HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Sokolov 4:3

Vrchlabí bere tři body Sokolovu

22.12.2021
Vrchlabí si nadělilo dárek v podobě plného počtu bodů. Proti Sokolovu to ještě na začátku třetí třetiny vypadalo jednoznačně, hosté se ale dokázali přiblížit na rozdíl jediné branky. Tu vyrovnávací už ale vstřelit nedokázali a HC Stadion si do tabulky připisuje důležité tři body.
30.kolo, středa 22.12.2021, 18:00
4:3
Sokolov
J. Soukup (O. Štěpánek) – Linhart (C), T. Jelínek, Kajínek, Oliva, M. Voženílek, Nedbal, D. Sýkora – Matýs, P. Urban (A), Mrňa – Pochobradský, Chrtek, Koffer – M. Machač, T. Kaut (A), T. Zeman – T. Kynčl, Herčík, D. Chalupa.
Cichoň (Pitoňák) – Klejna, J. Novák, Vodička, D. Zeman, Seemann, Mrowiec – Jurčík (A), Jiskra, Tomi – Šmerha, Kverka (A), V. Bílek – Vracovský, Hašek, Kuťák – T. Jandus, T. Rohan (C), D. Novotný.
Třetiny: 2:0, 2:1, 0:2  Branky a nahrávky: 14. Chrtek, 15. Matýs (Nedbal, Linhart), 24. T. Kynčl (Linhart, Herčík), 37. Koffer (Kajínek) – 31. Šmerha (Kverka, Vracovský), 42. Kuťák (Hašek, T. Rohan), 48. T. Jandus (Šmerha, Vracovský). Rozhodčí: Wagner, Kostourek – Coubal, Polák. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 488. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 4:3.

Mrňa si hned v úvodu najížděl na Cichoně, dostal přihrávku od Matýse, ale trefil pouze lapačku. Ve 3. minutě ujel na brankáře Chalupa, Cichoň ale sklapl betony. Následně byl vyloučen hostující Vracovský. Baník se ale dobře bránil, a ačkoliv střílel Kaut, gól nepadl. V 6. minutě přišlo vyloučení i na domácí straně. Sokolov neměl štěstí, také Vrchlabí se dobře bránilo. Ve 12. minutě se do šance dostal Kuťák, když jel sám na Soukupa, ale puk skončil na jeho betonu. Poté byl vyloučen vrchlabský Jelínek, ale HC Stadion se prosadil v oslabení. V čase 13:30 vstřelil branku Ondřej CHRTEK, který byl připravený u branky dorazit puk do sítě. Netrvalo dlouho a Vrchlabí vedlo již o dvě branky. V čase 14:14 se trefil Ondřej MATÝS, který si najížděl na brankáře a poslal puk mezi betony. V 15. minutě byl vyloučen Šmerha, domácí tak dostali další možnost skórovat. I tentokrát se ale Baník dobře bránil, nakonec byl ještě vyloučen jeho hráč. Linhart dostalo skvělou přihrávku, ale brankář puk vyrazil mimo svou klec. Ani v plném počtu Sokolov neohrozil Soukupovu branku, Kverka trefil pouze jeho náruč.

Znovu to byl Mrňa, kdo se jako první dostal do šance. Ani tentokrát nebyl úspěšný a trefil pouze beton Cichoně. Ve 22. minutě dostal Koffer přihrávku od Pochobradského, ale trefil pouze tyč. Puk se odrazil na brankovou čáru, kde ale nikdo z vrchlabských nebyl. V čase 23:01 navýšil náskok domácích Tomáš KYNČL, který měl snadný úkol – branka totiž byla prázdná, Cichoň se nestihl rychle přesunout. Koffer pak mohl dát branku ve 24. minutě, ale nesedla mu rána. Ve 27. minutě byli současně vyloučení Mrňa a Klejna, střely se dařily hlavně domácím. Další vyloučení přišlo ve 29. minutě, ale pouze na vrchlabské straně. Soukup se pak musel hodně snažit, aby puk udržel před brankovou čarou. Nakonec se ale hostům podařilo snížit. V čase 30:29 využil dvojnásobnou přesilovku Tomáš ŠMERHA. Znovu byl Soukup úspěšný proti střele autora sokolovské branky. Další vyloučení bylo znovu na vrchlabské straně, tentokrát si ale obránci hosty pohlídali. V čase 36:34 to bylo znovu o tři branky, a to zásluhou Filipa KOFFERA, který zúročil svou snahu ve druhé třetině. Ve 39. minutě byl vyloučen Machač společně s hostujícím Zemanem, o minutu později se k nim přidat ještě vrchlabský Kajínek. Před Soukupa se pak dostal Šmerha, ale nepovedlo se mu puk dostat do branky.

Třetí třetina začala aktivní hrou obou tým. Nejdříve mohl střílet Bílek, ale přihrávku nezpracoval, jak chtěl. Následně Soukup udržel puk ve své náruči. V čase 41:35 vstřelil branku Filip KUŤÁK, který se trefil do rohu branky. Hosté se pak ocitli v oslabení, Chrtek si najížděl před Cichoně, ale přestřelil. Ve 45. minutě byl pak vyloučen Vracovský. Urban se dostal sám před brankáře, ale Cichoň byl připravený. V čase 47:03 snížil Baník na rozdíl jediné branky, a ještě zdramatizoval utkání. Tomáš JANDUS, kdy ujel společně s dalšími dvěma spoluhráči a poradili si nejen s obránci, ale také se Soukupem. Urban pak ve velké šanci nedal gól, následně mohlo být srovnáno, ale Kverka netrefil prázdnou klec. V 53. minutě byl vyloučen sokolovský Vodička, Kaut dostal přihrávku, ale puk skončil u Cichoně v náručí. Domácí pak mohli přidat další branku, ale Mrňa minul a následně dostal hokejkou do obličeje. Baník se snažil ještě utkání vyrovnat, Šmerha ale trefil jen lapačku Soukupa, Kverkova střela byla zablokovaná obráncem. Poslední minutu třetí části hrál Sokolov bez brankáře. Jiskra dostal přihrávku od Bílka, ale Soukup byl rychle na místě. Hosté si pak vzali oddechový čas, a ještě vymýšleli poslední strategii. Nakonec ale domu Baník Sokolov odjel bez bodů.