HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Děčín - Vrchlabí 4:5

Vrchlabí bere další bod!

04.03.2019
Skvělý závěr utkání předvedlo dnes HC Vrchlabí na ledě Děčína. Hosté vedli už 2:0 po dvou slepených gólech, ještě v první třetině se ale Děčín dotáhl. V polovině utkání už si Děčín vzal vedení na svou stranu a dotahovali hosté. Nakonec se o vítězi utkání rozhodlo 10 vteřin před koncem třetí třetiny, kdy se trefil vrchlabský Bednář a zajistil tak pro Vrchlabí tři mečboly.
ČF2, pondělí 4.3.2019, 18:00
Děčín
4:5
Lavinger (Kácha) – Hříbal, Černohorský, Kaltenböck (A), Loukota, Zukal, Vaněk, Procházka, Balcar – Zajan, Drašar, Volráb (A), Tůma, Faigl, Oliverius (C), Petráš, Kordule, Ineman
Soukup (Abrahám) – Vágner, Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Moník J., Voženílek, Jirků (C) – Matějček, Půlpán T., Hozák, Půlpán A., Berger, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha, Moník F.
Třetiny: 2:2, 1:0, 1:3  Branky a nahrávky: 6. Oliverius (Kaltenböck, Tůma), 6. Hříbal (Zukal, Tůma), 30. Petráš (Tůma), 52. Oliverius (Kordule) – 4. Urban (Aleš Půlpán, Jirků), 4. Mrňa (Tomáš Půlpán), 48. Matějček, 57. Matějček (Bednář), 60. Bednář (Urban). Rozhodčí: Čáp – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 782. Průběh utkání: 0:1, 0.2, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 4:5.

Jako první založili útočnou akci hosté, ale Aleš Půlpán nebyl úspěšný. Také domácí se dostali k puku, Soukup ale střely Petráše i Zajana zlikvidoval. Ve 2. minutě Balcarovi vypíchl puk Tomáš Půlpán a uháněl do útočného pásma, domácí obrana se ale stihla vrátit. Ve 4. minutě chtěl rozhodčí pískat faul na vrchlabského Bednáře, ten mu ale vysvětlil že se o faul nejednalo. I bez přesilové hry si hosté poradili a dostali se do vedení. V čase 3:28 se trefil Patrik URBAN. Následovalo vyloučení vrchlabského Vašíčka. Ani vlastní oslabení ale nezabránilo Stadionu znovu skórovat. Tentokrát se v čase 3:54 trefil Pavel MRŇA, který se společně s Tomášem Půlpánem dostali do úniku. V 5. minutě byl vyloučen Havránek. A také Medvědi zaútočili - konkrétně v čase 5:21 našel Kaltenböck Michala OLIVERIUSE. Trvalo půl minuty a už bylo vyrovnáno zásluhou Ondřeje HŘÍBALA, který využil klasickou přesilovou hru. V 9. minutě podržel svůj tým Soukup, který vyrazil střelu Volrába. Lavinger si poradil se střelou Kastnera, stejně jako Soukup s pokusem Volrába. Ve 13. minutě zaútočil Chalupa, ale Lavinger vytáhl své betony. 18. minuta přinesla první vyloučení na domácí straně. Medvědi se ale dobře bránili a hosty k velké šanci nepustili.

Druhá část začala vyloučením vrchlabského Vágnera. Soukup předvedl skvělý zákrok na poslední chvíli. Stadion se ubránil a navíc byl ve 24. minutě vyloučen děčínský Zajan. Ve vlastním oslabení ale ujel Zukal, který byl podražen a chvilku se hrálo 4 na 4. Ani ve zkrácené přesilovce se Děčínu nepodařilo skórovat. Ve 29. minutě dostal nabito domácí Loukota, který vyslal dělovku na Soukupa, ten ale jeho pokus zastavil. Stejně to bylo i na druhé straně, Mrňa trefil pouze domácího gólmana. V čase 29:17 si vzal Děčín vedení - zásluhou Zdeňka PETRÁŠE, který poslal střelu mezi betony Soukupa. Následovalo vyloučení na straně Vrchlabí. Medvědi se ale nedostali vůbec k ničemu, Stadion se velmi dobře bránil. 36. minuta přinesla vyloučení na obou stranách. Bendík ale trefil pouze Lavingera. Ve 39. minutě dostal osobní trest Voženílek. Před sirénou ještě zahrozil Zukal, ale hosté se osvobodili.

Hosté kombinovali před děčínskou brankou, ale nakonec o puk přišli. To jim ale elán nevzalo a stále ohrožovali Lavingera střelami z různých pozic. Ve 46. minutě jen o kousek minul branku Mrňa. Také Bednář předvedl parádní akci - dostal se sám až před Lavingera, který ale pohotově zasáhl. Proti další střele už ale byl krátký - v čase 47:10 bylo srovnáno na 3:3 zásluhou Štěpána MATĚJČKA, který nebyl nikým hlídán. Následovalo vyloučení na obou stranách. Hosté vycítili převahu a na ledě byli hodně aktivní. Mrňovu akci zastavuje Lavinger semaforem. Nakonec to ale byl Děčín, kdo se radoval z branky. V čase 51:35 se trefil Michal OLIVERIUS, pro kterého to byl druhý zásah v zápase. Ve 53. minutě byl vyloučen Drašar. Ten zasáhl holí do obličeje vrchlabského hráče, který byl nakonec odnesen na nosítkách. Hosté tak měli k dispozici přesilovou hru dlouhou 4 minuty. Oslabení se Děčínu dařilo a často vyhazovali puk až k Soukupově brance. V 56. minutě zasáhl Lavinger proti střele hostujícího hráče. Na pokus Štěpána MATĚJČKA už ale nestačil. Autor branky stál dobře v mezikruží a jeho střela skončila v brance. Poslední minuta přinesla dobrý pokus od Zajan, který ale Soukup likviduje pohotovým zákrokem. Poté byl vyloučen Zukal a dal šanci hostům. Tu nakonec v čase 59:50 využil Jaroslav BEDNÁŘ, který střílel z blízkosti a Lavinger proti němu neměl šanci. Také ve druhém utkání první série tak HC Stadion zvítězil a před domácími diváky může ve středu ukončit sérii.