HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Sokolov 3:0

Šťastný hattrickem sestřelil Baník

09.01.2016
Marek Komárek
Pouze dvanáct hráčů do pole a dva brankáře k tomu přivezl do Vrchlabí sokolovský Baník. Horalé celé utkání bojovali s hostujícím brankářem Petrem Hruškou. Ten předvedl několik efektních i efektivních zásahů a překonán byl pouze dvakrát. Pokaždé to byl Tomáš Šťastný. Tentýž hráč určil v poslední minutě konečný stav zápasu na 3:0 a završil tak svůj hattrick.
26.kolo, sobota 9.1.2016, 17:00
3:0
Sokolov
Abrahám (Jelínek) – Jebavý, Hejda, Klement, Lenoch, Kadavý, Jandejsek – Šťastný, Filip "C", Oppelt, Matějka, Urban, Bittner, Bláha "A", Šimoníček, Maďar, Srnský, Jirků "A", Procházka, Vacek
Hruška (Fečo) – Gombár, Priškin, Binias, Truhlář, Novák – Říha, Račanský "A", Kukla "C", Jirušek, Dimitrov, Kašpar "A", Sus
Třetiny: 1:0, 0:0, 2:0  Branky a nahrávky: 6. Šťastný (Filip, Procházka), 41. Šťastný (Filip), 60. Šťastný (Filip). Rozhodčí: Veselý – Novák, Potůček. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 777.

Oba týmy začali utkání opatrně. Ve druhé minutě se ke střele dostal osamocený sokolovský Kukla, ale domácí Abrahám udržel puk před čarou. Vrchlabí se posléze dostalo do protiútoku, Jandejsek ale HC Stadion do vedení nedostal. První vyloučení zápasu bylo k vidění v šesté minutě, kdy domácí dostal výhodu jednoho hráče v poli. Tu také v čase 5:41 využil Tomáš Šťastný, který proměnil přihrávku od Filipa. HC Stadion držel puk v obranném pásmu hostů, navýšit mohl tečí Bláha, ale minul. Ve druhé polovině první třetiny jsme viděli menší šance na obou stranách, žádná se však neproměnila v branku. Více střel však musel pochytat hostující Hruška. V 18. minutě byl vyloučen také vrchlabský hráč, Sokolov se sice držel v útočné třetině, ale žádná střela za Abraháma neprošla a do šaten se odcházelo za stavu 1:0 pro HC Stadion.

Druhá třetina nabídla mnoho šancí i vyloučení na obou stranách. Nejprve přihrával Jirků na Srnského před bránu, ale branka nepadla. Následovalo vyloučení Klementa za vysokou hůl, domácí však udrželi čisté konto. Zkomplikovali si to dalším vyloučením, kdy Jandejsek dostal dvě minuty za krosček a HC Stadion tak bránil ve třech hráčích. Hosté se poté semkli v obranném pásmu domácích a nepustili je ani k vyhození puku. Až když bylo Vrchlabí ve čtyřech, podařilo se jich ujet 2 na 1, ale Hejdovi rána nesedla a skóre se neměnilo. Tomáš Bláha se dostal do největší šance utkání, ale brankář Hruška byl proti. Druhá polovina druhé části se odehrála především v útočné třetině domácích. Na Hrušku padala jedna střela za druhou, sokolovský gólman ale bravurně zvládal odrážet všechny útoky. Neporadil si s ním domácí Urban, Šťastný, Procházka ani Bláha. 40. minuta nabídla vyloučení na obou stranách, hra 4 na 4 se poté přesunula také do začátku poslední třetiny.

A začátek ve čtyřech hráčích se povedl domácímu Vrchlabí, na 2:0 navyšoval opět Tomáš Šťastný střelou do prázdné branky. Opět asistoval Filip a hosté tak museli zabrat, pokud chtěli dosáhnout alespoň na bod. Už v plném počtu se do šance dostal vrchlabský Maďar, Hruška ale tentokrát svůj tým podržel. Ve 45. slyšeli diváci nastřelenou tyč sokolovské branky, kterou označkoval Bláha. Hosté si mnoho šancí nevytvořili, hrálo se prakticky jen v jejich obranné třetině. Navíc v čase 49:00 byl vyloučen hostující Truhlář. Následoval další vyloučení, Baník tak musel jít do tří a o 40 vteřin později byl vyloučen ještě Gombár. Další tyč slyšeli fanoušci po střele Filipa. Také Sokolov ale ukázal, že se nevzdává a Binias těsně minul. V 56. minutě přišlo trestné střílení pro hosty po zákroku Jirků na Jiruška. Baník však branku nedal, Jiruškovi se nevyvedla klička a domácí stále vedli 2:0. Sokolov na konci třetí části zkusil hru bez brankáře, navíc po vyloučení domácího Klementa. HC Stadion se však ubránil a navíc svůj hattrick završil Tomáš Šťastný střelou do prázdné branky. V čase 59:44 jel trestné střílení také HC Stadion, konkrétně Urban, který ale také minul a do konce zápasu už jsme gól neviděli. HC Stadion Vrchlabí tak zvítězil poměrem 3:0.

Petr Hlaváč (trenér Vrchlabí): „Výborný výkon dnes předvedl Martin Abrahám. Jsme hodně rádi za tři body, ačkoli to z naší strany bylo hodně utrápené. Nejsme schopni dávat góly. Soupeř zaslouží obdiv, že v tomto počtu tady vydržel bojovat celé utkání.“

Tomáš Šťastný (útočník Vrchlabí): „Já osobně jsem čekal, že to dnes nebude lehké. Nic na zvednutí sebevědomí. To se potvrdilo. Takové zápasy moc hrát prostě neumíme, 3:0 je nakonec pro nás dobrým výsledkem. Kobra pro nás určitě bude lepším soupeřem. Určitě přijedou hrát hokej a ne pouze bránit. Už teď se na zápas těším. Věřím, že bude jako vždy dobrá kulisa a že se hlavně hodně diváků vydá do Kolína!“

Petr Hruška (brankář Sokolova): “Přijeli jsme sem s tím, že chceme uhrát dobrý výsledek. Kdyby nám někdo řekl, že to takhle dopadne, brali bychom to. Kluci bojovali, byl to trochu hokej nehokej, drželi jsme puk hodně vzadu, základem bylo vyhazovat, udržet co možná nejdéle dobrý výsledek, což se nám dařilo. Nevyužité přesilovky pět na tři byla velká škoda. S ohledem na to, kolik nás tu bylo, jsme uhráli asi maximum. Budeme to mít těžké i nadále. V minulém zápase se nám zranil Kamil Tvrdek, který buď gól dal, nebo ho alespoň připravil, takže naše potence je ještě menší než byla předtím. Budeme chtít uhrát nejlepší možnou pozici do play out. Chtěli bychom do desítky, ale musíme být trošku realisti.“