HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Náchod - Vrchlabí 5:15

Suverenní výhra v Náchodě

30.09.2012
Vrchlabští hokejisté zajížděli ke 4.kolu Metuje do Náchoda. V první třetině nepodali zrovna přesvědčivý výkon, ale od 21. minuty převzali zápas do svých rukou. Druhou třetinu vyhráli poměrem 0:8 a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto. Konečný výsledek 5:15.
Metuje, neděle 30.9.2012, 17:00
Náchod
5:15
Mráček, Mertlík, Pánek, Pavlík, Michel, dostál, Špetla, Chudý, Jurča, Hudeček, Zeman, Hanousek, Leeder, Vondřejc, Škoda, Vemer, Šjenoha, Burdych, Horčička
Biegl, Effemberk, Pulec, Matějíček, Hamerský, Bušek, Provazník, Lepka, Jirků, Oppelt, fořt, Bláha, marek, Svoboda M., Sovobda R., Blažej, Kovář, Hlaváč
Třetiny: 3:3, 0:8, 2:4  Branky a nahrávky: 7. hráč č. 8 (Zeman), 11. hráč č. 8 (Zeman), 12. Vener, 49. Vondřejec, 57. Šejnoha - 5. Svoboda M.(Svoboda R.), 13. Fořt (Bláha), 18. Pulec (Svoboda R.), 23. Fořt (Bláha), 26. Svoboda M., 29. Lepka (Svoboda M., Bušek), 33. Matějíček (Bláha), 36. Kovář, 39. Jirků (Oppelt), 39. Svoboda R., 40. Matějíček (Fořt), 52. Oppelt (Jirků, Kovář), 56. Lepka, 59. Svoboda R. (Lepka), 59. Fořt . Rozhodčí: Zeman, Macháč, Řezníček. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 80. Průběh utkání: 3:3, 3:11, 5:15.
Střelecké žně začal v 5. minutě hostující Martin Svoboda, ale hosté se z vedení dlouho neradovali, po plácané náchodských hráčů, přišla odplata v 7. minutě od hráče č. 8. V 9. minutě nastřelil Jirků ve vlastním oslabení tyčku domácí branky, Hamerský to zopakoval v 10. minutě a vzápětí Matějíček 2x trefil brankáře. Z tlaku však vrchlabští nic nevytěžili. V 11. minutě náchodští ujeli hostující obraně a hráč č. 8 poslal domácí do vedení. Po vyloučení na straně hostů,využili domácí svou přesilovku a Verner upravil stav na 3:1. Vrchlabské hráče tento výsledek nakopl a ve 13. minutě snížil z otočky mezi betony domácího brankáře Fořt. Stav srovnal z předpisové nahrávky R. Svobody Pulec a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina přinesla euforii zejména do sektoru hostí, kde fandila hrstka věrných. Fořt překonal ve 23. minutě již podruhé domácího brankáře a vrchlabští hráči se pustili do obhajoby poháru. Hrál se rychlý hokej a Náchod začal ztrácet, Martin Svoboda zvýšil ve 26. minutě, Lepka využil tempo ve 29. minutě, Matějíček zužitkoval přesilovku a proti jeho dělovce byl domácí brankář bezmocný, ve 36.minutě zavěsil Kovář a v poslení minutě druhé třetiny domácího golmana bezmála rozplakali Jirku a Richard Svoboda, posledním hřebíčkem do rakve neúspěšné druhé třetiny byl opět Matějíček, 3:11

. Do poslední třetiny nastoupili náchodští beze změny a nedá se říct, že by rezignovali. Pravděpodobně sice domácí hokejisté skřípali zuby, ale dál tvrdě bojovali o každý puk. Jejich snaha byla ve 49. minutě odměněna gólem Vondřejce. V 52. minutě skóroval po nahrávce Jirku Oppelt a v 56. minutě s přehledem nasměroval již třináctý puk do brány Lepka. Kosmetickou úpravu výsledku pro domácí si připsal Šejnoha, když Biegla prostřelil přesně podle školáckých příruček pro mládež. Když už vrchlabští fanoušci rozbalili své oslavné chorály, byli střelecky úspěšní ještě Richard Svoboda a Patrik Fořt.

O vítězi Metuje Cup rozhodne středeční páté kolo. Přijďte podpořit naše kluky proti týmu z Pardubic.

Pavel Biegl: I přes upozornění podcenili hráči první třetinu, která z naší strany byla hrozná. Po důrazné domluvě se herní projev hráčů zlepšil, ale... Dostáváme spoustu branek, protože podceňujeme soupeře, nedáváme pozor na dobruslení. Na obraně musíme ještě zapracovat.