HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Ústí n. L. 7:1

Vrchlabí vyrovnává sérii! Rozhodne pátý zápas

17.03.2023
Takovou nálož asi nikdo nečekal. Hned v první třetině zápase HC Stadion vstřelil tři branky, a rozhodně to nebyl tým, který by byl ochotný nechat Slovanu výhru zadarmo. Ve druhé třetině zase skórovalo pouze Ústí, ale prosadilo se pouze jednou. Poslední třetina už byla pro hosty jen hřebíčkem do rakve, protože HC Stadion vstřelil čtyři góly a debaklem Ústí rozhodl o tom, že se série ještě vrátí do Ústí. Tam se rozhodne o postupujícím týmu!
OF4, pátek 17.3.2023, 18:00
7:1
Ústí n. L.
Vacek (Krinwald) – Kozák, Pelda, Duran, Fiala, Kynčl, Bendík (A), Perička – T. Bláha (A), Moník, Cerman, Chalupa, Krsek, Urban (C), Horáček, Chrtek, Šlaicher, Tatar
Stahl (21. Cikánek) – Záruba, Vacík, Bartoš, Funk, Šefl, Drtina (A) – Costa, Horký, Smola, Rudovský, Roubík (C), Tůma (A), Kordule, M. Bláha, Berčík, Kuchynka
Třetiny: 3:0, 0:1, 4:0  Branky a nahrávky: 4. Tatar (Bendík, Urban), 9. Krsek (Urban), 13. Urban (T. Bláha, Duran), 45. Chalupa (Chrtek, Urban), 51. Urban (Tatar, Krsek), 52. Urban, 56. Krsek (Moník, Bendík) – 23. Rudovský (Roubík). Rozhodčí: Hlinka, Valda – Sýkora, Brož. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1351. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 5:1, 6:1, 7:1.

Pro HC Stadion Vrchlabí by znamenala dnešní výhra prodloužení série. Hned od začátku tak byl aktivnějším týmem. A jejich snaha byla hned ve 4. minutě odměněna. V čase 3:55 zásluhou Jakuba TATARA, který dostal odražený puk na hůl a měl před sebou prázdnou branku. Hned následovalo vyloučení vrchlabského Chrtka, ale oslabení zvládli domácí skvěle. A za chvíli přidali další branku. V čase 8:21 vstřelil branku Filip KRSEK, trefil se přímo mezi Stahlovy betony. Poté byli současně vyloučení Tatar a Costa. V první třetině ještě padl jeden gól do ústecké branky. V čase 12:43 to byl Patrik URBAN, který překonal Stahla. V 16. minutě byl vyloučen domácí Kozák, ale HC Stadion si znovu poradil. Slovan se prakticky k ničemu velkému nedostal.

Do druhé třetiny nastoupila místo Stahla Cikánek. Ve 23. minutě nabíjel Kozák Moníkovi, ale jeho pokus šel mimo branku. V čase 22:46 se konečně prosadilo také Ústí. Jan RUDOVSKÝ se ve skrumáži před Vackem dobře zorientoval a puk dostal do branky. O chvíli později mohl skórovat Horáček, ale Cikánek kotouč vyrazil. Cikánek se pak otáčel také proti střele Šlaichera, dorážet mohl Cerman. V polovině utkání nahazoval Bendík, Tatar tečoval. Další akce domácích přišla o chvíli později, kdy se o gól pokusil Chalupa. Také na druhé straně přišly kombinace. Costa chtěl překvapit Vacka, ale to se mu nepovedlo. Rozhodčí ve 39. minutě „přehlédl” jasný faul na Bláhu. A ještě před závěřenou sirénou se strhla mela před Vackovou brankou, následně byli vyloučeni čtyři hráči za HC Stadion a tři za hostující Slovan.

Bendík v úvodu třetí části nahazoval na Cikánka. Ve 44. minutě byl vyloučen hostující Záruba. A Vrchlabí využilo přesilovou hru. V čase 44:43 David CHALUPA dorazil puk do branky po nahození Urbana. Hned poté dostal nabito Krsek, ale trefil pouze Cikánkovo rameno. V čase 50:06 se domácí radovali popáté a radost to byla veliká. Patrik URBAN dostal skvělou přihrávku od Tatara. Poté byl vyloučen domácí Duran, hosté se rozhodli pro hru bez brankáře. A toho využil znovu Patrik URBAN, který prokličoval v čase 51:12 mezi hráči a vsítil šestý gól. V 54. minutě byli vyloučeni ústečtí Kordule a Záruba. A toho využil vrchlabský Filip KRSEK, který v čase 55:37 pohřbil veškeré naděje Slovanu na úspěch. Poslední minuty se už jen dohrávaly. Série se tak potřetí vrátí do Ústí nad Labem.

Hlavní trenér Tomáš Jirků:
Dnes jsme podali naprosto fantastický výkon. Od prvního do posledního hráče, včetně brankáře. Myslím si, že od začátku jsme byli jasně lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli. Teď jen musíme zůstat pokorní, protože toto vítězství 7:1 by mohlo svádět k tomu, že bychom měli hlavy v oblacích, a to se nám v žádném případě nesmí stát. Je to 2:2 na zápasy, výsledky se mažou a teď pojedeme do Ústí urvat ten třetí zápas. Dvakrát nám to tam proteklo těsně mezi prsty, ale věřím, že po třetí už si to nenechám utéct.