HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Šumperk - Vrchlabí 2:7

Také v druhém přípravném zápase zvítězil Stadion

13.08.2020
K druhému utkání přátelských zápasů zajížděl HC Stadion k Drakům do Šumperka. První třetina skončila nerozhodně 1:1. Ve druhé části byli úspěšní pouze hosté, když vstřelili dvě branky. V té třetí již jasně dominovali a ze Šumperka si odvážejí vysokou výhru 7:2.
přát., čtvrtek 13.8.2020, 18:00
Šumperk
2:7
Peksa (od 30.Altrichter) – Gewiese (C), Dosek, Dudycha, Nepokoj, Spálovský, Švec, Věntus, Kališ – Jaroš, Milfait, Vacín – Uhlík, Potočný, Krejčík – Hložek, Spratek, Hroch – Haluza, Scheuter, Horký
Štěpánek (Soukup) - Oliva, Niko, Moník J., Jirků (C), Voženílek, Kynčl – Faltys, Machač, Pochobradský, Matýs, Hozák, Urban, Mrňa, Chalupa, Chrtek, Moník F., Šlaicher R.
Třetiny: 1:1, 0:2, 1:4  Branky a nahrávky: 17. Vacín (Milfait), 54. Milfait (Gewiese, Jaroš) – 11. Pochobradský (Oliva), 29. Hozák (Urban), 31. Moník F. (Mrňa), 57. Niko (Matýs), 57. Moník F. (Chalupa, Chrtek), 58. Mrňa (Hozák, Urban), 60. Urban (Hozák, Moník F.). Rozhodčí: Dufka, Marovský – Bezděk, Šimčík. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 2:5, 2:6, 2:7.

Hned v úvodu utkání zaútočili domácí Draci. Ve 3. minutě byl vyloučen domácí Švec. Vrchlabští hráči se sice usadili v útočném pásmu, ale nestihli žádnou kombinaci, tudíž ani střelu. V 7. minutě byl vyloučen hostující Voženílek. Štěpánek musel likvidovat střelu domácího hráče. Draci vytvářeli před hostující brankou tlak, ale branka z toho nakonec nebyla. V 9. minutě se do velké šance dostal Horký, ale trefil pouze Štěpánkovy betony. O dvě minuty později byl vyloučen domácí Milfait. Tuto přesilovou hru již hosté využili – v čase 10:39 vystřelil z levého kruhu Michal POCHOBRADSKÝ, který se nemýlil. Po gólu byli hosté aktivnější, a poslali na gólmana dalších několik střel. Dvouminutový trest dostal hostující hráč. Draci si v útočném pásmu předávali puk a vyslali střelu, tu ale Štěpánek ukryl v náručí. V čase 16:16 bylo vyrovnáno. Lukáš VACÍN nahodil puk na branku, kde si ho do vlastní branky srazil hostující Chalupa. Následovala vyloučení – nejprve na vrchlabské straně, kde bylo na ledě šest hráčů na ledě a poté na straně Draků. V poslední minutě třetiny se předvedl domácí brankář, který nepustil puk za svoje záda parádním zákrokem.

V úvodu druhé části byli znovu aktivnější hosté z Vrchlabí. Dostali se k několika střelám, ale žádná neprošla za šumperského brankáře. Hložek dorážel střelu od Nepokoje, ale Štěpánek byl na místě. V čase 28:39 si Vrchlabí vzalo vedení zpět. Jiří HOZÁK zpracoval přihrávku od Urbana a nemýlil se. V polovině utkání Draci vystřídali brankáře, místo Peksy nastoupil Altrichter. Hroch jel poté sám na branku, ale na Štěpánka nevyzrál. Na druhé straně se do útoku dostali hosté a v čase 30:55 se trefil Filip MONÍK, který poslal přesnou střelu k pravé tyči. Ve 36. minutě si to před Štěpánka namířili Horký, ale svou šanci neproměnil. Na konci třetiny došlo k několika vyloučením – současně si odešli odpočinou na trestnou lavici šumperský Spratek a Hložek, za Vrchlabí to byli Machač a Pochobradský.

Sám na brankáře ujel Hozák, ale neměl možnost zakončit. Chrtek se pokusil o střelu, ale Altrichter byl připravený. Ve 46. minutě to vzal na sebe Pochobradský, ale kroužil kolem branky tak dlouho, až o puk přišel. Hozák pálil od modré, ale puk skončil u šumperského gólmana. Hostující Faltys se poté dostal do velké šance, ale puk trefil pouze konstrukci. V 51. minutě vrchlabský Štěpánek špatně rozehrál puk, ale naštěstí se k puku dostal jeho spoluhráč a uklidil puk do bezpečí. V 53. minutě dostal puk Haluza, který přihrával Hložkovi, ale na hostujícího brankáře si nepřišel. V čase 53:17 se za Draky trefil Jan MILFAIT, který snížil na 2:3. Poté přišlo vyloučení na domácí straně, čehož v čase 56:03 HC Stadion využil. Autorem branky byl Ján NIKO, který poslal střelu od modré přímo mezi betony Altrichtera. Další tři branky do šumperské sítě padly v rychlém sledu. Nejprve se v čase 56:33 trefil Filip MONÍK, který byl sám před domácím brankářem. V čase 57:16 se prosadil Pavel MRŇA, který překonal ležícího Altrichtera. A v čase 59:05 to byl Patrik URBAN, jehož branka byla již sedmá v pořadí. Do konce zápasu už Draci nic velkého nepředvedli a doma tak dostali "nálož" 2:7.