HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Most - Vrchlabí 2:3p

Vrchlabí otočilo zápas a veze dva body z Mostu

04.12.2019
Zajímavou bitvu přineslo 23. kolo. Vrchlabí zavítalo do Mostu, kde se bojovalo o cenné tři body. První třetina patřila jednoznačně Mostu, i když měl HC Stadion velké šance. Ve druhé části nepadl žádný gól, v té třetí zase dvakrát skórovali hosté. Zápas nakonec skončil v prodloužení, když se 23 vteřin před sirénou trefil Bednář a pro svůj tým vystřelil druhý bod.
23.kolo, středa 4.12.2019, 18:00
Most
2:3p
Hosnedl (Kubík) – Havlůj (C), Fučík, Havlík, Kuncl, Urbánek, Polák, Přibyl – Smolka, Kýhos, Mála – Mical,Řehoř, Drašar – Nedrda (A), Böhm, Čmolík – Bečvář. Trenér: Vladimír Machulda
Soukup (Abrahám) – Jirků (C), Moník, Havránek, Bendík (A), Vašíček (A), Voženílek, Kynčl, Vágner – Urban, Sýkora, Chalupa – Mrňa, Hlaváč, Bednář – Rolinek, Hozák, Kastner – Jirásek, Bláha. Trenér: Václav Baďouček
Třetiny: 2:0, 0:0, 0:2 - 0:1  Branky a nahrávky: 14. Kýhos (Havlůj), 19. Řehoř (Drašar, Havlík) – 43. Bláha (Bendík, Kastner), 45. Hlaváč, 65. Bednář (Hlaváč, Havránek). Rozhodčí: Jaroš – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 501. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2.

Začátek utkání patřil domácím hráčům. Střela Bečváře ale skončila na Soukupovi. Ve 3. minutě se ale do šance dostal vrchlabský Sýkora, který nastřelil tyčku. Také Hlaváč střílel, ale Hosnedl měl puk v lapačce. Domácímu Smolkovi se podařilo projet mezi vrchlabskou obranou, ale nakonec střílel mimo. V 11. minutě po chybě Mostu zaútočil Urban, ale branku netrefil. V čase 13:29 vstřelil první branku zápasu Vladimír KÝHOS. V 15. minutě přislo také první vyloučení, hostující tým dostal přesilovou hru. Havránek se sice dostal před Hosnedla, ale nestačil na něj. Naopak zaútočili domácí, Soukup ale nemusel zasahovat, puk skončil nad jeho brankou. V čase 18:48 už to ale bylo 2:0 pro domácí - z mezikruží se trefil Ivan ŘEHOŘ. Půl minuty před sirénou byl ještě vyloučen vrchlabský Rolinek.

Také první střelu druhé části poslali domácí hráči. Ve 24. minutě vystřelil Urban, ale Hosnedl byl připravený. O minutu později znovu trefil Sýkora pouze tyčku. Na druhé straně to samé zažil Nedrda. Poté byl vyloučen vrchlabský Hozák. Lvům se ale přesilová hra vůbec nedařila. Další vyloučení bylo opět na straně HC Stadionu. V oslabení ujel Hozák, ale Hosnedl si kotouč podržel. Ve 29. minutě byl vyloučen také mostecký hráč, ale do úniku se dostal domácí Řehoř. Ve 32. minutě poslal na Hosnedla dělovku Kastner. Poté byl vyloučen domácí Drašar. V oslabení ale měl Most několik šancí. Ve 35. minutě Hosnedl špatně rozehrál, ale Vrchlabí netrestalo. 37. minuta přinesla další vyloučení na mostecké straně. Sýkorova střela od modré ale skončila mimo. Poté ujeli tři na jednoho mostečtí, ale Bečvář trefuje pouze Soukupa. Ve 40. minutě byli současně vyloučeni Havlůj a Hozák.

Třetí třetinu otevřeli gólem hosté. V čase 42:14 se za Vrchlabí trefil Tomáš BLÁHA. Netrvalo dlouho a Vrchlabí srovnalo krok. V čase 44:22 vyrovnal Jan HLAVÁČ a začínalo se od začátku. Poté byl vyloučen Havlůj. Hosté se usadili v útočném pásmu a Hosnedl měl plno práce. V 53. minutě se do šance dostal Rolinek, ale Hosnedl držel puk. V 55. minutě přestřelil Bednář po akci třech na jednoho. V 58. minutě byl v šanci Smolka. Minutu před sirénou byl vyloučen domácí Drašar. Hosté si v ten stejný okamžik vzali oddechový čas. Poslední šanci třetiny nevyužil Smolka a zápas dospěl do prodloužení.

Hlaváč vystřelil na Hosnedla, ale ten byl pozorný. Poté byl vyloučen hostující Jirků a domácí tak dostali příležitost zvítězit. Šanci ale nevyužili. Fučík ani Smolka nebyli úspěšní, poté kotouč podržel Hosnedl. V čase 64:37 rozhodl zápas Jaroslav BEDNÁŘ, který dorážel před mosteckou brankou. Vrchlabí si tak odvezlo dva body.