HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Vsetín 6:2

Vrchlabí zvítězilo v pátém zápase a drží naději na postup

26.03.2021
Vrchlabský tým musel v dnešním zápase zabojovat - v případě prohry by pro něj skončila sezona. Zápas se povedl na jedničku - Vsetín sice dokázal smazat dvoubrankové manko, ale na další čtyři branky už nestačil a HC Stadion se raduje z výhry 6:2.
ČF5, pátek 26.3.2021, 17:30
6:2
Vsetín
Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Hrádek, Kajínek, Niko, Kynčl, Jirků (C) – Heřman, Rohlík, Nouza (A) – Machač, Matýs, Chalupa – Hozák, Urban, Mrňa – Koffer, Chrtek, T. Zeman.
Málek (Gába) – Ondračka, Smetana, Hryciow, Š. Jenáček, Kudělka (C), Štach (A), Bartko – Hořanský, Babka, Gorčík – Berger, R. Vlach, A. Zeman – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – Březina, Pechanec, Vítek.
Třetiny: 2:1, 2:1, 2:0  Branky a nahrávky: 6. T. Zeman (Koffer, Hrádek), 11. Chrtek (Kynčl, T. Zeman), 26. Mrňa (Urban), 35. Niko (Urban, Mrňa), 57. Chalupa, 57. Heřman (Koffer) – 15. Klímek (Štach, Gorčík), 24. Smetana. Rozhodčí: Souček, Hucl – Flegl, Maštalíř. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: Bez diváků. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2, 5:2, 6:2.

Hned v úvodu utkání zasahoval Soukup proti zakončení Vlacha. Na druhé straně mohl skórovat Chrtek, ale trefil jen Málkovo rameno. Linhart nahazoval před branku, Urban tečoval mimo. V čase 5:30 otevřel skóre utkání Tomáš ZEMAN. Následně se jednalo o tom, jestli má branka platit. Heřman mohl zvýšit náskok domácích, ale přestřelil. Chalupa po vyhraném buly také pálil vedle. Vrchlabí si tvořilo velké šance, Vsetín v podstatě k ničemu nepustilo. V čase 10:57 odskočilo o dvě branky zásluhou Ondřeje CHRTKA, který tečoval nahození Kynčla od modré. Málek skvěle zasáhnul ve 13. minutě proti Chalupovi. O chvíli později byl vyloučen domácí Mrňa. Soukup musel předvést několik skvělých zákroků, nejdříve proti Bergrovi a poté proti Pechancovi. V čase 14:47 snížil na rozdíl jediné branky Daniel KLÍMEK, který dostal přihrávku na modrou čáru. V 17. minutě byl znovu vyloučen vrchlabský hráč. Kucharczyk si vyšlápl na Soukup, ten opět HC Stadion podržel.

Berger na začátku druhé části fauloval Machače, rozhodčí ale vyloučil vrchlabského Nika. Také Gorčík si dovolil zákrok na domácího hráče, rozhodčí se rozhodli nevylučovat. Heřman našel Bergra ve 23. minutě, jeho zákrok byl čistý. Niko hned z trestné lavice ujel na Málka, ale nepřesně zakončoval. V čase 23:47 bylo vyrovnáno zásluhou Ondřeje SMETANY. Linhart byl zahákován, ale rozhodčí vsetínského hráče nevyloučili. V čase 25:26 si HC Stadion vzal zpět vedení. K puku se dostal Pavel MRŇA a prostřelil Málka. Vrchlabský Koffer se dostal k puku po pěkně kombinaci domácích, ale Málek vytáhl skvělý zákrok. Ve 32. minutě zasahoval Soukup proti střele Březiny, která přišla z levé strany. Hráči z obou týmu se pouštěli do ostřejších zákroků. Ve 34. minutě poslal Linhart puk mimo branku. Ve 35. minutě byl vyloučen také vsetínský hráč. Vrchlabí tuto možnost využilo na 100 %, v čase 34:38 se trefil Ján NIKO, který dostal přihrávku od Urbana a prostřelil Málka. Rohlík mohl skórovat do odkryté branky, ale puk mu přeskočil hokejku. Ve 38. minutě předvedl Soukup skvělý zákrok. Strhla se velká mela, následovalo vyloučení na obou stranách. Jirků střílel pouze do lapačky Málka.

Vsetín se ve 42. minutě radoval z branky, ale ta nebyla uznána, protože Soukup puk podržel před čárou. Následovalo vyloučení na domácí straně. Hosté se několikrát dostali do šance, ale Soukup svůj tým podržel. Ve 45. minutě zachytil puk Hrádek a odvrátil tak gól. Zabránil také šanci Jenáčka. O minutu později byl vyloučen vsetínský Berger. Matýs trefil pouze tyčku vsetínské branky. Pokus Zemana skončil na Soukupovi, následoval faul na Rohlíka, ale rozhodčí nevylučovali. Také Jirků dostal sekeru od Gorčíka, ale rozhodčí jsou v tomto ohledu klidní. Vylučovalo se až v 52. minutě, a to rovnou jeden hráč na každé straně. Heřman jen nahodil puk na Málka a odjel střídat. V čase 56:02 vstřelil pátou branku HC Stadionu David CHALUPA, který ujel sám na vsetínského brankáře. Poté byl vyloučen domácí Urban, hosté si vzali oddechový čas a zkusili to v šesti. V čase 56:32 už to bylo 6:2 pro vrchlabský tým. Zasloužil se o to Martin HEŘMAN, který trefil prázdnou branku. V 57. minutě byl vyloučen vsetínský hráč. Vsetín se poté dostal do tří hráčů a Vrchlabí dostalo možnost znovu skórovat. V 59. minutě oslabil svůj tým hostující Vítek. Také další vyloučení bylo na hostující straně, tentokrát trest dostal Hryciow. S vyloučeními se na konci zápasu doslova roztrhl pytel. Jirků trefil jen náruč Málka, stejně jako později Koffer.

Václav Baďouček (HC Stadion Vrchlabí):
Dva dny jsme se bavili, že naše sezóna zdaleka neskončila.
Jsem rád, že to kluci přijali za své a podali výborný týmový výkon v dnešním utkání. Už se všichni těšíme na nedělní televizní utkání a na rozhodující sedmý zápas v úterý u nás.

Roman Stantien (VHK ROBE Vsetín):
Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Bylo to z naší strany pomalé a měkké. Mysleli jsme si, že to půjde samo. Od 12. minuty první třetiny jsme se zlepšili, měli jsme lepší pohyb i důraz a to se nám vrátilo při smazání dvoubrankového manka. Soupeř pak ale znovu odskočil o dvě branky. My jsme byli nuceni otevřít hru ve snaze vyrovnat a pak to našemu hráči přeskočilo puk na modré a soupeř šel do brejku, po kterém prakticky rozhodl utkání. Zbytek zápasu už se jen dohrával.