HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Havlíčkův Brod 1:0

Těsná výhra Vrchlabí

16.01.2010
Patrik Huber, Michal Sobotka, Jan Pečeňák
Důležité tři body si v zápase s Havlíčkovým Brodem připsali vrchlabští hokejisté. Utkání nakonec rozhodla jediná branka, o kterou se v polovině zápasu postaral přesnou střelou David Zíma. Hostům zabránil ve skórování gólman Ševčík, který si připsal třetí vychytanou nulu v sezóně. Další zápas odehraje Vrchlabí ve středu na ledě Jihlavy.
40.kolo, sobota 16.1.2010, 18:00
Vrchlabí
Havlíčkův Brod
Ševčík (Biegl) - Matějíček, Chaloupka, Bendík, Čížek, Chmelíř, Novajovský, Hanzl, Jaroměřský - Tvrdek, Filip, Rusnák, Klimt, Čaloun, Gengel, Kubeš, Zíma, Andres, Mikšovský, Kříž
Furch (Linhart) - Šulc, Jebavý, Vyhlídal, Horváth, Jelínek, Soldán, Pavlík - Stromko, Borovanský, Endál, Česnek, Smith, Třetina, Knotek, Němec, Hertl, Doležal, Hadrava, Ondráček, Vylíčil
Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky: 30. Zíma (Chmelíř). Rozhodčí: Jílek - Reich, Skopal. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1322. Střely na branku: 40:35. Průběh utkání: 1:0.

Utkání v tabulce osmého Vrchlabí a dvanáctého Havlíčkova Brodu začalo ve velmi svižném tempu. První náznak šance přišel hned ve 40. vteřině hry, kdy Matějíček tvrdou ranou od modré prověřil Furchovu pozornost, ten puk vyrazil před sebe, kde operoval Čaloun, nicméně ten pro tento moment nepotvrdil roli kanonýra. Posléze zahrozili podařenou akcí i hosté. Knotek objel jednoho z domácích obránců a mířil sám na Ševčíka, ten však situaci nakonec zachraňovat nemusel, Knotek měl vychýlenou mušku a mířil vedle domácí svatyně. V 6. minutě hry měli domácí obrovskou možnost otevřít skóre, když se Kříž šikovně dostal za hostující obrancu a ještě akci vyšperkoval přihrávkou na Tvrdka, který měl před sebou odkrytou branku, nicméně Furch jeho pokus zneškodnil zákrokem z kategorie excelentních.

Do další nadějné příležitosti se Vrchlabští dostali hned o minutu později. Touš neposedně poskakoval v brankovišti hostujícího brankáře, Tvrdek i Filip se ho snažili doklepnout za jeho záda, ale marně. Následovaly přesilové hry, jedna na straně domácích, druhá početní výhoda patřila hostům. Ani jeden z celků ji nevyužil. V 16 minutě utkání mohli jít hosté do vedení. Ondráček zachytil rozehrávku domácích a přihrál úplně volnému Němci, ten mu však zkoušel puk ještě vracet a mezitím se stihl vrátit obránce. Ve zbývajících minutách první části už diváci v Elektromont Aréně neviděli nic zajímavého, jen přesilovou hru hostujících Rebelů, ta však skončila bez úspěchu.

Domácí i do druhé třetiny naskočili velmi aktivně. Gengel se ocitl mezi kruhy odkud velmi nebezpečně vystřelil, ale Furch potvrdil kvality extraligového brankáře a skvělou šanci domácího útočníka zneškodnil. Hosté se do výraznější příležitosti dostali až na začátku 27.minuty, Němcovu velmi nebezpečnou ránu golfovým údarem vyrazil domácí brankář do ochranné sítě. Ve 30. minutě se dočkali branky domácí.

Chmelíř vyhodil puk z pásma a na modré čáře ho přebral David Zíma, který vystřelil přesně mezi Furchovy betony. Druhý gól mohlo Vrchlabí přidat hned vzápětí a dvakrát u toho byl Čaloun. Nejprve si vyjel zpoza branky a trefil Furcha a podruhé vyšperkoval akci na Čalouna zadovkou Gengel, jenže Čaloun znovu neuspěl. Více zajímavých akcí k vidění ve druhé třetině nebylo.

Třetí třetinu načal šancí opět Čaloun, ale Furcha opět nepřekonal. Havlíčkobrodští se připomněli střelou Šulce, kterou betonem vyrazil Ševčík. O chvíli později ujel obraně po Gengelově přihrávce Klimt, jenže při kličce mu ujel puk z hokejky a z šance nebylo nic. V přesilové hře minul Furchovu branku také Gengel. Poté se začalo víc faulovat, než hrát, takže hru 5 na 5 nebyla dlouho k vidění. V nevyrovnaném počtu na ledě stojí za zmínku snad jen dělovka Matějíčka, kterou však Furch chytil.

Až v poslední přesilové hře se dostali Vrchlabští k šanci, Gengel ale trefil Furchovu lapačku. V 57. minutě mohl vyrovnat Knotek. Svoje dvě šance ale nevyužil a skóre se tak nepohnulo. Chvíli na to střílel Němec a v permanenci byl opět Ševčík, který měl ke konci zápasu více práce. Vrchlabí ale poslední čtyři minuty ubránilo úspěšně. Do velké šance se Havlíčkův Brod už nedostal, Vrchlabí tak vyhrálo nejtěsnějším možným výsledkem.

Ohlasy trenérů

Josef Řeháček, trenér HC Vrchlabí: My jsme vstoupili do zápasu s tím, že chceme dostat soupeře pod tlak, což se nám dařilo. Kluci byli v pohybu, bruslili, měli chuť do zápasu. Tím pohybem jsme si vytvářeli tlak. Bohužel nám dnes neklapla koncovka, jako dřív. Výborně zachytal gólman Furch, který podržel soupeře. Důležité bylo ubránění oslabení pět na tři. První dvě třetiny jsme zahráli dobře a do třetí třetiny jsme šli s tím, že se nesmíme bát o výsledek, jako to bývalo. Na konci nás pak podržel Ševčík. Za výhru 1:0 jsme rádi, protože teď nás čekají tři těžká utkání, ze kterých by byl každý bod dobrý.

Petr Novák, HC Rebel Havlíčkův Brod: Vrchlabí bylo lepší a my jsme se nemohli dostat do tlaku. Hráči pomalu přistupovali a prohrávali osobní souboje. Chybí nám bohužel naši čtyři nejlepší hráči, kteří nastupují za Slavii. Chybou bylo, že jsme na konci nedokázali přerušit hru a nemohli jsme odvolat gólmana. Body z Vrchlabí se vozí těžko.