HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Most - Vrchlabí 3:4

Z Mostu veze Stadion 3 body

05.01.2019
Vendula Sahánková
Dnešní zápas byl plný soubojů a vyloučení, první branku zápasu vstřelil vrchlabský Pavel Mrňa. Hokej byl svižný a jak hosté, tak domácí předváděli aktivní způsob hry, plný zvratů. Také diváci předvedli krásné fandění, které dokreslovalo atmosféru zápasu.
30.kolo, sobota 5.1.2019, 17:30
Most
3:4
Hanuljak (Chabr) – Polák, Urbánek, Žižka, Havlůj, Fučík, Novák, Čmolík – T. Přeučil, Hrdlička, Beran, Böhm, Kýhos, Nedrda, Mical, Bakrlík, Mála, Smolka, Pergl.
Soukup (Abrahám) – Havránek, Bendík (A), Vašíček (A), Vágner, Jirků (C), Moník J. – Matějček, Půlpán T, Hozák, Půlpán A., Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha, Moník.
Třetiny: 1:3, 1:1, 1:0  Branky a nahrávky: 15. Bakrlík (Böhm), 33. Bakrlík (Hrdlička), 48. Mical (Čmolík) – 7. Mrňa, 9. Hozák (Půlpán, Jirků), 18. Matějček, 35. Bláha (Matějček, Chalupa). Rozhodčí: Hlinka - Tichý, Toman. Vyloučení: 13:8. Využití: 0:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 487. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4.

Utkání začalo rychlým útokem Lvů a prvním otestováním vrchlabského brankáře Františkem Málou. Po chvíli hry se hosté osmělili a na mosteckého Hanuljaka vyrazil Štěpán Matějček, branku však minul. Prvním vyloučeným zápasu byl na konci čtvrté minuty Pavel Mrňa za hákování. Domácí se snažili přesilové hry využít, ale bez úspěchu. Ještě před uplynutím Mrňova trestu rozhodčí odpískali další vyloučení a to opět z řad vrchlabských – na trestnou lavici si šel sednout Jiří Vašíček za hrubost. Mostečtí se znovu snažili využít šance při přesilové hře, ale vrchlabský brankář se nenechal nachytat a puk chytil. V polovině sedmé minuty se proti Hanuljakovi vyrazil vrchlabský Pavel MRŇA, který se vrátil z trestné lavice, a umístil puk za záda mosteckého brankáře. O necelé dvě minuty později přetlačil mosteckého obránce Jiří HOZÁK a s asistencí Aleše Půlpána a Tomáše Jirků vstřelil další branku vrchlabských. Následovalo první vyloučení na straně domácího celku – na trestnou lavici zamířil Nedrda za pozdní dohrání. Hosté se vrhli proti Hanuljakovi, ale brankář Lvů byl pozorný. Dalším vyloučeným ze hry byl ve 13. minutě mostecký Žižka za sekání. Ale po jeho návratu se domácí rozhodli nedat celku z Krkonoš nic zadarmo a pěknou střelu proti vrchlabskému brankáři vyslal František BAKRLÍK a puk dostal až za Soukupova záda. Ale hosté si nenechali nic líbit a během dvou minut, i přes vyloučení Moníka za krosček, vstřelil Štěpán MATĚJČEK branku z trestného střílení, které bylo nařízeno za nedovolené bránění mosteckého Františka Bakrlíka. První třetina tak skončila 1:3.

Na začátku druhé třetiny projel kolem vrchlabské obrany Vladimír Kýhos, objel Soukupa a nahrál před odkrytou branku, ale nikdo ze spoluhráčů nedokázal kotouč usměrnit za záda vrchlabského brankáře. Takřka ihned se puku ujal krkonošský tým a Tomáš Půlpán trefil tyč Hanuljakovi branky, ale mostecký gólman puk zalehl. Ve 24. minutě přišlo první současné vyloučení pro oba týmy – za vrchlabskou stranu zamířil na trestnou lavici Pavel Mrňa a za mosteckou Roman Fučík, oba za hrubost. Hra čtyři na čtyři uběhla poměrně rychle, Lvi bojovali srdnatě, ale šanci Jakuba Čmolíka nikdo nedokázal usměrnit za Soukupova záda. Ve 27. minutě se k puku dostal Štěpán Matějček , dvakrát vystřelil od modré, ale puk se až k brance nedostal. Vzápětí jeho další střelu musel Hanuljak chytit lapačkou. V polovině zápasu následovalo další oboustranné vyloučení – mostecký Havlůj dostal 2 minuty za hrubost a k tomu 10 minut osobní trest za nesportovní chování a vrchlabský Půlpán si šel sednout na 2 minuty za hrubost. Na začátku 33. minuty Lvi snížili skóre zápasu a to díky Františku BAKRLÍKOVI, který s asistencí Lukáše Hrdličky prostřelil puk za Soukupova záda. Odpověď vrchlabských na sebe nenechala dlouho čekat a na konci 35. minuty během nenápadné akce vstřelil puk za Hanuljakova záda Tomáš BLÁHA, kdy mu asistoval Štěpán Matějček a David Chalupa. Opět následovalo současné vyloučení z obou týmů a během minuty se k mosteckému Nedrdovi přidal jeho spoluhráč Novák. Zbytek třetiny se nesl v duchu rychlých střel a svižného bruslení.

Hned na začátku poslední třetiny zamířil na trestnou lavici mostecký Polák pro hru vysokou holí. Domácí celek se ale stále snažil ohrozit suverenitu hostí a neustále ohrožoval vrchlabského brankáře. Krkonoští se ale nedali a hra pokračovala v rychlém tempu dál. Ve 48. minutě se doslova rozletěl proti Soukupovi František MÁLA a prostřelil jej s asistencí Jakuba Čmolíka. Ale hosté si nenechali nic líbit a okamžitě zformovali útok. Hanuljak tak schytal střelu do masky, ale hra pokračovala dále. Domácí však bojovali o každý kotouč ve svém obranném pásmu. V 51. minutě následovalo další současné vyloučení, za HC Stadion zamířil na trestnou lavici Hozák a za Mostecké Lvi Nedrda, oba za hrubost. Puk létal ze strany na stranu a oba týmy se snažili vstřelit gól, ale oba brankáři je dokázali podržet a puk za záda nepustit. Oba týmy se snažili ke konci hry investovat všechnu svoji energii do dalšího gólu, ale ani jednomu z nich se to nakonec nepovedlo. Proběhlo několik dalších vyloučení na obou stranách, ale ani jeden z celků nedokázal žádnou z přesilových her využít a vstřelit branku. Na konci 58. minuty si domácí vyžádali oddechový čas, kde se dohodli na odvolání brankáře při hře v oslabení, ale ani toho celek z Krkonoš nedokázal využít. Hra tak skončila prohrou domácího celku a 3 body si odvezl HC Stadion Vrchlabí domů.

V. Baďouček:
Úvod utkání patřil domácím, kteří nás zatlačili v obranném pásmu a jejich tlak vyústil v naše dvojnásobné oslabení, které jsme dobře odbránili a v následné hře 4 proti 5-ti jsme šli do vedení. Poté se hra vyrovnala a začali jsme soupeře přehrávat. Ve druhé části hry, jsme měli několik gólových příležitostí k navýšení dvoubrankového vedení, dvakrát jsme nastřelili tyčku a byl to paradoxně soupeř, který snížili na 2:3. Ještě do konce druhé části hry jsme naše vedení navýšili opět na rozdíl dvou branek a to bylo důležité pro konečný výsledek, protože soupeř v poslední části hry mocně finišoval ale díky naší bojovnosti a výborným zákrokům Jakuba Soukupa jsme v utkání zaslouženě získali 3 body. Jsem rád, že po 14-ti denní zápasové pauze jsme navázali na bodový zisk ze závěru roku.