HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Prostějov - Vrchlabí 2:0

Z Prostějova jedeme s prázdnou

27.12.2021
Velmi napínavý duel viděli diváci na prostějovském stadionu. Domácí si nenechali vzít ani bod, dokázali vstřelit dva góly mladému brankáři Nečasovi, zatímco Bláha byl v domácí brance bezchybný a vychytal nulu. Poslední duel v tomto roce odehraje HC Stadion ve středu proti Ústí nad Labem.
31.kolo, pondělí 27.12.2021, 18:00
Prostějov
2:0
Bláha (M. Altrichter) – Klimíček, Babka, P. Krejčí, Vala, Husák, A. Havlík, Motloch – Mrázek, J. Kloz (A), M. Švec – Podlaha, T. Jáchym, P. Beránek – Rudovský, Martin Novák (C), Š. Jelínek – T. Koblížek, Janeček, Štefka.
V. Nečas (J. Soukup) – T. Jelínek, Linhart (C), Oliva, Kajínek, Nedbal, M. Voženílek, T. Kynčl – Mrňa, P. Urban, Matýs – Koffer, Chrtek, Pochobradský – T. Zeman, T. Kaut (A), M. Machač – D. Chalupa, Herčík, Heřman (A).
Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky: 10. P. Beránek (T. Jáchym, Podlaha), 40. Š. Jelínek (Babka, T. Jáchym). Rozhodčí: Hucl, Květoň – Kučera, Kráľ. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1000. Průběh utkání: 1:0, 2:0.

Vrchlabí na nic nečekalo a do zápasu nastoupilo s velkým zápalem. Matýs ale trefil pouze rameno brankáře Bláhy. Na druhé straně vyřešil Nečas dorážku od Beránka. Ve 4. minutě se ke střele dostal hostující Urban, také Matýs se snažil o gól. I nadále hosté pokračovali v různých akcích, ale na Bláhu si zatím nepřišli. V 9. minutě střílel Heřman, ale nebyl úspěšný. Naopak se povedlo skórovat domácím – v čase 9:13 otevřel skóre zápase Petr BERÁNEK. I tak ale HC Stadion dobře napadl a většinu času měli puk na holích hosté. Heřman se dokázal dostat přes domácí obranu ve 12. minutě, ale Vala byl připravený mu puk sebrat. Domácí také vyslali několik střel, mezi nebezpečné se řadila ta od Jelínka, Nečas vytáhl skvělý zákrok. V 16. minutě byl vyloučen domácí Janeček. Přesilová hra se ale hostům vůbec nedařila, domácí byli v pozoru a drželi puk dál od své třetiny. V 18. minutě by vyloučen také hostující hráč. Domácím se sice výhoda dařila lépe, Nečase ale nepřekonali. Ještě pozornost Bláhy vyzkoušel Matýs, ale ten si byl v brance jistý.

Mrázek dostal skvělou přihrávku od Kloze, ale proti Nečasovi úspěšní nebyli. Bláha na druhé straně musel zasahovat proti střele Voženílka. Ve 25. minutě byl vyloučen domácí Klimíček, Urban pak našel Mrňu, ale do střely se mu postavil Babka a bylo po šanci. O chvíli později byl vyloučen další prostějovský hráč. Matýs dlouho váhal, jestli vystřelit, nakonec ale puk Bláha chytil. Chrtek byl na konci vrchlabské kombinace, ale trefil pouze Bláhovu náruč. Ve 29. minutě byl ve vyložené šanci Jelínek, který měl před sebou poloprázdnou branku. Mrňa raději skočil do střely a zabránil gólu. Následovalo vyloučení na straně Vrchlabí. Přesilová hra Prostějova zůstala nevyužita, ve 32. minutě byl navíc vyloučen Matýs, takže domácí hned dostali další příležitost navýšit náskok. Nečas ale neměl mnoho práce, střely pochytal nebo vyrazil do bezpečí. Další vyloučení přišlo ve 35. minutě, a to na straně domácích. HC Stadionu se ale nedařilo dostat se do útočného pásma. Ani jednomu týmu se nedařilo překonat brankáře v početní výhodě, další možnost dostal Prostějov ve 37. minutě. Mrázek se snažil překonat Nečase, ale marně. Nakonec se diváci branky přeci jen dočkali, to už ale byl Voženílek na ledě. V čase 39:03 se za Prostějov prosadil Šimon JELÍNEK, na jehož dorážku Nečas nestačil. Mrňa pak mohl snížit, ale nakonec si Bláha do třetí třetiny odnesl čisté konto.

Hosté byli znovu akčnější, ani v prvních minutách z toho ale branka nebyla. Naopak, došlo na jejich straně k vyloučení, a to ve 43. minutě. Mrázek střílel, ale trefil pouze blokujícího Kajínka. Domácí se pak tlačili do útoku, Nečas ale třetí branku nedovolil. Hosté nakonec přesilovou hru nevyužili, obě týmům chyběla přesnost v jejich pokusech. Voženílek trefil pouze svého spoluhráče, proti střele Valy nemusel Nečas zasahovat. Ve 49. minutě byl vyloučen další hostující hráč. Rudovský se dostal před brankáře, ale nakonec zvolil přihrávku, což byla chyba. Vrchlabský Chalupa se pak vrhnul do útočné třetiny, Bláha chytil puk do náruče. Nečas musel zasahovat několikrát za sebou, ale další branku nepřipustil. V 55. minutě mohl skóre Prostějov navýšit, ale domácí trefili pouze tyč. Hosté už byli hodně nervózní a nedokázali puk dostat ze středního pásma. Nepřesné rozehrávky a přihrávky je stály cenné vteřiny, nakonec to v poslední minutě třetí části zkusili se šesti hráči na ledě. Matýs mohl střílet, ale nakonec si to rozmyslel. Nakonec se ale Vrchlabí ke střele pak už nedostalo a Prostějov tak získal tři body.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
Přijeli jsme povzbuzeni dvěma výhrami nad těžkými soupeři a podle toho také vypadal vstup do utkání. Vypracovali jsme si pár slibných příležitostí, ale nedali jsme branku. Nicméně jsme hráli sebevědomě a snažili se diktovat tempo hry. Domácí se po naší chybě dostali do vedení a postupně začali přebírat otěže zápasu. Obě mužstva velmi dobře bránila. Mohli jsme vyrovnat z několika přesilovek, ale bohužel se nám to nepodařilo a zákonitě přišel trest v podobě druhého gólu v naší brance. Snažili jsme se s tím něco udělat, ale směrem dopředu to byla bezradnost. Domácí zaslouženě vyhráli a nám nezbývá než dál pracovat a rvát se o každý bod, protože soutěž je vyrovnaná a o úspěchu rozhodují maličkosti. Chtěl bych vyzvednout výkon brankářů a pochválit fanoušky obou táborů za vytvoření pěkné atmosféry.

Aleš Totter (LHK Jestřábi Prostějov):
Jsme rádi za vítězství s velkou ofenzivní silou Vrchlabí a že jsme udrželi nulu. V první třetině byl soupeř lepší, ale my jsme ji, až nezaslouženě, vyhráli 1:0. Pak bylo k vidění hodně přesilovek. Dneska to ale ani jednomu týmu nešlo. Oba celky byly lepší na oslabení, tím si tedy nikdo nepomohl. Na konci druhé třetiny jsme to dotlačili na 2:0, a to nás trochu uklidnilo. Kromě začátku třetí třetiny, kdy jsme měli první střídání špatné, tak si myslím, že jsme to odehráli takticky velmi dobře a bonus je pro Ondru Bláhu. Teď už jsme, co se týče sestavy trochu na hraně, jelikož máme zase nějaká zranění. Potřebujeme se soustředit na zápas v Litoměřicích, a pak věřím, že někteří už naskočí začátkem ledna do sestavy. Chtěl bych za celý tým popřát všem našim fanouškům hodně zdraví a štěstí v novém roce.