domácím dvouminutovou přesilovou hru pěti proti třem, kterou ovšem domácí nevyužili. V 18. minutě se ke střele dostal hostující Bittner, ale Sláma byl pozorný.

Druhou část začali aktivněji hostující hráči HC Stadionu. Již v úvodní minutě se dostali do dvoubrankového vedení. Hostující kapitán Filip našel přihrávkou Tomáše Jirků, který poslal kotouč za Slámova záda - 0:2. 25. minuta přinesla snížení domácích Plamenů. Petr Štěpánek obral o puk hostujícího obránce a přízemní střelou překonal Jelínka – 1:2. Minutu poté mohli domácí hokejisté srovnat skóre. Tomáš Střecha našel nahrávkou Bureše, který svojí střelou nedokázal trefit prázdnou branku. Ve 29. minutě se domácím podařilo vyrovnat. Tomáš Střecha našel přihrávkou svého staršího bratra Libora Střechu, který střelou z mezikruží překonal Jelínka – 2:2. Ve 35. minutě se domácí Štěpánek dostal ke střele, která pouze rozvlnila vnější síť. V poslední minutě se dostal do úniku domácí Michal Kaňka, ale byl faulovaný a tak rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám postižený vyzkoušel na Jelínka kličku, ale ten proti jeho střele vytasil beton.

Do závěrečné části vlétli aktivněji domácí Plameny. Ve 44. minutě se domácí dostali do vedení. Kaňka našel mezi kruhy najetého Petra Štěpánka, který svojí střelou vymetl horní růžek hostující branky – 3:2. 46. minuta přinesla další šanci domácích, ale střelu zachytil Jelínek ve své výstroji. V 51. minutě se domácí dostali do dvoubrankového vedení. Přízemní střela Petra Štěpánka skončila až v brance hostujícího celku – 4:2. V 53. minutě domácí přidali další branku. Hron svojí dlouhou nahrávkou našel na útočné modré svého spoluhráče Lukáše Bureše, který střelou k levé tyči nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 5:2. Na druhé straně hostující HC Stadion snížil skóre. Střela Jana Matějky skončila v kleci Slámovi svatyně – 5:3. Minutu poté přidali hostující hráči kontaktní branku. Individuální akce Tomáše Šťastného skončila, až v síti domácího brankáře – 5:4. Na druhé straně si domácí hráči vzali dvoubrankové vedení nazpět. Po přihrávkách Beneše a Štěpánka se k puku dostal Josef Hron a střelou nedal Jelínkovi šanci – 6:4. V 58. minutě bylo k vidění hostující snížení. Střelu Martina Klementa domácí gólman neudržel – 6:5. V poslední minutě se hostujícímu HC Stadionu podařilo vyrovnat. Po Šimoníčkově nahrávce se ke kotouči dostal Martin Klement a propálil vše, co mu stálo v cestě – 6:6.

V úvodu prodloužení se ke střele prodral domácí Tomáš Střecha, ale jeho střela mířila pouze do výstroje hostujícího brankáře. V poslední minutě prodloužení bylo rozhodnuto. Kotouč odražený od mantinelu si našel Jan Matějka a poslal ho za záda domácího gólmana – 6:7.

Petr Hlaváč: Konecně jsme se i my dočkali a získali nějaké body v zápase, ve kterém jsme byli horším týmem. Většinou jsme ztáceli body, i když jsme byli lepší. Domácí hráli výbordně. Celý zápas vydrželi ve dvou napadat, být agresivní v osobních soubojích a jen díky skvělému Jelínkovi a jejich neschopnosti proměňovat šance, si odvážíme dva body. Přesto musím kluky pochválit, že se na to za stavu 5:2 a 6:4 nevy......li, zabojovali a s trochou štěstí a rizika to uhráli. V sobotu po dlouhých 28 dnech se představíme doma. Doufám, že předvedeme výkon hodný náročného diváka a přidáme další korálek na vítěznou šňůru. Všichni jste srdečněe zváni.