HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Trutnov - Vrchlabí 2:1

Vrchlabí jede z Trutnova bez bodů

02.10.2019
Vyrovnaný zápas přineslo sedmé kolo druhé ligy mezi Vrchlabím a Trutnovem. Hosté se sice dostali do těsného vedení 1:0, HC Trutnov ale dokázal srovnat a ve druhé třetině dvě vteřiny před sirénou dokázal vstřelit vítěznou branku na 2:1.
7.kolo, středa 2.10.2019, 18:00
Trutnov
2:1
Ašenbrenner (Pivrnec) – Suk, J. Kynčl, Junek, Vácha (A), Pražák, Faltys, Kozák, Višňák – Bucek, Janoušek (A), Fedulov, Krsek, Starý, Jedlička, Martinec, Kubinčák (C), Chytráček, Poul, Svoboda, Tatar.
Soukup (Abrahám) – Jirků (C), J. Moník, Havránek, Bendík (A), Vašíček (A), Voženílek, T. Kynčl, Vágner – Hlaváč, Chalupa, Urban, Mrňa, Jirásek, Dvořák, Bednář, Sýkora, Matějček, Kastner, Hozák, F. Moník.
Třetiny: 0:1, 2:0, 0:0  Branky a nahrávky: 28. Bucek (Krsek), 40. Kubinčák (Višňák) – 20. Mrňa (Bednář, Urban). Rozhodčí: Velčovský – Žídek, Maňák. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1225. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1,

Začátek utkání provázely šance na obou stranách. Hlaváč ale branku minul. Ve 4. minutě musel Ašenbrenner zasahovat prosti střele Sýkory. V 6. minutě byl vyloučen hostující Matějček. Chvíli trvalo než se domácí usadili v útočném pásmu. Vrchlabští ale dobře bránili. V 8. minutě se do velké šance dostal Stadion, ale trutnovský brankář si se střelou poradil. Odkrytá vrchlabská branka nabízela gól pro Martince, ale puk do ní nespadl. Ve 12. minutě to byl znovu Trutnov, kdo se dostal do šance. Soukup byl ale v brance jistý a proti Krskovi zasáhl. Trutnov dobře bránil modrou čáru a nepustil Vrchlabí do útoku. V 17. minutě byl vyloučen vrchlabský Dvořák, hosté ale nepustili Trutnov do žádné akce. Ještě před sirénou byli vyloučeni domácí Kozák a Poul. A v čase 19:55 otevřel skóre utkání Pavel MRŇA po přihrávce od Bednáře.

Do druhé části vstoupili domácí v oslabení a hosté se ihned hnali do útoku. Trutnov ale dobře bránil a další branka nepadla. Ve 23. minutě se na Soukupa řítil Poul, ale brankář si s jeho blafákem poradil. Poté se Trutnov dostal do přečíslení dva na jednoho, Martinec ale Soukupa nepřekonal. V čase 27:32 již bylo vyrovnáno. Zásluhou Jiřího BUCKA se domácí fanoušci zaradovali a hrálo se od nuly. Vrchlabští byli ale stále aktivní a pouštěli se do akcí kolem Ašenbrennera. Jirků se pokusil o střelu, ale brankář byl pozorný. Ve 33. minutě byl vyloučen vrchlabský Hlaváč. Trutnovu se nedařilo kombinovat a hosté se snadno dostávali ze své obranné třetiny. Ve 36. minutě přišlo vyloučení i na domácí straně. Hosté se rychle dostali do útoku, Sýkorův pokus byl sražen nad branku. Poté domácí vyhodili až k Soukupovi. Trutnov již byl v plném počtu, když se do šance dostal Fedulov, jeho střela z mezikruží skončila na betonech Soukupa. V čase 39:58 přišel gól do vrchlabské klece. Od zadního mantinelu se puk odrazil přímo na hůl Vojtěcha KUBINČÁKA, který trefil vrchlabskou branku.

Ve třetí části byl hned na začátku vyloučen Fedulov. Domácí ale dobře napadali rozehrávky vrchlabských. Hosté sice tlačili, ale branka z toho nebyla. Ve 46. minutě střílel Vágner, ale Ašenbrenner si poradil a vyrazil střelu betony. Stadionu se nedařil přechod přes střední pásmo. V 51. minutě si najížděl Sýkora pro přihrávku, ale puk se dostal mimo branku. Puk se poté dostal až na brankovou čáru trutnovské branky, ale Ašenbrenner si ho všiml včas. Poté se do šance dostal Hlaváč, který mohl využít nepozornost Trutnova v obranném pásmu. HC Stadion se v 57. minutě dostal do výhody tři proti jednomu, ale trutnovští obránci se vrátili včas. Minutu a půl před koncem třetiny hráli hosté v šesti. Další branka ale napadla a Trutnov ubránil těsné vítězství 2:1.