HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Chrudim 5:4

Z poklidného utkání nakonec drama

05.09.2017
Jan Přikryl
V úvodní třetině bylo k vidění pět branek. Čtyči na straně domácích a jedna na straně hostí. Ve druhé třetině se týmy spokojily s jednou brankou na každé straně a vypadalo to, že si HC Stadion dokráčí k poklidné výhře, ovšem hosté poslední třetinu dokázali vyhrát 0:2 a domácí se nakonec o vítězství museli obávat. Poslední přípravné utkání sehrají hráči HC Stadionu opět na svém ledě v pátek 8.9. od 18:00 proti rivalovi HC BAK Trutnov, kterému budou chtít domácí vrátit porážku z prvního přípravného utkání.
4P, úterý 5.9.2017, 18:00
5:4
Chrudim
Jelínek (od 30. min Sobotka) – Abrahám, Niko, Jirků, Matějček, Urban, Chleborád – Oppelt, Filip (C), Šťastný, Bláha, Šimoníček, Maďar, Krsek, Mach, Kerekanič
Ament (Chalupa) – Klement, Burkoň, Pilař, Seidler, Urban, Kalous, Brožek – Polák, Haltuch, Novák (C), Karásek, Cvrček, Štěpánek, Koreček, Plch, Polák
Třetiny: 4:1, 1:1, 0:2  Branky a nahrávky: 3. Abrahám (Oppelt, Filip), 12. Matějček (Bláha, Šimoníček), 13. Šimoníček (Bláha), 20. Oppelt (Šťastný), 27. Niko (Filip, Šťastný) – 2. Koreček, 36. Plch (Novák), 46. Štěpánek, 50. Plch (Polák, Novák). Vyloučení: 4:4. Rozhodčí: Veinfurter – Pechánek, Roischel. Využití: 2:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 210.

Začátek zápasu začali na výbornou hráči hostující HC Chrudimi. Petr Koreček překvapil Jelínka střelou mezi betony – 0:1. 3. minuta přinesla brzké vyrovnání. Přesilovou hru po ose Filip - Oppelt využil Lukáš Abrahám – 1:1. V 5. minutě dostali hosté výhodu trestného střílení, ale bývalý obránce HC Stadionu Martin Klement, na Jelínka v brance nevyzrál. V 12. minutě se domácí dostali do vedení. Šimoníček našel přihrávkou Bláhu, který ještě našel lépe postaveného Martina Matějčka -2:1. Netrvalo ani minutu a HC Stadion šel do dvoubrankového vedení. Bláha vyzval ke skórování Jiřího Šimoníčka , který se nemýlil – 3:1. 14. minuta přinesla šanci domácího „veterána“ Filipa ten ovšem branku přestřelil. 20. minuta přinesla další radost do domácích řad. Šťastného střelu z levého kruhu Ament nešťastně vyrazil pouze před osamoceného Tomáše Oppelta a ten nezaváhal – 4:1.

Prostřední část začali opět lépe hráči hostující HC Chrudimi. Ve 23. minutě mohli domácí zaznamenat pátou branku, Mach ovšem na Amenta nevyzrál. Na druhé straně se dostal do zakončení Karásek, Jelínek byl proti. 27. přeci jen přinesla pátou branku domácích. Druhou dnešní přesilovou hru po přihrávkách Šťastného a Filipa využil Ján Niko – 5:1. Ve 31. minutě domácí vystřídali gólmani místo Jakuba Jelínka šel do branky jeho jmenovec Sobotka. 33. minuta přinesla nadějnou šanci domácího Krska, Ament byl proti. Ve 36. minutě se také hostům podařilo využít přesilovou hru. Po přihrávce Nováka se k zakončení dostal Jiří Plch a Sobotku v domácí svatyni překonal – 5:2. V 39. minutě se snažil vzít čtyřbrankové vedení zpět Kerekanič, Amenta jeho pokus nechal v klidu.

Závěrečnou část začali přesilovou hrou hráči hostující HC Chrudimi. 42. minuta mohla přinést zkorigování skóre. Chrudimský Urban Sobotku nepřekonal. Ve 46. minutě se přeci jen hosté dočkali korigace. V oslabení překonal Sobotku Petr Štěpánek – 5:3. 50. minuta přinesla kontaktní branku. Po kombinaci Nováka a Poláka se k puku dostal Jiří Plch – 5:4. Na druhé straně se domácí snažili odpovědět, ale trefili pouze tyč. V 56. minutě vyzkoušel Kerekanič pozornost Amenta, ale chrudimský gólman je připraven. Na druhé straně se z trestné lavice hned dostal k puku Polák a Sobotka musel být pozorný.

Na této stránce najdete 4 fotky LOUČENÍ S MARTINEM KLEMENTEM od Petra Krause.

Petr Hlaváč: "Po celkem dobré první třetině, kdy jsme hráli aspoň něco, jsme si pak mysleli, že se soupeř porazí sám. Dospělo to do katastrofální třetí třetiny, kdy Chrudim začala napadat, začala hrát do těla. My jsme si každý chtěl udělat o kličku navíc, nepřihrávali jsme si. Pak to najednou nejde a je z toho takový výsledek. Neděláme z toho žádnou vědu, jako jsme nepřeceňovali Dvůr, neděláme tragédii z dneška, ale musíme rozhodně přidat, aby to v pátek bylo lepší."