HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Trutnov - Vrchlabí 1:3

Z Trutnova putují body do Krakonošova

27.09.2014
Třetí kolo mají za sebou odvěcí rivalové - HC Stadion zajížděl na led trutnovského draka. Skóre utkaní otevřeli hosté, ve druhé třetině Trutnov vyrovnal. Již to vypadalo na nerozhodný stav, ale v rozmezí tří minut dokázali vrchlabští hráči vstřelit dvě branky a z trutnovského ledu si odvážejí plný počet bodů.
3.kolo, sobota 27.9.2014,
Trutnov
1:3
Jeschke (Čáp)-Antonín "A", Voženílek, Chaloupka, Poul, Dufek, Škvor, Karlík, Kozák-Veselý, Šimoníček "A", Janoušek, Březina, Chytráček, Luštinec "C", Perutek, Mašek, Zítka, Vacek, Tatar, Smékal
Neužil (Abrahám)-Hamerský, Lenoch, Skočovský, Jebavý, Klement, Hlaváč, Kadavý, Jakubec "C", Filip "A", Fořt, Matějka, Bláha "A", Šťastný, Jirků, Vlach, Půlpán, Oppelt, Krsek, Srnský
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:2  Branky a nahrávky: 30. Chytráček (Luštinec) – 12. Jakubec (Filip), 54. Šťastný (Matějka, Bláha), 58. Bláha (Jebavý, Skočovský). Rozhodčí: Vokřál-Svatopluk, Rybáček. Vyloučení: 11:9. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1304. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
Jeden z nejvyhrocenějších zápasů, zvláště ve fanouškovských ochozech čekal na celky Trutnova a Vrchlabí v sobotu 27.9.2014. Ve třetím kole II.hokejové ligy se potkali největší sportovní rivalové Krakonošova revíru. Trutnov proti Vrchlabí nastupoval v pozici nováčka, zato však s výhodou domácího prostředí.

Od prvního písknutí bylo jasné, že oba celky nastoupily do zápasu s jediným cíle a to urvat vítězství. Hra od samého začátku byla rychlá a tvrdá. Hned ve třetí minutě zapomněli domácí puk před svou střídačkou a únik hostujícícho Vlacha řešili nedovoleným zákrokem, následnou přesilovku však vrchlabští nedokázali využít. Neužila v hostující bráně ihned poté prověřil Škvor,ten však vyrazil a puk protlačil do obranného pásma domácích Šťastný se Skočovským, ani z jejich akce však nebylo žádné zakončení. V šesté minutě přišly hned po sobě dva tresty pro Stadion, Trutnov se však při čtyřminutové přesilové hře do větší šance nedostal. Ve 12.minutě zvedl vrchlabský kotel Jiří Jakubec,který zpracoval Filipovu přihrávku a bekhendem pokořil domácího gólmana. Domácí po obdržené brance přitlačili na pilu a Neužil s obránci měli plné hokejky práce, aby zůstal přiznivý stav pro hosty. Po chybě hostující obrany měl šanci Chytráček, Neužila však nepřekonal. Před Jeschkem se snažil prosadit Vlach, následně Bláha se Skočovským a Matějkou, s jejich střelami si však Jeschke poradil také.

Ve druhé třetině jakoby hosté z Vrchlabí polevili, trutnovští hráči jim unikali, oba týmy si pomáhali fauly, hra byla tvrdá a nepřesná. Neprosadila se trojka Bláha - Skočovský - Matějka, Lenoch po výborné přihrávce Jakubce s Fořtem pálil rovnou do brankáře, výborně bruslící Jirků si neporozumněl s Kadavým, Matějkův únik řešili domácí nedovoleným bráněnín. A pak ve vlastním oslabení ujel hostům ve 30.minutě Chytráček, nabral rychlost a Neužilova lapačka máchla do prázdna. A Chytráček se do stejné šance, kdy za sebou nechal všechny vrchlabské hráče, dostal ve druhé třetině znovu. Podruhé už Neužila nepřekonal. Před koncem třetiny dostali hosté šanci zvýšit stav utkání při dvojnásobné přesile, ale byli to naopak trutnovští, kteří se dostali do šance převzít vedení. Po 40. minutách odcházeli oba týmy do šatny za nerozhodného stavu 1:1.

Ve velmi podobném duchu se nesla poslední dvacetiminutovka, u domácí brány se neprosadil Bláha, pálil vedle, dělovku Kadavého od modré Jeschke zpracoval. Tlak na druhý gól se stupňoval na obou stranách, přesilové hry opět zůstaly bez využití. Až v 54.minutě vznikla po buly velmi nepřehledná situace před domácí brankou a vrchlabský Šťastný protlačil nepokrytý koutouč do trutnovské brány. Vedoucí branka vrchlabské stmelila, opět našli svou modrobílou sílu. Do odkryté branky spečetil náskok hostů v 58. minutě Tomáš Bláha a to už byl vrchlabský sektor fanoušků v euforii. Domácí si ještě vyžádali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře, na stavu 1:3 se už nic nezměnilo.

V prvním krkonošském derby bral body HC Stadion Vrchlabí, ale je nutno podotknout, že zejména druhá třetina se vrchlabským hokejistům nepovedla. Stále je na čem pracovat a nad čím přemýšlet. Devět trestů a čtyři samostatné úniky soupeře hovoří za vše.