HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Bilina - Vrchlabí 2:7

Z Bíliny s plným bodovým ziskem

07.12.2013
Marek Komárek
Skvělý výkon z posledního domácího utkání potvrdili Vrchlabští jasnou výhrou na ledě předposledního celku tabulky. Draci z Bíliny ze začátku kladli místy velký odpor, ale dvě branky Patrika Fořta utkání nasměrovaly do očekávaných kolejí. Nutno říci, že velký podíl na dvoubrankovém vedení po dvou třetinách měl i hostující brankář Pavelka. V exhibičním tempu přidalo Vrchlabí ve třetí třetině další pětici branek. Symbolicky poslední branku v poslední minutě hry vstřelil Patrik Fořt, čímž završil hattrick.
20.kolo, sobota 7.12.2013, 17:00
Bilina
2:7
Nechvátal (50. Holzer) – Kunrt, Polák, Pozděna, Dostál, Bittner, Sager, Brettschneider – Hartman, Průša, Salač, Kýhos, Procházka, Böhm, Mužík, Hrdlička, Malec, Bezpalec, Jirkovský, Smolík
Pavelka – Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Lenoch, Provazník, Jakubec, Filip Martin, Fořt, Jirků, Šťastný, Marek, Březina, Filip Daniel, Gengel, Marks
Třetiny: 0:1, 0:1, 2:5  Branky: 49. Salač (Kýhos), 58. Salač (Böhm, Bezpalec) – 18. Fořt (Poskočil), 30. Fořt (Poskočil), 42. Jirků, 43. Filip D. (Březina, Gengel), 50. Šťastný (Poskočil), 51. Březina (Kolář), 60. Fořt (Jakubec).

Po sérii velmi dobře odehraných utkání bylo Vrchlabí pochopitelně předpokládaným favoritem i v zápase s Bílinou. Utkání na ledě předposledního celku tabulky začalo velkou šancí hostů. Jirků se dostal za obranu soupeře a jen velmi dobrý zákrok Nechvátala v domácí svatyni nedovolil změnu stavu. Právě brankář domácích byl důležitou postavou první desetiminutovky. Ta díky němu nepřinesla branku. Tlak hráčů z Vrchlabí mírně utlumilo vyloučení Marka, ale režie hry byla stále v jejich rukou. Bílina vyrážela do úspěšných protiútoků pouze sporadicky, proto byla 18. minuta logickým vyústěním celé situace. Nechvátal byl poprvé překonán Patrikem FOŘTEM. Ještě do konce třetiny mohlo být pro domácí ještě hůře. Vyloučeni byli rychle za sebou Malec a Kunrt. Dvojnásobnou přesilovou hru však nedokázalo Vrchlabí patřičně využít.

Další perioda přinesla zbytek neúspěšné přesilové hry pět na tři a posléze přesilové hry domácích po časté nedisciplinovanosti hostujících hráčů. V šanci se ocitli Bittner a zejména Průša. Proti němu se vyznamenal s přehledem chytající Pavelka. V polovině utkání nastal čas na druhý zásah hostů. Ve vlastním oslabení se Poskočil nespokojil s pouhým vyhozením kotouče, našel Patrika FOŘTA a dvoubrankové vedení bylo na světě. Zbytečné fauly stály hostující hráče spoustu sil. Několikrát za sebou si i oni zahráli ve třech proti pěti. Pavelka společně s velkou pomocí obránců ale snížení nepřipustil. Betony brankáře Vrchlabí byly na místě i těsně před druhou sirénou. Asi v největší šancí druhé třetiny se ocitl Procházka, který tváří v tvář právě Pavelkovi rozhodně neprokázal v zakončení klid a sebevědomí.

Ze šatny přišli Vrchlabští v o mnoho lepším rozmaru. Hráči Bíliny byli znovu vždy o krok zpět a hned ve 42. minutě tak mohl navýšit stav utkání na 3:0 Tomáš JIRKŮ proměněným samostatným nájezdem. O půl minuty později se brankou domácím divákům představil také Daniel FILIP. Na jeho gólu měli nemalou zásluhu Březina s Gengelem. Až za hrozivého stavu 4:0 pro hosty se prosadili i domácí. Pěknou přihrávku vykouzlil Kýhos, našel Vlastimila SALAČE a potěšil přibližně stovku diváků, která si našla cestu na tento duel. Jakoukoli zápletku odmítl hned za minutu Tomáš ŠŤASTNÝ. V 50. minutě mu přihrával velmi dobře hrající Poskočil. Právě on si připsal v utkání trojici gólových asistencí. Pátá branka donutila opustit domácí brankoviště Nechvátala a posledních deset minut odchytal Holzer. Toho přivítal stylově brankou Ondřej BŘEZINA. Za asistence Koláře zvýšil na rozdíl pěti branek! V zápase už nebylo pochyb o tom, kdo si připíše do tabulky tři body za vítězství. Přesto diváci viděli ještě další dvě branky. Velmi rádi viděli snížení Vlastimila SALAČE tři minuty před koncem. Padesát vteřin před koncem ještě museli skousnout hořkou pilulku v podobě sedmé branky hostí. Tu vsítil Patrik FOŘT a do tabulky kanadského bodování druhé ligy si tak připsal hattrick.

Pavel Biegl: Chtěli jsme protáhnout vítěznou šňůru, což se povedlo. Takže super. Nic jednoduchého, jak alespoň napovídá výsledek, to nebylo. Čekalo nás hřiště kanadských rozměrů a "běhavý" soupeř. První třetina byla pod naší taktovkou a měli jsme v ní dát více než jeden gól. Mohlo být rozhodnuto dříve. Ve druhé jsme nasbírali 16 trestných minut, které byly z části po zbytečných faulech a z části po přísných rozhodnutí sudího, a tím jsme dostali Bílinu do hry. Využité přečíslení v jednom z nich spolu s výborným Pavelkou určilo stav po druhé třetině. Hned v úvodu poslední části jsme v rychlém sledu využili dvě přečíslení a bylo hotovo.