HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Kladno - Vrchlabí 6:1

Z Kladna se vrchlabští vrací bez bodu

08.03.2021
Vendula Sahánková
Poslední zápas základní části dopadl lépe pro domácí tým, který si tak potvrdil první místo tabulky Chance ligy po základní části. V první třetině nepadla branka ani na jedné straně, druhá třetina byla v jasné dominanci domácích, kteří vstřelili čtyři branky. V poslední třetině si kladenští pojistili výhru dalšími dvěmi brankami a až v poslední přesilové hře se vrchlabských podařilo vstřelit gól a to zásluhou Ondřeje Matýse.
34.kolo, pondělí 8.3.2021, 18:00
Kladno
6:1
Košarišťan (Brízgala) – S. Zacharčuk, Zelingr, Štochl, Snuggerud, Funk, Zajíc, Suchánek – Guman, Račuk (A), Bílek – Hlava, Melka (C), Routa – Machala, Kubík, Š. Jelínek – Hajný, Filip, Bernat
Soukup (Štěpánek) – T. Jelínek, Matýs, Oliva, Niko, Kynčl, Jirků (C) – Formánek, Chrtek (A), Nouza – Šír, Chalupa, Machač – Hozák, Šlaicher, Mrňa – F. Moník, Zeman, Koffer
Třetiny: 0:0, 4:0, 2:1  Branky a nahrávky: 22. Hlava (Snuggerud), 27. Bernat (Š. Jelínek, Funk), 28. Kubík (Hlava), 35. Hlava (Š. Jelínek, Snuggerud), 53. Snuggerud (Melka), 54. Routa (Snuggerud) – 55. Matýs (Jirků, Chalupa). Rozhodčí: Grech, Čáp – Flegl, Horažďovský. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: bez diváků. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 5:0, 6:0, 6:1.

První vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat, na začátku třetí minuty byl vyloučen kladenský Machala. Hostující Koffer byl ve velké šanci, ale neuspěl, poté se také Formánek snažil obelstít Košarišťana. V sedmé minutě byl vyloučen hostující Filip Moník. Domácí ale během přesilové hry nedokázali vstřelit gól. Půl minuty po naskočení Moníka na led byl vyloučen vrchlabský Jirků. Vrchlabí se ale dobře bránilo, Kladno nevyslalo jedinou střelu. Hosté se dostali do přečíslení ve 12. minutě a Jirků se dostal do dobré příležitosti, Košarišťan ale puk chytil do lapačky. V 16. minutě byl vyloučen kladenský Funk, Kladno se několikrát osvobodilo a před koncem třetiny došlo ještě k současnému vyloučení v obou týmech.

Úvodní vhazování vyhrálo Vrchlabí, ale jako první vstřelilo branku Kladno. V čase 21:57 otevřel skóre utkání Nicolas HLAVA, který dostal odražený puk do branky. Ve 25. minutě byl vyloučen Chalupa za HC Stadion. Přesilové hry se Kladnu nedařily, tato nebyla výjimkou. Branka ale padla v čase 27:00, kdy se za domácí trefil Tomáš BERNAT, který puk střílel do prázdné branky. Za 17 vteřin už to bylo o tři branky. Dobře se postavil Adam KUBÍK, který navýšil náskok svého týmu. Následně přišlo vyloučení Rytířů. V polovině utkání se Kladno dostalo do velkého tlaku, Soukup ale držel Vrchlabí. Hozák se na druhé straně dostal až k Košarišťanovi, ale neuspěl. Za Rytíře byl ve 33. minutě vyloučen autor poslední branky Kubík. Kladno se osvobodilo, a navíc se do šance dostal Melka, Soukup puk dobře viděl a ránu zneškodnil. Následně vychytal také další útok domácích. Na koho už ale nestačil, byl v čase 34:27 znovu Nicolas HLAVA, který dostal přihrávku od Jelínka. Ve 38. minutě byl vyloučen vrchlabský Šír. Hosté se opět skvěle bránili a Kladno nepouštěli ke střele. Poté se však Melka dostal do šance, při které se znovu předvedl Soukup.

Na začátku třetí části došlo k vyloučení na straně Rytířů. Kladno v oslabení ujelo v přečíslení, ale Jelínek ani Melka nedokázali překonat Soukupa. Soukup poté zasahoval také proti dalšímu přečíslení a byl opět úspěšný. Následně se Mrňa dostal do výborné pozice, ale Košarišťan dál držel nulu. V 50. minutě byl vyloučen hostující Niko, následoval ho kladenský Snuggerud. Oba týmy se tak dostali do čtyř hráčů, ale posléze byl vyloučen ještě vrchlabský Oliva. A tentokrát se Kladnu přesilová hra vydařila. V čase 52:27 vstřelil branku Luca SNUGGERUD. Další branku přidalo Kladno v čase 53:23, a to z hole Davida ROUTY, který dostal skvělou přihrávku. V 54. minutě byl ještě vyloučen kladenský Bernat a hosté se tak dočkali čestného úspěchu. V čase 54:46 se za HC Stadion trefil Ondřej MATÝS, který se trefil z pravého kruhu. Další vyloučení přišlo na vrchlabské straně. HC Stadion se dokázal osvobodit, ale poté se Bílek dostal do šance, ale Soukup mu nedovolil puk zasunout do branky. Další šanci v přesilové hře měl Melka, který měl před sebou prázdnou branku, ale puk poslal pouze nad ní. I tak se Rytíři stále drželi u puku a chtěli vstřelit ještě jednu branku. To se jim sice nepovedlo, ale i tak Kladno zvítězilo 6:1.

Jiří Burger (Rytíři Kladno):
Jsme spokojení s tím, že jsme zvládli poslední zápas základní části. První třetina z naší strany nebyla ideální, ale od druhé jsme zlepšili pohyb a zaslouženě jsme vyhráli. Dali jsme i dost gólů, takže nakonec spokojenost.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Kladno ukázalo, proč vyhrálo základní část. Hrálo velice dobře a od druhé třetiny nás dostávalo pod veliký tlak. Mrzí mě, že jsme nedokázali proměnit šance, které jsme si vytvořili. Výsledek by pro nás byl aspoň trochu příznivější. Byli jsme tu v hodně kombinované sestavě, takže z toho neděláme tragédii a začneme se chystat na play off.