HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Klatovy - Vrchlabí 1:3

Vrchlabí si z Klatov odváží výhru

18.12.2022
Jan Přikryl
K dalšímu utkání cestoval HC Stadion v dohrávce na led Klatov. Po první bezbrankové třetině otevřel skóre v té druhé domácí Walter. Za hosty srovnal ještě v prostřední části Bláha. Třetí třetina byla v režii hostů. Vítěznou branku vsítil Jirků a pojistku do prázdné branky a razítko na hostující vítězství přidal Chrtek.
22.kolo, neděle 18.12.2022, 16:00
Klatovy
1:3
Kolář (K. Čech) – Šilhán, Houfek "C", Pánek, Vajner, Kovářík, Walter – Princl, Prokop, Matoušek, Beránek, Beníšek, D. Čech, Kosnar, Ženíšek "A"
Vacek (Abrahám) – Bendík "A", Fiala, Horáček, Kynčl, Duran, Kerekanič, Perička – Cerman, Kozák, Urban "C", Chrtek, Jirků, Chalupa, Tatar, Bláha "A", Duchan, Šlaicher
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:2  Branky a nahrávky: 28. Walter (Princl, Ženíšek) – 37. Bláha (Chalupa, Chrtek), 46. Jirků (Duran, Urban), 59. Chrtek. Rozhodčí: Červenka – Maňák, Motl. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 24. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

HC Stadion přímo z Písku zamířil na led Klatov. Hned se hosté hrnuli před brankáře, který měl dost práce. Bohužel byl v 9. minutě vyloučen Chrtek, ale oslabení HC Stadion zvládl, dostal se také do akce. O chvíli později byl vyloučen i domácí hráč, možnost skórovat tak dostali i hosté. Kolář byl v brance zatím bezchybný. V 16. minutě přišlo současné vyloučení - dva hráči na straně Klatov a jeden na vrchlabské. Duchan se v 17. minutě pokusil o střelu, ale šla mimo branku. Ještě před sirénou byl vyloučen domácí Ženíšek, do druhé třetiny si tak HC Stadion bral skoro celou dvouminutovou přesilovku.

Sice měli hosté na holích puk, ale klatovští se dobře bránili a Vrchlabí domácí branku neohrozilo. Ve 23. minutě byl ale znovu vyloučen domácí hráč, Klatovy si hru v pěti hráčích moc dlouho nezahrály. Duchan byl znovu u puku a střílel, ale Kolář měl dobrý výhled a poradil si také s dorážkou. Ve 26. minutě byl vyloučen vrchlabský Kerekanič, následoval ho o několik vteřin později Bláha. Tato dvojnásobná přesilovka sice gól nepřinesla, ale i tak se domácí dokázali prosadit. V čase 27:56 už byl Kerekanič z trestné lavice venku, kdy se trefil Jan WALTER. Stál blízko gólmana, který neměl šanci. Ve 29. minutě přišlo vyloučení Klatov. Ani tentokrát se HC Stadion neprosadil, stále tak vedli domácí. Klatovy se navíc držely u puku, rozhodně nechtěly chybovat. Vyrovnávací branka přišla v čase 36:58 z hole Tomáše BLÁHY, který měl i kousek štěstí. Do konce druhé části už žádná branka nepřišla.

Vyrovnanou hru tak rozhodla třetí třetina. Kolář nechtěl chybovat, a několikrát zabránil gólu z holí vrchlabského celku. Nestačil až na střelu Adama JIRKŮ, který v čase 45:38 Koláře dokázal překonat a HC Stadion se dostal do vedení. Ve 48. minutě byl vyloučen hostující Jirků, následoval ho soupeř z Klatov. Hra čtyři na čtyři ale nic kloudného nepřinesla. V 52. minutě byl znovu vyloučen vrchlabský hráč. Vacek byl na svém místě, když Klatovy kombinovaly před jeho brankou, V 57. minutě přišel trest pro hostujícího Peričku, o chvíli později si domácí vzali oddechový čas a přemýšleli nad strategií na poslední minuty třetiny. Nakonec se rozhodli pro hru v šesti hráčích. Bohužel pro ně ale puk skončil v brance. V čase 58:29 vstřelil třetí branku Vrchlabí Ondřej CHRTEK.

Hlavní trenér Tomáš Jirků:
Do nedělního utkání jsme vstoupili daleko lépe, než do toho sobotního. V utkání jsme od začátku donominovali, bohužel se nám dlouho nedařilo gólově prosadit a ještě jsme paradoxně inkasovali. Trpělivým a poctivým výkonem jsme ale utkání otočili v náš prospěch a zcela zaslouženě máme 3 body.

Útočník David Chalupa:
Po včerejším nepovedeném zápase jsme dneska předvedli velmi dobrý výkon. Od začátku zápasu jsme byli na ledě lepším týmem a zaslouženě vezeme z Klatov tři body.