HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: HC Letňany - Vrchlabí 1:7

Z Prahy jedou domů další 3 body do tabulky

10.11.2018
Vendula Sahánková
Dnešní zápas byl takřka celý v režii vrchlabského týmu. Již v první třetině zazvonil puk v letňanské brance třikřát, ve třetí třetině dokonce čtyřikrát a nic na tom nezkazil ani fakt, že i pražští se jednou trefili. HC Stadion si tak veze domů další tři body do tabulky a zůstává tak na prvním místě tabulky se 34 body.
16.kolo, sobota 10.11.2018, 17:00
HC Letňany
1:7
Hamalčík (Špirek) – Gebell, Beran (C), Eliáš, Keller – Barbora, Fabiánek, Prchal, Nedorost, Procházka L., Šilhan, Dyrynk, Panna, Uhlíř, Vobořil, Hanuš, Steinocher, Schwamberger, Horák, Heldák
Soukup (Abrahám) – Muška, Vašíček (A), Bendík (A), Moník, Voženílek, Jirků (C), Kynčl, Bučko – Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Procházka M., Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha
Třetiny: 0:3, 0:0, 1:4  Branky a nahrávky: 53. Heldák (Schwamberger, Eliáš) – 4. Bendík (Mrňa, Půlpán T.), 17. Půlpán A. (Urban), 19. Chalupa (Matějček, Hozák), 49. Kastner (Mrňa), 53. Matějček (Hidveghy, Chalupa), 55. Mrňa (Kastner, Bendík), 58. Hidveghy (Chalupa, Matějček). Rozhodčí: Jaroš – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 99. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 0:5, 1:5, 1:6, 1:7.

Zápas odstartoval lépe hosté, ale Hamalčík puk zachytil. Ve 2. minutě si i Soukup sáhl na puk. V čase 3:06 rozjásal hostující tým Ján BENDÍK, který zůstal sám před Hamalčíkem. V 7. minutě to mohlo být už o dvě branky, letňanský brankář vytáhl nádherný zákrok. Následovalo vyloučení na vrchlabské straně. Domácí se ale k ničemu nedostali. V 10. minutě byl vyloučen další hostující hráč, ale 13 vteřinová přesilovka 5 na 3 branku Letňan nepřinesla. Počet hráčů na ledě se srovnal po vyloučení domácího Heldáka. V 11. minutě se rozezvonila tyč za Soukupem. Další velká šance přišla pro HC Stadion o minutu později, Hamalčík měl štěstí. V čase 16:16 se dva hráči Vrchlabí dostali do přečíslení dva na nikoho a Aleš PŮLPÁN zvyšuje na 2:0. Netrvalo dlouho a již to bylo o tři branky. V čase 18:58 se trefuje Pavel CHALUPA a pro vrchlabské první třetina skončila skvělým výsledkem 3:0.

Vrchlabí mělo puk ve své moci i na začátku druhé části. Hamalčík si ale se střelami poradil. HC Stadion se ale držel v útočném pásmu, několik minut se puk držel v útočné třetině a domácí brankář měl plné ruce práce. Také Soukup se dostal k zákroku. Letňany se dostaly do hry a snažily se vstřelit svou první branku. Následovala série zakázaných uvolnění. Ve 27. minutě přišlo vyloučení na hostující straně, čehož ale Letci nevyužily. V polovině utkání byli vyloučení téměř současně Heldák a Vašíček. Ani jednomu z týmu se při hře 4 na 4 nepodařilo ohrozit brankáře. Ve 35. minutě přišla velká akce domácích, kdy se jeden z Letců dostal do samostatného nájezdu a Soukup byl bezchybný. Domácí byli sice aktivnější, ale branka za Soukupova záda nepadla. Ve 38. minutě přišlo další současné vyloučení, ale ani jeden z týmu se k ničemu většímu nedostal.

Hamalčík se hned zkraje třetiny blýsknul skvělými zákroky, nadvakrát musel likvidovat střelu HC Stadionu. Hostující fanoušci byli ve třetí třetině slyšet, zatímco domácí nikoliv. Ve 46. minutě udělali Letňany chybu, která je málem stála branku. Ve 49. minutě byl vyloučen domácí Beran. Toho hosté využili a v čase 48:31 už to bylo 4:0 zásluhou Lukáše KASTNERA. Následovaly tři góly za sebou. Nejprve navýšil na 5:0 Štěpán MATĚJČEK v čase 52:35. O 21 vteřin později se prosadili i hosté, Denis HELDÁK poslal puk za Soukupova záda. V čase 54:11 se o šestou branku HC Stadionu postaral Pavel MRŇA. V 56. minutě se znovu za Soukupem rozezněla tyčka. V čase 57:42 přidal sedmou branku Vrchlabí Patrik HIDVEGHY a zakončil tak smršť branek v posledních minutách. Do konce zápasu už se nic zásadního neudálo a HC Stadion tak konečně Letňany poráží a odváží si tři body.