HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Frýdek-Místek - Vrchlabí 3:5

Tři body vezeme z Frýdku-Místku

06.10.2020
Úterním zápasem pokračovala Chance liga a HC Stadion se postavil proti Frýdku-Místku. První dvě třetiny byly gólově vyrovnané, oba týmy vstřelily po dvou brankách. V té třetí ale jasně dominovalo Vrchlabí, které přehrálo Frýdek 3:1 a odváží si celkové vítězství 5:3.
9.kolo, úterý 6.10.2020, 17:00
Frýdek-Místek
3:5
Suchánek (Švančara) – Haman, Husák, J. Michálek, Zahradníček, Hrachovský, Z. Malík – Šedivý, Mikulík, Kofroň – Klimša (A), R. Veselý, Tomi – Martynek (A), Peterek, Raška – Kaukič, Stuchlík, Matiaško – Przybyla.
Štěpánek (Soukup) – Linhart (A), Hrádek, Oliva, Niko, Blažej, Jirků (C), J. Moník – Heřman, Chrtek, Nouza (A) – M. Kratochvil, Pochobradský, Paulovič – Mrňa, Urban, F. Moník – Hozák, Matýs, Chalupa.
Třetiny: 1:1, 1:1, 1:3  Branky a nahrávky: 4. R. Veselý (Hrachovský), 34. Mikulík (Kofroň, Šedivý), 53. R. Veselý (Klimša, Tomi) – 19. Matýs (Mrňa, J. Moník), 23. Mrňa (F. Moník), 41. Chrtek (Heřman, Linhart), 45. Nouza (Niko, Paulovič), 48. Paulovič (Pochobradský, M. Kratochvil). Rozhodčí: Fiala, Kašík – Konvička, Kráľ. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4, 2:5.

Hosté okamžitě po buly ohrozili domácí branku. Mrňa sice neměl moc prostoru k zakončení, ale stejně to zkusil. Trefil pouze obránce Frýdku-Místku. Mikulík spěchal s pukem ve 3. minutě do útočného pásma, a poslal puk na Štěpánka. V čase 3:35 otevřel skóre utkání domácí Radek VESELÝ, ke kterému se odrazil puk. V 7. minutě se ke střele dostal vrchlabský Kratochvil, jeho pokus tečoval Pochobradský. V 9. minutě mohli navýšit domácí, Kofroň jel sám na Štěpánka, ten ale puk ukryl. Znovu musel být Štěpánek ve střehu, když k němu přijel Peterek. Ve 12. minutě byl vyloučen vrchlabský Urban. Frýdek-Místek se ale k ničemu velkému nedostal, HC Stadion se dobře bránil. Betonem poté musel zakročit hostující gólman, po pokusu Hrachovského. V 16. minutě se do samostatného úniku dostal Mrňa, Suchánek ale chytil puk do lapačky. V čase 18:49 srovnal na 1:1 Ondřej MATÝS, který dostal přihrávku od Mrni. Nouza poté vystřelil a ohrozil Suchánka.

Druhou část začali aktivněji domácí, ale gól padl do jejich branky. V čase 22:17 otočil skóre utkání Pavel MRŇA, kterému nabil Moník. Proti Mrňově střele neměl Suchánek šanci. Hosté byli častěji u puku, ve 27. minutě byl navíc vyloučen domácí Zahradníček. Frýdek-Místek hned od začátku dobře bránil. Ve vlastním oslabení dostal dobrou přihrávku Mikulík, ale jeho pokus skončil mimo branku. Moník se dostal před branku, ale domácí obránci pracovali dobře. Štěpánka prověřil Tomi ve 32. minutě. O chvíli později byl vyloučen vrchlabský Kratochvil a domácí tak dostali další šanci se prosadit. V čase 33:16 se jim to skutečně povedlo. Autorem branky se stal Milan MIKULÍK, který poslal puk za Štěpánkova záda. Matýs se vložil do přihrávky Frýdku ve 36. minutě. Následovalo vyloučen znovu na hostující straně. Štěpánka pak několikrát domácí ohrozili, Kllimša ani nadvakrát nebyl úspěšný. V posledních vteřinách před sirénou byl v pokušení Matiaško, ale i jeho střelu Štěpánek vychytal.

Hráči se ještě pořádně ve třetí třetině nerozehráli a už Suchánek lovil puk z branky. V čase 40:15 se trefil Ondřej CHRTEK, který poslal tvrdou střelu z levého kruhu. Pochobradský poté pronikl do pásma, ale Suchánka neohrozil. Ve 44. minutě byl vyloučen domácí Haman, následovaný o chvíli později vrchlabským Heřmanem. O půl minuty později si šel odpočinout na trestnou lavici další domácí hráč. Přesilová hra 4 na 3 se lépe dařila hostům. V čase 44:54 prostřelil všechno, co mu stálo v cestě Tomáš NOUZA. Štěpánka z blízkosti ohrozil Kofroň. V čase 47:26 navýšil náskok o tři góly Matej PAULOVIČ. Hozákův pokus skončil u domácího brankáře. Suchánek srazil pokus HC Stadionu. V čase 52:18 snížil na rozdíl dvou gólů Radek VESELÝ, který zakončil dobrou kombinaci domácích hráčů. V 54. minutě byl vyloučen hostující Oliva. Hrachovský pálil od modré čáry, k odraženému puku se dostal Tomi, ale Štěpánka neohrozil. Od 59. minuty to domácí zkoušeli v šesti hráčích bez brankáře. Veselý byl před Štěpánkem nebezpečný, ale brankář zalehl puk. Matýs střílel na prázdnou branku, ale trefil pouze hůl soupeře.