HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Tábor 4:0

Tři body na kontě Vrchlabí

18.12.2010
Po sérii proher si vrchlabští hokejisté konečně připsali tři body za výhru nad soupeřem z Tábora. Kromě výhry si domácí brankář Ševčík připsal do svých statistik další čisté konto. V zápase proti Táboru moc práce neměl. Převážně se hrálo v útočném pásmu domácích a ti také byli čtyřikrát úspěšnější než táborský gólman Klestil. O konečném pořadí v tabulce se rozhodne v pondělním zápase v Ústí, tuto sezónu má tedy Vrchlabí drama až do samého konce základní části.
29.kolo, sobota 18.12.2010, 18:00
4:0
Tábor
Ševčík - Drábek V., Matějíček, Pácal, Zukal, Chaloupka, Hanzl, Poživil, Čížek - Hubáček, Kříž, Látal, Rusnák, Bezouška, Beck, Drábek J., Tvrdek, Urban, Kubeš, Filip, Bláha
Čech, Klestil - Horáček, Havran, Kanov, Kudrna, Hartmann - Vild, Kolomý, Krätzer, Štrba, Kocar, Voříšek, Matušík, Mrkvička, Šperger, Padělek, Koustourek, Nedorost
Třetiny: 1:0,1:0,2:0  Branky a nahrávky:20. Bláha, 29. Drábek V. (Látal, Rusnák), 51. Drábek J. (Tvrdek, Poživil), 54. Čížek (Tvrdek) . Rozhodčí: Lacina - Svoboda, Lučan. Diváci:902 . Průběh utkání:1:0,2:0,4:0 .
První třetina utkání mezi domácím celkem HC Vrchlabí a hosty z Hockey klubu Tábor nepřinesl moc pohledný hokej. Navíc v osmé minutě se zranil hostující brankář Čech, kterého vystřídal Klestil. Obě mužstva se vzájemně oťukávala a zkoušela, co by mohla od soupeře očekávat. Pokud už se vyskytla šance, byla převážně na straně domácích hokejistů, ty ovšem již tradičně trápilo zakončení. Proto to vypadalo, že se branky diváci v první třetině nedočkají. Až patnáct vteřin před koncem třetiny se před brankářem Klestilem utvořila nepřehledná strkanice, z které vyšel vítězně domácí Bláha, který nekontrolovaný puk doslova došťoural za brankovou čáru.

Druhá třetina už přinesla daleko pohlednější hokej, ale až do 28. minuty bez zakončení. Vrchlabský Václav Drábek,který střelou z první z mezikruží propálil bezmocného Klestila. Hosté měli ve 34. minutě možnost zvrátit stav utkání, po vyloučení V. Drábka a následně ještě Kamila Tvrdka, dostali minutovou přesilu 5:3. Ale to, co předvedli, byla velmi ostudná hra, kdy se vlastně ani nedostali ke střele, kromě Kudrny, který ovšem dělovku od modré poslal přímo do hrudi domácího gólmana, který se již v brance lehce nudil.

Do třetí třetiny nastoupil domácí tým s dvougólovým náskokem, ale to v hokeji znamená velmi málo. Táborští se sice snažili, ale domácí tým byl rozhodnut, že tři body zůstanou ve Vrchlabí. V 51. minutě šli domácí do tříbrankového vedení. Tvrdkovu střelu vyrazil Klestil pouze před sebe, kde operoval Jakub Drábek, který dorazil puk za záda hostujícího brankáře. O dvě minuty později domácí rozebrali hostující obranu a přidávají již čtvrtý zářez na pažbě. Václav Čížek se povedenou přízemní střelou z prostoru mezi kruhy prosadil mezi střelce. Táborští už se zmohli pouze na akci Kocara, který si z rohu hřiště najel až před Ševčíka, ten ale dobře vyjel, čímž zmenšil hostujícímu hráči střelecký úhel a zlikvidoval jeho pokus.

Utkání se dohrálo už beze změny, nejlepšími hráči byli vyhlášeni hostující brankář Klestil a domácí Bláha.