HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Dvůr Králové 9:3

Vrchlabí rozstřílelo Dvůr Králové

07.10.2012
Raina Jarošová
Domácí Stadion v prvním kole krajské ligy porazil hosty ze Dvora Králové vysoko 9:3. Opakovala se tak situace z přátelského zápasu, kdy HC Stadion vyhrál poměrem 10:2. Dvěma vrchlabskými góly se v dnešním zápase blýskli Hamerský a Fořt.
1.kolo, neděle 7.10.2012, 17:00
9:3
Dvůr Králové
Biegl, Effemberk - Hlaváč, Pulec, Matějíček, Hamerský, Bušek, Provazník, Lepka, Svoboda R., Svoboda M., Jakubec, Bláha, Fořt, Oppelt, Jirků, Blažej, Kovář, Marek
Karban, Škop, Černota, Dufek, Haas, Jiráček, Komárek, Krejcar, Laš, Lelka, Prokůpek, Rychtera, Říčař, Vitebský, Voděrek, Dvořák, Klust, Zdráhal, Blaha
Třetiny: 3:1, 2:1, 4:1  Branky a nahrávky:4. Hamerský (Jakubec, Bláha), 9. Lepka (Svoboda), 20. Hamerský (Fořt, Bláha), 24. Pulec (Matějíček), 25. Fořt (Matějíček), 42. Fořt, 53. Matějíček (Bláha, Fořt), 55. Jakubec (Fořt), 55. Blažej (Oppelt) - 19. Jiráček, 34. Komárek (Haas), 59. Jiráček (Blaha) . Rozhodčí:Svoboda - Maštalíř, Šmíka . Vyloučení: 7:5 . Využití: 0:0 . V oslabení: 2:0 . Diváci: 650 . Průběh utkání: 3:1,5:2,9:3 .
První domácí zápas začal ostřeji ze strany vrchlabských a byl to Jirku, který jako první prověřil hostujícího brankáře. Střelecky se prosadil až Hamerský, který využil únik Tomáše Bláhy a pokus Jakubce. Ve velké šanci se v 6.minutě objevil před hostujícím golmanem Matějíček, ale jeho dělovka i dorážka trefily betony. Nedařilo se Oppeltovi, teprve 9. minuta přinesla body za branku Lepkovi, který prostřelil brankářovy betony po přihrávce Svobody. V 19. minutě se střelecky prosadili dvorští hráči. Jiráček se dostal do solového úniku, Biegla v bráně vymíchal a stav byl 2:1. Těsně před koncem první třetiny dal svůj druhý gol v utkání Hamerský.

Po vyloučení Hlaváče byli sice domácí v oslabení, ale na ledě měli herní převahu, nejprve spálili velikou šanci, když jeden z vrchlabských šel sám na branku a nedal, poté se to, ale stalo znovu a Ladislav Pulec už se ve 24. minutě nemýlil. O pár okamžiků později skoroval Patrik Fořt. Ve 32. minutě se do šance dostal Martin Svoboda, ale golmana nepřekonal. A konečně se dostali do šance i hosté, střela Rychtera, však Bieglovu branku minula. Ve 34. minutě Komárek šikovně tečoval Haasovu přihrávku a byla z toho branka. Domácí měli ještě několik šancí, ale bez zakončení.

Až 42. minuta opět zvedla domácí fanoušky ze sedaček, protože Patrik Fořt opět pálil přesně. Tamboři se vybičovali k odvetné akci, tu ale nedovoleně překazil Hlaváč, přesilovku po jeho vyloučení hosté využít nedokázali. Následně si u mantinelu padl do náruče s Tamborem Martin Blažej, ale i tato přesilovka zůstala bez využití. Před brankou hostí operoval několikrát Tomáš Bláha, ale s nulovým výsledkem. To Matějíček byl v 53. minutě úspěšný, ne nadarmo to byl jeden z nejúspěšnějších střelců - obránců,a s přehledem zavěsil. Jakubec z Fořtovy přihrávky učebnicově skoroval v 55. minutě a po následném buly to byl Blažej, kdo přivedl k varu domácí kotel, 9:2. Výsledek ještě v poslední minutě kosmeticky upravil Jiráček.

Prvnímu zápasu přihlíželo 650 diváků, další zápas se odehraje ve středu 10.11. v Jičíně.

Pavel Biegl: Dnešní výhra pro nás byla povinná. I když skóre vypadá pěkně, z výkonu našich hráčů zase tak velkou radost nemám. Nehrajeme zodpovědně, máme problémy s proměňováním šancí, s obranou i hrou dozadu. Podceňujeme herní činnosti - zejména zajištění po rozehrávce. Je tedy pořád na čem pracovat.