HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Plzeň - Vrchlabí 5:2

Vrchlabí brzy vedlo, ale nakonec rozhodly přesilovky

05.08.2008
Patrik Huber, Jakub Gabriel, Adéla Maxianová
Plzeň – Vrchlabští hokejisté se v úvodním vystoupení v Tipsport cupu extraligové Plzně nezalekli a dostali se již po 49 vteřinách hry do vedení. Lasselsberger však stihl ještě do první sirény otočit vývoj utkání a soupeřův odpor definitivně opadl po třech rychlých brankách v přesilovkách v úvodu poslední části. Za hokejisty Vrchlabí skórovali Mikšovský a Beck.
TsC, úterý 5.8.2008, 17:30
Plzeň
5:2
Francouz - Čakajík, Hudec, Cartelli, Redlihs, Dobrovolný, Dresler, Benák, Pácal - Důras, Vampola, Adamský - Vlasák, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Laš - Stránský, Kovář, Kubica.
Ševčík - Vála, Matějíček, Galvas, Chatrnůch, Bendík, Wagenhoffer, Jaroměřský - Gengel, Pajič, Beck - Horčička, Kříž, Látal - Rod, Gajovský, Zavadský - Rusnák, Hruška, Mikšovský - Korčák.
Třetiny: 2:1, 0:0, 3:1  Branky a nahrávky: 6. Dvořák (Matějovský), 13. Dresler (Dobrovolný), 42. Matějovský (Vlasák), 46. Dvořák (Šindel), 50. Stránský (Benák) - 1. Mikšovský (Wagenhoffer), 57. Beck (Matějíček). Vyloučení: 7:11. Využití: 2:0. Diváci: 1200. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2.
1.třetina měla celkem poklidný průběh. Ovšem na jejím začátku to tak vůbec nevypadalo. Hned po 49 vteřinách totiž dorážkou dostal hosty do vedení Adam Mikšovský. Domácím trochu zatrnulo, chvíli byli zaskočeni, ovšem v 6.minutě si na přihrávku najel Michal Dvořák a vyrovnal - 1:1. Ve 13.minutě dostal modrobílé barvy do vedení povedenou tečí v přesilové hře Jan Dresler – 2:1. Poté tempo zápasu hraném v teplém letním podvečeru opadlo. O trochu vzruchu se postaral až ve 20.minutě Kovář, který v chumlu před vrchlabským gólmanem nebezpečně tečoval a puk se otřel o tyčku. Poté zazněla siréna a Plzeň na první přestávku odešla s jednobrankovým náskokem.

Do 2.třetiny nastoupila aktivněji domácí Plzeň. V 7.minutě vystřelil rozjetý Adamský a jeho rána se otřela o vnější boční tyč. V 9.minutě se o hezkou akci postaral Šindel, který zavezl puk do útočného pásma, v akci 2 na 1 našel Michala Dvořáka. Ten pozici ještě vylepšoval přihrávkou na Laše, který z však z ideálního místa mezi kruhy minul. O dalších pár minut později udělali chybu na modré čáře Cartelli s Redlihsem, volného kotouče se zmocnil hostující útočník Beck. Šanci mu dobrý zákrokem sebral Pavel Francouz strážící plzeňskou branku. V 19.minutě ještě zkoušel Jarda Kracík vrchlabského gólmana Ševčíka vykličkovat, ale ani on neuspěl. No a vzhledem k tomu, že v druhé polovině prostřední části bavili diváky spíše plzeňští „kotelníci“, stav zůstal stejný jako po první dvacetiminutovce 2:1.

3.třetina začala podstatně zajímavěji, než ta předchozí skončila. Hned v čase 41:19 dostal při dvojnásobné přesilovce přihrávku před odkrytou branku Radek Matějovský, vystřelil do gólmana a od jeho brusle se puk odrazil za brankovou čáru - 3:1. O čtyři minuty později našel Šindel Michala Dvořáka, který se s tím moc nemazal a poslal Lasselsberger do tříbrankového náskoku - 4:1. V osmé minutě podržel toto vedení Francouz, když dobrým zákrokem zabránil vrchlabským hráčům ve skórování. V 50.minutě si vzal puk ve středním pásmu Jan Stránský a svou gólovou akci zakončil tvrdou střelou po ledě - 5:1. V 55.minutě bylo vidět, že trojice Laš – Dvořák – Šindel má chuť na kombinace. Přesně v tomhle pořadí si v útočném pásmu měnili puk, ale ani jeden se gólově neprosadil. Jak se to dělá jim v 57.minutě ukázal vrchlabský Patrik Beck prudkou a přesnou střelou od modré čáry - 5:2. Jak utkání gólem hostujícího týmu začalo, tak gólem hostujícího týmu i skončilo.

HC Lasselsberger Plzeň si tedy připisuje po dnešním vítězství 5:2 nad HC Vrchlabí do tabulky skupiny "B" v Tipsport Hockey Cupu tři body.

Vladimír Jeřábek (trenér HC Vrchlabí): Odehráli jsme první zápas v Tipsport Hockey Cupu a myslím si, že to byl kvalitní zápas z naší strany. Když se hrálo pět na pět, byl zápas docela vyrovnaný. Rozhodly individuální chyby, třeba nepokrytí hráčů v přesilovkách a také góly na 1:1, 3:1 a 4:1, které padly v přesilovkách a dále také chyba po buly. Plzeňští hráči jsou výkonnostně jinde. Chtěl bych poděkovat klukům za bojovnost, že zápas neodehráli špatně. Domácím velmi pomohl také Tomáš Vlasák, který nádherně přihrál na třetí branku Plzně. Nové hráče pořád zkoušíme, ovšem co se týče Roda a Gajovského si myslím, že budou pro tým velmi platní hráči. Nemáme dokonale sestavenou ani první pětku, ale je zatím čas. Plzeňské hokejisty jsme ze začátku zaskočili a ti museli přidat na obrátkách. Kdybychom jejich tlak přečkali, mohlo to dopadnout jinak. Celkově zápas nedopadl špatně, bylo to celkem vyrovnané utkání.