HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kobra - Vrchlabí 4:3

Z Prahy body nevezeme

14.12.2016
Jan Přikryl
V úvodní třetině zaznamenal první branku utkání domácí Jakeš, ještě do konce třetiny se podařilo vyrovnat Šimoníčkovi. Ve druhé třetině vstřelil jedinou branku Jedlička. Na začátku poslední části se dostali domácí do dvoubrankového vedení díky úspěšně proměnenému trestnému střílení Hlinky. Pět minut před koncem vykřesal naději hostům Šťastný brankou v oslabení. Poté domácí nabídli hostům přesilovou hru, kterou okamžitě využil Svoboda. Když se zdálo, že se půjde do prodloužení rozhodl 28 vteřin před koncem domácí Matějček a rozhodl o tom, že body zůstanou doma v Braníku.
21.kolo, středa 14.12.2016, 18:00
Kobra
4:3
Bílek P. (Ponikelský) – Semrád, Vacek, Šteiner, Švaříček, Verbík, Cafourek (A), Bílek D. – Antončík, Jakeš (C), Jedlička, Matějček, Slanina (A), Tuma, Vlach, Hlinka, Kuchta, Matějek, Pulkrab
Jelínek (Abrahám) – Klement, Hejda, Jirků (A), Tržnický, Jandejsek, Skočovský, Kadavý – Procházka, Filip (C), Šťastný, Novák, Šimoníček, Bláha (A), Čurda, Urban, Maďar, Oppelt, Miškovský, Svoboda
Třetiny: 1:1, 1:0, 2:2  Branky a nahrávky: 11. Jakeš (Jedlička), 37. Jedlička (Jakeš, Bílek D.), 43. Hlinka (TS), 60. Matějček (Tuma, Verbík) – 18. Šimoníček (Kadavý, Jirků), 55. Šťastný, 58. Svoboda (Klement, Urban). Rozhodčí: Škrobák – Svoboda, Štětina. Vyloučení: 7:7 + Verbík (Kob)10 min vražení na hrazení + Šimoníček (Vrc) 10 min nesportovní chování. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 48. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3, 4:3.

Domácí Kobra začala utkání aktivněji. Ve 2. minutě měli domácí šanci dostat se do vedení. Verbík tečoval puk před Jelínkem, ale hostující gólman skvěle zasáhnul betonem. Ve 4. minutě si domácí vypracovali další šanci. Jakešovu střelu vyrazil Jelínek pouze před sebe, ale připravený Antoníček místo puku dostal do branky sebe. Na druhé straně se dostal do první šance hostujícího HC Stadionu Jirků, jeho pokus vyrazil Bílek do rohu. V 7. minutě k nebezpečné střele ve vlastním oslabení dostal hostující Klement, jeho střela zaduněla pouze Bílkovy betony. Na druhé straně se dostal do zakončení Antoníček, ale všechny jeho pokusy skončili na betonech Jelínka. 9. minuta přinesla obrovskou příležitost pro hosty. Na Maďara zívala odkrytá klec, hostující forvard svůj pokus zamířil mimo branku. V 11. minutě se domácí Kobra dostala do vedení. Jakub Jedlička objel branku, kde naservíroval puk volnému Jiřímu Jakešovi , který propálil hostujícího brankáře – 1:0. Minutu poté mohli domácí zvýraznit svůj náskok, proti byl, ale Jelínek v hostující brance, který si se střelou a následnou dorážkou Slaniny poradil. Na druhé straně se hostující HC Stadion dostal do přečíslení tři na jednoho, pokus hostujícího útočníka zablokoval domácí obránce. V 16. minutě se hosté mohli dočkat vyrovnání. Miškovského pokus dokázal Bílek skvěle zlikvidovat. V 18. minutě se hosté přece jen dočkali vyrovnání. Po ose Jirků – Kadavý - Šimoníček se ke střele dostal posledně jmenovaný Jiří Šimoníček, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Na druhé straně se domácí snažili strknout vedení znovu na svou stranu. Jedlička ani Jakeš na Jelínka nevyzráli. V poslední minutě mohli jít do vedení hosté. Urban našel krásnou přihrávkou Procházku, ale proti byl domácí gólman Bílek, který se krásně přesunul a pokus zneškodnil.

Hostující HC Stadion začal prostřední část aktivněji. Ve 23. minutě měli domácí šanci jít do vedení. Jelínek v hostující kleci zalehl puk na brankové čáře svým levým bokem a čelem k brance. Hostující fans začali hned skandovat jeho jméno. Ve 27. minutě se dostali hosté do zakončení. Skočovského ránu od modré pokryl Bílek svým betonem. Minutu poté vyprodukovali další střelecký pokus hosté. Oppeltovo zakončení letělo pouze nad domácí svatyni. 30. minuta přinesla šanci domácích Kober. Semrád zkoušel překvapit Jelínka střelou k tyčce, ale neuspěl. Ve 34. minutě pálil nebezpečně Jakeš, jeho pokus skončil na brusli hostujícího Nováka. 36. minuta přinesla šanci hostů. Klementova střela skončila na těle připraveného Bílka. Minutu na to se domácí dostali zpátky do vedení. Situace s první třetiny se opakovala, pouze prohodili střelci. Jiří Jakeš nahrával Jakubu Jedličkovi , který propálil Jelínka – 2:1. Na druhé straně se snažil o rychlou odpověď Jandejsek, jeho pokus skončil v lapačce domácího brankáře.

Závěrečnou část začali opět aktivněji hostující hráči HC Stadionu. Hned v úvodu třetiny se snažil vyrovnat Klement, jeho střelecký pokus ukryl do lapačky Bílek. Minutu poté hosté znovu zahrozili. S nebezpečnou ránou Šimoníčka měl Bílek v domácí kleci starosti. Na druhé straně se řídil sám na Jelínka Tuma, ale byl zezadu osekáván Jandejsek a tak domácí dostali možnost trestného střílení. Proti Jelínkovi se rozjel Filip Hlinka ,který nic nevymýšlel a propálil Jelínka nad jeho beton – 3:1. 46. minuta přinesla šanci hostů. Skočovského střela skončila pouze na betonu Bílka. Na druhé straně se dostal ke střele od modré Jakeš, ale mířil pouze do míst, kde čekal Jelínek se svojí lapačkou. V 51. minutě se domácí pokusili navýšit vedení. Semrádův pokus skončil na vyrážečce hostujícího gólmana. 54. minuta přinesla střelecký pokus domácího Jakeše s jeho pokusem si Jelínek poradil. V 55. minutě vykřesali hosté naději na bodový zisk. Ve vlastním oslabení ujel všem Tomáš Šťastný a propálil Bílka – 3:2. Minutu poté vstřelili hosté vyrovnávací branku, která ovšem nebyla uznána, protože byla docílená rukou. V 57. minutě ujel hostující obraně Semrád a mohl rozhodnout, jeho pokus ovšem o kousek minul branku. Na druhé straně se potvrdilo „Nedáš, dostaneš“. Klement našel přihrávkou Daniela Svobodu , který si zpracoval puk a prudkou ranou švihem nedal Bílkovy šanci zasáhnout – 3:3. V poslední minutě domácí dokázali naklonit skóre na svou stranu. Lukáš Tuma střílel z úhlu, puk se odrazil o beton a do prázdné branky neměl s dorážkou problém Martin Matějček – 4:3.

Petr Hlaváč: Odehráli jsme další výborný zápas s výborným soupeřem. Prvních 10 minut měli domácí tlak, který jsme se štěstím přestáli. Po zbytek zápasu jsme byli více než vyrovnaným soupeřem,ale bohužel jsme neproměnili šance. Zbrkle jsme sehráli hodně situací, kdy jsme soupeře přečíslili a to rozhodlo utkaní. Na konci jsme dotáhli dvougólové manko, ale snaha otočit zápas úplně nás nakonec stála všechny body. Po naší akci, která skončila 40 vteřin před koncem na břevnu soupeřovi branky, jsme z protiútoku inkasovali rozhodující gól. Je to škoda,ale nemáme se za co stydět, všichni hráči si opět zaslouží pochvalu. Díky všem, kteří se dnes zúčastnili a celý zápas fandili. Dnes si odpočineme a vyčistíme hlavy a v sobotu všichni na Jablonec.