HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Jablonec - Vrchlabí 6:5

Z Jablonce tentokrát výhru nevezeme

28.11.2018
Další prohra na vrchlabském kontě, další výhra na tom jabloneckém. Po přestřelce ve druhé třetině, která skončila 4:2 pro domácí, se i Vrchlabí na chvíli přiblížilo možné výhře. Nakonec ale podlehlo soupeři 5:6 a z Jablonce si neveze ani bod.
21.kolo, středa 28.11.2018, 18:00
Jablonec
6:5
Jelínek (Hrstka) – Melovič, Mrkvička, Pilař, Čechura, Pavlů, Abraham, Havelka – Nezbeda, Frk, Homolka, Babec, Lukáš Tondr (A), Brokeš, Plíhal (C), Mulač, Maďar, Bříška (A)
Soukup (Abrahám) – Muška, Vašíček (A), Bendík (A), Jakub Moník, Voženílek, Jirků (C) – Matějíček, Tomáš Půlpán, Pšurný, Hozák, Aleš Půlpán, Procházka, Hidveghy, Urban, Mrňa, Kastner, Chalupa, Bláha, Filip Moník
Třetiny: 0:1, 4:2, 2:2  Branky a nahrávky: 21. L.Tondr (Plíhal, Bříška), 32. Brokeš (Mrkvička), 33. Homolka (Mulač, Maďar), 37. Havelka (Frk, Babec), 50. Mulač (Maďar, Brokeš), 58. Plíhal (L.Tondr, Bříška) – 10. Urban (Voženílek, Bendík), 24. Bláha (Matějček, Bendík), 40. Urban (Mrňa, Procházka), 56. Kastner (A.Půlpán), 60. Kastner (Urban, Matějček). Rozhodčí: Ing. David Čáp - Marek Svatopluk, Kettner Martin. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 505. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Úvod utkání měli na holích jablonečtí. Soukup střelu Tondra vyrazil betonem. Ve 2. minutě byl vyloučen vrchlabský Mrňa. Domácí ale početní výhodu nevyužili. V 5. minutě byl ve velké šanci Babec, ale Soukup po jeho střele našel puk pod sebou. O minutu později byl vyloučen hostující Chalupa. Vlci se ale nemohli dostat před branku a vyslat střelu. V 8. minutě došlo k vyloučení i na domácí straně. Toho vrchlabští využili a v čase 9:10 otevřel skóre utkání Patrik URBAN, který dorážel střelu Voženílka. Další branku mohl přidat Bláha, ale Jelínek vytáhnul lapačku. Ve 12. minutě se do akce dostali Frk a Plíhal, ale Plíhalova střela se dostala jen k Soukupovi. Kastner se pokusil proniknout k Jelínkovi, ale Mrkvička mu puk vypíchl. V 17. minutě byl vyloučen jablonecký Pilař. HC Stadion se ale nemohl dostat do tempa a tak se mi tentokrát přesilovka nevydařila. Naopak došlo k vyloučení Bendíka a také domácí dostali příležitost. Moník se dostal do úniku, ale neměl komu přihrát. Další vyloučení na vrchlabské straně hosty poslalo do tří hráčů. Přes polovinu přesilovku si domácí přenesli do druhé třetiny.

A také Vlci se prosadili v početní výhodě. V čase 20:29 srovnal na 1:1 Lukáš TONDR. Klasickou přesilovku už Jablonec nevyužil. Netrvalo dlouho a Vrchlabí si vzalo zpět svoje vedení. V čase 23:11 se trefil Tomáš BLÁHA, který puk dostrkal až do branky. O minutu později promarnil šanci Aleš Půlpán. Ve 26. minutě byl vyloučen Voženílek a dal Vlkům další šanci. Pavlů to zkoušel od modré čáry. Jablonec se dlouho držel v útočném pásmu. Ve 29. minutě byl vyloučen Frk. Ve velké šanci byl Voženílek, ale jeho střelu zablokovat Jelínek svým betonem. Poté byl vyloučen Bendík. Ve vlastním oslabení se dostali do šance Matějček, který poslal přihrávku Chalupovi, ale nezakončil dobře a Jelínek ho vychytal. Znovu vyrovnáno bylo v čase 31:41, kdy se za Jablonec trefil Tomáš BROKEŠ, který měl kolem sebe spoustu prostoru k zakončení. A za několik vteřin už Vlci vedli v čase 32:12 vsítil branku David HOMOLKA, který tečoval nahození Mulače. Poté byli vyloučení Voženílek a Babec. Ve35. minutě navíc oslabil svůj tým Bendík, který dostal i osobní trest. Mrkvičkovo nahození si Soukup pohlídal. Bendík naskočil na led a Vlci znovu udeřili. V čase 36:43 se trefil Dominik HAVELKA, který stál před brankou a poslal puk za Soukupova záda. Ve 39. minutě se do brejku dostalo Vrchlabí, ale Bláha se trefil pouze do lapačky Jelínka. Snížil až v čase 39:34 Patrik URBAN a do šaten se tak odcházelo za stavu 4:3 pro Vlky.

Třetí třetina začala zhurta, Mrňova střela ale gólem neskončila. Kastnerova střela zase skončila v mantinelu. Ve 43. minutě byl ve velké příležitosti vrchlabský Procházka. Maďarova střela skončila v boční síti. HC Stadion posílal na Jelínka jednu střelu za druhou, ale branka ne a ne padnout. Ve 48. minutě se k puku dostal Mrňa, ale jeho dělovka skončila na plexiskle. V čase 49:36 navýšil náskok Vlků Jakub MULAČ, kterému přihrával Maďar. V 52. minutě byl vyloučen domácí Čechura. HC Stadion se ale k ničemu velkému nedostal, naopak byl vyloučen Voženílek a začala početní výhoda pro Vlky. Ani jim se ale přesilovka nevyvedla. V čase 55:36 snížil na 4:5 Lukáš KASTNER po chybě jabloneckého Havelky. Následovalo vyloučení Mrni. Tuto výhodu využil v čae 57:59 Tomáš PLÍHAL, který střílel z mezikruží. Po oddechovém čase to HC Stadion zkusil v šesti hráčích. Poté byl ještě vyloučen domácí Mrkvička, čehož hosté využili a v čase 59:57 vstřelil pátou branku Vrchlabí Lukáš KASTNER. Více toho ale hosté nestihli a odjeli s těsnou prohrou.

V. Baďouček:
Snažím se na veřejnosti vyjadřovat slušně a proto je hodnocení včerejšího utkání i po téměř 24 hodinách velice složité. Můžeme se bavit o tom, že jsme dostali dva smolné góly, z nichž jeden byl vlastní, že jsme za stavu 2:1 v náš prospěch nepromněnili 3 vyložené šance a poté sami inkasovali, že jsme výkonem určitě za soupeřem nezaostali. Můžeme měnit složení útoků, obran, speciálních formací atd. To co ale MUSÍME je změnit myšlení jednotlivců ve vztahu k týmu, protože v tom vidím jednoznačnou příčinu naší včerejší porážky. Pokuty, nejsem jejich příznivcem, ano mohou přijít, ale to je již pouze represe, která nám body ani sebevědomí nevrátí.