HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Tábor 5:3

Vrchlabí před domácími diváky porazilo Kohouty z Tábora

04.02.2023
HC Stadion porazil druhý Tábor poměrem 5:3 a připsal si tak druhou výhru v nadstavbové části. První třetina byla vyrovnaná, ale ta druhá už byla v režii vrchlabského celku. Třetí část skončila opět po jedné brance na každé straně. Dva góly za domácí tým vsítil Urban, za Tábor se dvakrát prosadil Kohút.
7.kolo, sobota 4.2.2023, 18:00
5:3
Tábor
Vacek (Krinwald) – T. Jirků, Kozák, Pelda, Oborník, Bendík (A), Duran, Horáček, Kaštánek – A. Jirků, T. Šlaicher, Chrtek (A), Vedral, Chalupa, Urban (C), Moník, Krsek, R. Šlaicher, Tatar
Dvořák (Gába) – Čančura, Hajič, Hubata, Černý (A), Krejčí, Kříž – Endál (A), Severa, Duchan, Prášek, Milfait, Zíb, Kohút, Matušík, Seidl (C), Šulek
Třetiny: 1:1, 3:1, 1:1  Branky a nahrávky: 6. Urban (Kozák, Krsek), 26. Chalupa (Urban), 35. Moník (Chalupa, Horáček), 38. Urban, 49. Krsek (Duran, Kozák) – 16. Endál (Matušík), 23. Kohút, 56. Kohút (Duchan). Rozhodčí: Veinfurter – Všetečka, Hofman. Vyloučení: 5:6, navíc T. Jirků (Vrchlabí) 10 min. - Kříž (Tábor) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 720. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 5:2, 5:3.

První minuty zápasu byly opatrné, Vacek si zachytal až ve druhé minutě. Dvořák dostal trefu do ramene od Radima Šlaichra. Ve 4. minutě po souboji zůstal ležet Adam Jirků a se zraněním ruky již do utkání nezasáhl. V čase 5:28 už se domácí radovali z branky. Kozák si dobře najel na modrou čáru, poslal střílenou přihrávku Patrikovi URBANOVI, který jen nastavil hokejku a puk skončil v brance. Dvořák měl pak plné betony práce. Chalupa tečoval puk jen mimo branku, následně Moník minul jen těsně. Vacek na druhé straně se také vytáhl. V 9. minutě byl vyloučen domácí Horáček. Oslabení ale HC Stadion zvládnul skvěle, navíc byl ve 12. minutě vyloučen táborský Seidl. Kozák pak našel Chalupu, ale Dvořákovi tváří v tvář nezakončil přesně. V 15. minutě přišlo další vyloučení HC Stadionu, které bylo tentokrát potrestané. V čase 15:33 se trefil Lukáš ENDÁL po přihrávce od Matušíka, který Vacka prostřelil střelou nad lapačku. Severa mohl dostat Tábor do vedení, ale Vacek byl připravený zasáhnout. Duchan v 17. minutě trefil pouze tyčku. A v posledních vteřinách mohl přidat gól domácí Krsek, ale přestřelil svatyni Tábora.

V úvodu druhé třetiny mohl znovu skórovat Endál, ale gól nepadl. Kohouti se ho dočkali až v čase 22:16, kdy je do vedení dostal Dávid KOHÚT nahozením od modré. Vacek vůbec nic neviděl. Ve 24. minutě minul branku Čančura. Srovnáno bylo v čase 25:42, kdy David CHALUPA ujel s pukem po levé straně a svojí střelou na vyrážečku překvapil Dvořáka. Další gól mohl přidat Krsek. Autor táborské branky Endál schytal ve 28. minutě střelu do těla a chvíli ležel na ledě. Nakonec ale odjel sám na střídačku. Ve 29. minutě byl vyloučen hostující Matušík. Kozák mohl využít situace, ale puk šel nakonec mimo branku. Ve 34. minutě mohl skórovat Tatar, stejnou možnost měl i poté Horáček. Gól ale přišel minutu na to v čase 34:22, kdy šanci proměnil Filip MONÍK. Ve 38. minutě byl vyloučen domácí Chrtek. V oslabení se prosadil Patrin URBAN, který v čase 37:38 sebral kotouč Endálovi a přesnou ranou z levého kruhu překonal Dvořáka. Hajič pak mohl korigovat skóre, ale Vacek ho vychytal.

Třetí část začali lépe hosté, ale Vacek Endála vychytal. Také Dvořák pochytal několik střel na lapačku. Endál mohl dorážet ve 45. minutě ránu Severy, ale nedostal se k puku. Tomáš Jirků střílel od modré čáry, a tentokrát měli štěstí hosté, když jeden z hostů si málem vrazil puk do vlastní sítě. Ve 48. minutě došlo k vyloučení na straně Tábora. Tomáš Jirků od modré čáry trefil ještě betony Dvořáka, ale na následnou střelu Filipa KRSKA v přesilové hře už byl brankář hostů krátký. V čase 48:31 už to bylo o tři branky a arénou se ozývalo „Pátá”. V 50. minutě byl vyloučen Duchan. Dvořák měl plné ruce práce, Chrtek střílel pouze do něj, ale následně měl gólman problém se skákavým pukem. V 53. minutě dostal Radim Šlaicher hokejkou hostujícího hráče přímo do břicha, ale následně odjel na střídačku sám. Krsek byl poté faulovaný, ale rozhodčí trest neudělil. Tento hráč mohl přidat v 55. minutě další branku, ale Dvořák byl dobře postavený. Poté byl vyloučen táborský Krejčí. Bohužel pro HC Stadion Kohouti dali třetí branku a využili vlastní oslabení. V čase 55:19 to byl znovu Dávid KOHÚT, který jel na Vacka sám, ten proti němu vyjel, ovšem puk netrefil a tak měl hostující hokejista již lehkou pozici. Urban proti Dvořákovi nebyl úspěšný. V 58. minutě byl vyloučen domácí Tomáš Šlaicher, Endál svou šanci proti Vackovi nevyužil. Následně si táborští vzali oddechový čas. Dvořák nakonec zůstal na střídačce, ale hosté trefili pouze boční síť. Čas rychle utíkal a Kohouti už nic nevymysleli. Vrchlabí tak na domácím ledě zvítězilo 5:3.