HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Sokolov 6:3

Vrchlabí postupuje na první místo v tabulce!

24.01.2018
Vendula Sahánková
Zápasy na domácí půdě vrchlabskému celku svědčí, jak dokázala tato výhra. Sokolovští se snažili hrát vyrovnanou hru, ale domácí hráči jim nedali tolik šancí, kolik by hosté potřebovali. Vrchlabští dali do zápasu srdce a díky svému odhodlání s 63 body postoupili na první místo tabulky s dvoubodovým náskokem na Sokolov, tříbodovým na Jablonec a Děčín.
35.kolo, středa 24.1.2018, 18:00
6:3
Sokolov
Jelínek (Abrahám) – Abraham, Pojkar, Chleborád, Havránek, Matějček, Niko – Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Filip "C", Pšurný, Chalupa, Bláha "A", Šťastný, Procházka
Fečo (Hruška) – Šafář, Kvapil, Gombár, Michálek, Přindiš "A", Šik "C", Hohl – Kašpar, Račanský "A", Kuběna, Harkabus, Strunz, Čejka, Šmejc, Nídl, Trapl, Zadražil, Osmík, Rohan
Třetiny: 2:1, 2:1, 2:1  Branky a nahrávky: 9. Pojkar (Šimoníček, Pšurný), 14. Bláha (Niko), 25. Filip (Pojkar), 37. Abraham (Havránek), 48. Bláha (Niko, Miškovský), 53. Šťastný (Chalupa, Niko) – 8. Čejka (Račanský, Kašpar), 27. Kuběna (Šik, Harkabus), 52. Strunz (Trapl, Přindiš). Rozhodčí: Veinfurter Libor – Tasch Michal, DiS., Řezníček Honza. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 796. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Zápas začal kombinací hostujícího týmu, Jelínek ale svůj tým držel. Ve 3. minutě mohl skórovat Pšurný. V 5. minutě měli domácí štěstí, že střela Šika minula tyč Jelínkovy branky. Šťastný se dostal do příležitosti, diváci čekali vyloučení za hákování, ale rozhodčí nechal hru pokračovat. V 7. minutě dostali hosté výhodu trestného střílení za hákování Pojkara na Strunze. Faulováný hráč se rozjel proti Jelínkovy, ale svojí "forsbergovu kličku" neprovedl přesně a domácí brankář tak zasáhl betonem. V čase 7:37 to nemuselo hosty mrzet, protože se dostali stejně do vedení zásluhou Michaela ČEJKY. Vrchlabí odpovědělo v čase 8:16, konkrétně se trefil David POJKAR, jeho střela mířila do horního rohu. Ve 13. minutě došlo k vyloučení i na hostující straně. HC Stadion tuto přesilovou hru využil v čase 13:40, kdy se trefil po krásné samostatné akci Tomáš BLÁHA. Další branka mohla přijít po střele Šimoníčka, tu ale Fečo vychytal. 16. minuta přinesla velkou šanci pro Abrahama, kterému se ale nepovedlo zpracování. V 18. minutě byl vyloučen Šafář za nedovolené bránění, tentokrát ale Vrchlabí výhodu nepřeměnilo v gól. Naopak byl 46 vteřin před koncem první části ještě vyloučen vrchlabský Pojkar. Čejka sice stál sám před Jelínkem, ale puk skončil v ochranné síti.

Po naskočení Pojkara na led se do střely opřel Trapl, jeho střelu ramenem Jelínek vyrazil. Naproti mohl skórovat Pšurný. Ve 24. minutě by vyloučen Šik, a jeho prohřešek potrestal v čase 24:11 Martin FILIP. Přesilovou hru mohl využít i Sokolov po vyloučení Oppelta. Jelínek se ale blýsknul skvělým zákrokem. Pavel KUBĚNA výhodu využil v čase 26:29, když tečoval střelu od Šika. Ve 28. minutě mohl znovu skórovat Pšurný. O minutu poté dostali také domácí výhodu trestného střlení po hákování Šika na Šťastného, ten se následně rozjel, ale jeho střela mezi betony neprošla. V polovině utkání Šik nedokázal před Jelínkem přesně zakončit. Hosté začali hrát trochu jinak a nepouštěli Vrchlabí do velkých akcí. Ve 33. minutě měl velkou šanci Čejka, ke kterému se puk odrazil, ale Jelínek byl připraven. Znovu musel zasahovat ve 35. minutě, kdy se před něj dostal Strunz. Sokolovský hráč ale neuspěl a byl to HC Stadion, kdo znovu skóroval. V čase 36:48 se po přihrávce Havránka přesně trefil Lukáš ABRAHAM a dostal Stadion do dvoubrankového vedení. Ve 39. minutě byl autor poslední branky vyloučen za hákování. Do konce druhé části ale hosté přesilovku nevyužili.

Domácí se v pěti hráčích na ledě moc neohřáli a ve 42. minutě byl vyloučen Matějček. Stadion se ale dobře bránil, Šťastný se dokonce sám dostal do zakončení, ale minul branku. Ve 44. minutě se hosté dostali do šance, ale branka nepadla. Hosté začali více napadat, ale ve 46. minutě přišlo vyloučení za hákování. Filip ani Šťastný ale nedokázali prostřelit sedícího Feča. Až v čase 47:29 skóroval Tomáš BLÁHA po přihrávce Nika. 50. minuta přinesla vyloučení na vrchlabské straně. Domácí dobře bránili, ale v čase 51:14 využil přesilovku Martin STRUNZ, jehož střela našla cíl. Domácí ale rychle zareagovali a v čase 52:12 dal Stadionu zpátky tříbrankové vedení Tomáš ŠŤASTNÝ. Hned nato mohli domácí přidat další branku, ale s Urbanovou střelu si Fečo poradil. V 56. minutě vytáhl Fečo další zákrok proti Miškovskému. Poslední minuty zápasu se jen dohrávaly, hosté se už do ničeho nehrnuli. V 60. minutě byl ještě vyloučen domácí Pojkar, výhodu ale Sokolov nevyužil.