HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Klášterec - Vrchlabí 6:3

Vrchlabí nechalo body v Klášterci

23.01.2016
Bez bodu odjíždí vrchlabský tým z Klášterce nad Ohří, který doma zvítězil 6:3. Vrchlabští celý zápas dotahovali, ale v poslední třetině je domácí přehráli o tři branky, na které vrchlabský tým nenalezl odpověď.
29.kolo, sobota 23.1.2016, 17:00
Klášterec
6:3
Dlouhý (Tichý) – Žižka, Kopica, Koblitz, Kozák, Toušek, Huňady, Charousek, Vrtek, Hrdlička, Nguyen, Mála, Jáchym, Hammerbauer, Deveri, Toman, Šmejc.
Abrahám (Jelínek) – Jebavý, Matějček, Klement, Lenoch, Hejda, Jandejsek, Kadavý, Chleborád, Šťastný, Filip, Jirků, Matějka, Urban, Bittner, Oppelt, Šimoníček, Maďar, Srnský, Vacek.
Třetiny: 2:1, 1:2, 3:0  Branky a nahrávky: 4. Jáchym (Hammerbauer, Deveri), 12. Deveri (Jáchym, Žižka), 26. Mála (Žižka), 47. Charousek (Huňady, Vrtek), 57. Deveri (Hrdlička), 59. Deveri (Hammerbauer, Jáchym) – 7. Matějka (Lenoch), 27. Bittner (Urban, Klement), 38. Bittner (Matějka) . Rozhodčí: Tomáš Luczków – Jan Votrubec, Bc. Martin Ševic. Vyloučení:5:8 . Využití:0:1 . V oslabení:1:0. Průběh utkání:1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2, 3:3,4:3,5:3,6:3 .
Aktivní nástup do utkání vyšel lépe domácím, kteří se již ve 4.minutě ujali vedení, když Kozák zabojoval u mantinelu, kde propasíroval puk na Deveriho. Ten poslal kotouč na Hammebauera, který z pravého kruhu našel najíždějícího Marka Jachýma a a ten bekhendovou kličkou překonal hostujícího brankáře. Vrchlabští však v 7. minutě vyrovnali, když Lenoch našel před domácí branou volného Matějku a ten s přehledem zakončil. V 9. minutě nabídlo Vrchlabí Klášterci dvojnásobnou přesilovku, domácí se ovšem brankově neprosadili. To se jim povedlo až po návratu prvního potrestaného, kdy se na puku prosadil Danko Deveri a domácí opět vedli. Přesilovku hráli také hosté z Vrchlabí, ale nedostali se do větší šance, která by prověřila domácího golmana.

Do druhé třetiny nastoupilo Vrchlabí opět v početní převaze, ale opět přesilovou hru nedokázali využít. Teprve v 25.minutě se Vrchlabí dostalo do přečíslení dva na jednoho, jenže ke smůle hostí skončila střela Šťastného v lapačce golmana. Poté opět domácí nabídli hostům přesilovku a gól padl. Jenže do sítě hostů, kteří neuhlídali Františka Málu. Ve 27. minutě se hosté vzpamatovali a před branou domácích se prosadil Ladislav Bittner. V následujících minutách zápasu se hra přelévala bez větších šancí na obou stranách. Ve 38.minutě se opět prosadil Ladislav Bittner, když se nejlépe zorientoval a propasíroval puk kolem pravé tyče do branky.

Do poslední třetiny se nastupovalo za stavu 3:3 a bylo tedy o co bojovat. Vrchlabí bylo aktivnější, ale střely nepřesné. Ve 47.minutě opět udeřil Klášterec poté, co si Patrik Huňada poradil nejen s hostujícím obráncem, ale zejména s brankářem. Vrchlabí nasadilo své síly a snažilo se o vyrovnání, ale střely opět mířily mimo. V 57. minutě se Danko Deveri dostal v mezikruží ke střele a propálil vše, co mu stálo v cestě. Branka nebyla nejprve uznána, ale po konzultaci hlavního a brankového rozhodčího se ukázalo, že puk nakonec v brance skončil. A byl to v 59. minutě opět Deveri, který potvrdil vítězství domácích hráčů.

Petr Hlaváč: V Klášterci jsme podali ostudný výkon, ze kterého vyvodíme důsledky. Je to stále dokola. Góly dostáváme po velkých individuálních chybách, které pramení z nedisciplinovanosti a odpovědnosti hráčů k dané situaci a celému mužstvu. Jsme ve druhé lize, nemůžeme hráče vyhodit a vzít jiného, nebo jim dávat velké pokuty, tak druhá liga nefunguje. A hlavně, my jsme si ty hráče vybrali a stále jim věříme! Teď máme týden nato, abychom zapracovali na hlavách hráčů, trochu promíchali sestavu a do Písku odjeli hladoví po vítězství. Ono to zase bude dobré.