HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Slavia - Vrchlabí 0:1

Ze Slavie odjel HC Stadion vítězně

03.09.2020
Poslední přípravný zápas sehrál HC Stadion Vrchlabí na ledě pražské Slavie, se kterou v úterý prohrál na domácím ledě poměrem 1:2. Tentokrát slavilo Vrchlabí, po dvou bezbrankových třetinách se ve třetí části trefil Matýs.
přát., čtvrtek 3.9.2020, 17:30
Slavia
0:1
Michajlov (Málek) – Hejda, Novák, Krejčí, Veber, Duda, Steinocher, Antoš – Kuťák, Vampola, Šmerha – Doležal, Bednář, Kafka – Petrov, Vrdlovec, Všetečka – Ondráček, Šteiner
Soukup (Štěpánek) – Kajínek, Hrádek, Oliva, Niko, Bučko, Jirků, Blažej – Chalupa, Chrtek, Nouza, Machač, Kratochvíl, Matýs, Hozák, Urban, Mrňa, Machala, Anděl, Zeman
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:1  Branky a nahrávky: 50. Matýs (Kratochvil). Vyloučení: 9:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1.

V první třetině se hned na začátku dostala do akce Slavia. Soukup sice měl s pukem problémy, nakonec ho ale udržel mimo brankovou čáru. Ve 2. minutě byl vyloučen domácí Steinocher. Hosté se dostali k odraženému puku, ale trefili pouze tyčku. Slavia již byla v plném počtu, když byl vyloučen hostující Kratochvil. Domácí se usadili v útočném pásmu, ale Soukupa neohrozili. Michajlov musel zasahovat proti střele od mantinelu, úspěšný byl i s pokusem od Kajínka. V 9. minutě byl ve velké šanci Kuťák, který tečoval vlastní střelu, ale Soukup se stihnul přesunout. Později byl vyloučen vrchlabský Jirků. Domácí měl puk hodně na holi, ale přesilovou hru nevyužil ani Šmerha ani Vrdlovec. Hodně šancí předvedli domácí, Vampola se dostal až do zakončení. V 15. minutě Niko našel Hozáka, který netrefil odkrytou branku. Na Soukupa v posledních minutách přišlo několik střel, ale vrchlabský gólman všechno pokryl.

Na úvod třetiny přišlo vyloučení hostujícího Kajínka. Hejda střílel na Soukupa, ten měl s pukem problémy, ale nakonec ho ukryl v lapačce. Mrňa s Hozákem poté jeli dva na jednoho, ale ani jeden nedokázal Michajlova překonat. Ve 27. minutě dostal vrchlabský Chrtek 2+2 minuty za vysokou hůl. Vrchlabí se sice osvobodilo, ale Soukup měl i tak dost práce – Šmerha střílel od modré čáry. Na druhé straně se do šance dostal Machač, ale puk mu přeskočil hokejku. V polovině utkání přišlo vyloučení na hostující straně, Machač dostal dvě minuty za podrážení. Dudovi přihrával Vampola, ale Soukup stále držel čisté konto a puk za záda nepustil. Vrchlabí ve 34. minutě dostalo další přesilovou hru po vyloučení Všetečky. Nouza vyslal tvrdou střelu, ale Michajlov puk odrazil do rohu kluziště. Andělův pokus skončil nad brankou. Ve 38. Minutě dostal trest domácí brankář, jehož trest odpykal Doležal. I v oslabení ale dokázal Vampola nahrát Antošovi, se střelou si ale poradili hostující hráči.

Kafka přihrával Bednářovi, který trefil pouze břevno. Velká šance hned na začátku třetí části mohla otevřít skóre utkání. Ve 45. Minutě byl vyloučen vrchlabský Anděl, v oslabení se dokázali hostující hráči dostat až před Michajlova. Kratochvil ho ale nepřekonal a gólman si poradil také s dorážkou. Po naskočení vyloučeného hráče na led byl na trestnou lavici poslán domácí Krejčí. Soukup pak musel zasahovat po střele Kuťáka, který na něho mířil sám a pokusil se o kličku. V 50. minutě byl vyloučen slávistický Vampola a toho již HC Stadion využil. V čase 49:21 byl před Michajlovem volný Ondřej MATÝS, který naznačil střelu a puk pak poslal do odkryté branky. Dalším vyloučeným byl domácí hráč. Soukup byl proti další střele Kuťáka připravený. Následovala dvě vyloučení na vrchlabské straně. Slavia sice poslala na přesilovou hru čtyři útočníky, ale žádnou velkou akci nepředvedla. V 54. minutě byl vyloučen Vampola. Antoš nahazoval puk na Soukupa. Poté byl vyloučen vrchlabský Hrádek na 2+2 minuty. V 58. minutě znovu Soukup ukázal, co umí. Bednář dorážel střelu od modré čáry, ale na vrchlabského gólmana si nepřišel. Na konci třetiny jel Michajlov na střídačku, ale i tak vyrovnávací branka nepadla.

Trenér týmu HC Slavia Praha Martin Štrba:
Jsem samozřejmě zklamaný z výsledku. Bohužel nás od začátku přípravy trápí koncovka. Ze sedmi zápasů máme průměr 1,7 gólu na utkání. Bez gólu nemůžeme vyhrát. Měli jsme dost přesilovek, ale ani tam se nám nedařilo. Na ledě máme zkušené hráče, kteří by se měli domluvit a sehrát to sami. Pokud se to ale dál nebude dařit, tak s tím budeme muset samozřejmě něco udělat.