HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Frýdek-Místek - Vrchlabí 1:5

Z Frýdku-Místku se třemi body v kapse

30.10.2021
Vrchlabí se podařilo zvítězit nad třetím soupeřem v řadě. Po úspěchu nad Ústím nad Labem a s Havířovem HC Stadion veze tři body také z Frýdku-Místku, který porazil jednoznačně 5:1. Domácím se podařilo Soukupa překonat až v 56. minutě.
17.kolo, sobota 30.10.2021, 17:00
Frýdek-Místek
1:5
Šimboch (Nešpůrek) – Ciura, Teper, J. Adámek, J. Michálek, Z. Malík, Matyáš – Lyszczarczyk, Peterek, Šlahař – Christov (C), Komorski, Klimša (A) – Tadeáš Král, Matiaško, Ján Blaško – Čmiel.
J. Soukup (O. Štěpánek) – Kajínek, T. Jelínek, O. Vála, T. Kynčl, M. Voženílek, Bučko, Oliva – Pochobradský, Chrtek, Heřman (A) – D. Chalupa, T. Kaut (C), Mrňa – T. Zeman, P. Urban (A), Matýs – F. Moník, L. Kučera, M. Kloz.
Třetiny: 0:2, 0:3, 1:0  Branky a nahrávky: 56. Šlahař (Teper) – 17. Mrňa (T. Kaut, D. Chalupa), 19. O. Vála (T. Kaut, P. Urban), 21. Kajínek (Chrtek, Pochobradský), 23. T. Zeman (TS), 34. T. Kaut (Mrňa, T. Kynčl). Rozhodčí: Koziol, Šudoma – Kučera, Blažek. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 491. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 0:5, 1:5.

Hosté se dostali hned ve druhé minutě do přečíslení, ale branka z toho nebyla – Matýsova střela byla sražena. Chrtek nahrával Pochobradskému, ale ten trefil pouze zadní mantinel. V 5. minutě hledat Peterek Šlahaře, ale ten nedokázal puk dostat za Soukupova záda. V osmé minutě udělal chybu domácí Michálek, Pochobradský se dostal k puku a metelil k brance. Přihrál Heřmanovi, který trefil pouze Šimbocha. V 10. minutě byl vyloučen vrchlabský Vála. Peterek mohl vstřelit první gól zápasu, ale minul branku. Poté přišlo vyloučení a Frýdek-Místek dostal dvojnásobnou přesilovku. Ta ale netrvala moc dlouho, protože byl vyloučen domácí Klimša. Matyáš střílel z kruhů, ale Soukup puk vyrazil. V čase 16:02 už ale první branka padla. Za Vrchlabí se trefil Pavel MRŇA, který byl u puku poslední po společné kombinaci s Chalupou a Kautem. Poté byl ale vyloučen Blaško a také HC Stadion si zahrál přesilovku. O chvilku později už seděl na trestné jeho spoluhráč a také hosté dostali možnost využít dvojnásobnou převahu. A to se jim nakonec v čase 18:08 podařilo. Autorem branky byl Ondřej VÁLA, který prostřelil Šimbocha. Domácí ale několikrát vyhodili puk přes všechny čáry a nakonec ještě vystřelil Šlahař.

Úvod druhé části patřil Vrchlabí. Na 3:0 totiž zvyšoval David KAJÍNEK, který střílel od modré čáry a byl úspěšný. Ve 23. minutě fauloval Komorski a bylo nařízené trestné střílení, které v čase 22:38 Tomáš ZEMAN proměnil a zvýšil tak náskok Vrchlabí. Ve 26. minutě byl vyloučen Kloz a také Frýdek-Místek mohl skórovat. Sice se na Soukupa dostalo několik střel, ale žádné nebyly nebezpečné. Až když už byl vrchlabský hráč na ledě, tak zahrozil Klimša, který ujel sám na brankáře, ale neuspěl. Soukup musel zasahovat také o chvíli později proti střele domácího hráče. V čase 33:32 už puk lovil domácí gólman popáté. Tomáš KAUT byl volný na levé straně, kam mu přihrával Mrňa. Ve 36. minutě došlo k vyloučení Olivy, ale hned vzápětí se v oslabení řítil na domácího brankáře Heřman, který mířil mezi betony, ale Šimboch puk do sítě nepustil. Ve 38. minutě musel odsedět trest Lyszczarczyk za mnoho hráčů na ledě domácích. Šimboch vyrazil střelu Matýse a také teč od Chrtka, která přišla o chvíli později.

Soukup nemusel zasahovat proti střele Komorského, na druhé straně se o branku pokusil Zeman. Poté byl vyloučen právě tento hráč, za vysokou hůl. Domácím se ale přesilová hra vůbec nedařila, Zeman se po naskočení na led hned pustil do kombinace. Šlahař se dostal až před vrchlabského gólmana, ale nakonec nevystřelil. Ve 48. minutě byl vyloučen domácí Čmiel. Před brankářem Šimbochem ale neuspěl Vála, ani Kaut. Chrtek se poté pokusil překvapit brankáře, ale ten podržel svůj tým. V 51. minutě musel zasahovat proti střele Kučery, na druhé straně Soukup vyrazil pokus od Michálka. Vrchlabí dostalo domácí pod tlak, ale branka z toho nebyla. Moník se dostal do dobré pozice, ale trefil pouze tyč a dorážka do branky taky nepadla. V čase 55:35 se poprvé v utkání prosadili také domácí. Čestný gól vstřelil Jakub ŠLAHAŘ, na jehož střelu Soukup nestačil zareagovat. Chvíli poté byl ještě vyloučen Peterek, a domácí mohli ještě jednu branku přidat. Kaut ale mířil vedle, Urban střílel také nepřesně. V posledních vteřinách už bylo vidět, že domácí jsou na konci sil. Matýs střílel od levého mantinelu, ale betony Šimbocha se včas zaklaply. Jediná branka na vítězství domácích nestačila a tak si HC Stadion odvezl tři body domů do Krkonoš.

Petr Hlaváč (HC Stadion Vrchlabí):
Pro mě se samozřejmě tento zápas hodnotí velice dobře, protože si myslím, že jsme jej měli po celou dobu pod kontrolou. Co nás může mrzet, tak jen to, že jsme tady nevstřelili ještě více gólů. S tím se pereme docela dlouho, kdy z velkých šancí branky nedáváme. Dnes nám tam ale pět gólů padlo, takže jsme spokojeni. I s týmovým výkonem, kdy z hráčů bylo vidět, že chtějí tady vyhrát. Že necestovali takovou dálku, aby si odsud žádný ten bod nakonec neodvezli.

Mojmír Trličík (HC Frýdek-Místek):
Celkem opět jednoznačný výsledek doma, ale já řeknu, že to tak nemuselo být. První třetinu jsme začali dobře, byly tam nějaké příležitosti a navíc jsme mohli jít do přesilovky pět na tři. Ta nám ale hodně brzy skončila. Tam si myslím, že ty naše fauly v první třetině byly pro další hru hodně důležité. To jsme mohli vidět při jejich dvojnásobné přesilovce, ve které jsme inkasovali gól. Pak uděláte takovou chybu, kdy nejdete razantněji do souboje při průniku soupeře do pásma a následné nepokrytí hráče pro vás znamená stav 0:2. No a přijde začátek druhé třetiny a nešťastný pád při vyjetí z pásma. Je to 0:3. Pak už to za tohoto stavu bylo těžké se k něčemu nadechnout, navíc, když máte k dispozici jen deset útočníků a šest obránců, z nichž jeden včera hrál ještě extraligový zápas. Při tom náročném programu za posledních dvacet dnů, je pak těžko hledat tu energii a síly na zvrat z nula tři. Že se nám to jednou podařilo, tak to neznamená, že nám to půjde takto pořád. Jsem si ale jistý, že ty hráče to dnes stálo spoustu síly a energie, že tam ta snaha prostě byla. Kdo se na to dívá shora, tak to může přijít odevzdané, ale já jsem absolutně přesvědčený, že to úsilí bylo maximální, ale na soupeře dnes nestačilo. I přesto, že je ten výsledek 1:5, tak chci ocenit brankáře, který nás zvláště v té první třetině výrazně podržel.