HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kolín 5:4p

Stadion vyhrál nad Kozly v prodloužení

16.01.2019
Vendula Sahánková
Dnešní zápas se nesl v duchu vyrovnávání. První branku zápasu vstřelil v 16. minutě kolínský Bezděk a vrchlabští až po stav 3:3 dorovnávali branky kolínských. Až Tomáš Bláha zvedl stav na 4:3, ale kolínští se nedali a vyrovnali. O konečném výsledku pak rozhodlo prodloužení, kdy po minutě a 39 vteřinách rozhodl o výsledku zápasu Jan Berger za asistence Jaroslava Hlinky.
32.kolo, středa 16.1.2019, 18:00
5:4p
Kolín
Soukup (Abrahám) – Vágner, Muška, Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Moník J., Jirků (C) – Matějček, Hozák, Půlpán A., Berger, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha, Hlinka
Sejpal (Martínek O.) – Bezděk, Jelínek, Pýcha, Březina, Hanzl, Barták – Kozák, Zumr (A), Němec, Semirád, Pochobradský, Malý (C), Martínek R.
Třetiny: 0:1, 4:2, 0:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 26. Pilař (Matějček, Vašíček), 27. Matějček (Havránek, Pilař), 32. Chalupa (Urban), 40. Bláha (Jirků), 62. Berger (Hlinka) – 16. Bezděk (Martínek R., Němec), 26. Martínek R. (Barták, Kozák), 30. Malý (Pýcha), 52. Netušil Rozhodčí: Škrobák Michal – Krátký Jan, Mgr., Kučera Marek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1364. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4 - 5:4.

První střela přišla od domácího hráče. Ve 4. minutě dostal puk Mrňa, ale nahodil jen do lapačky Sejpala. V 8. minutě byl vyloučen Jirků. Němec se pokusil o střelu, ale Soukup puk vyhodil do sítě. Po naskočení domácího hráče byl vyloučen kolínský Barták. Stadion se k žádné velké akci nedostal. První branka padla do vrchlabské sítě. V čase 15:07 se trefil Lukáš BEZDĚK, který neměl problém dostat pul do prázdné branky. V 19. minutě se k dorážce dostal Martínek, ale Soukup podržel svůj tým. V poslední minutě měl domácí brankář plné ruce práce, ale skákavý dokázal zkrotit. Chalupa poté ohrozil Sejpala, ale ten byl připraven.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen Kastner. Vrchlabští se dobře bránili, Kolín k ničemu velkému nepustili. Ve 23. minutě dostal nabito Malý, ale Soukup si puk našel. Vyrovnání přišlo v čase 25:17, kdy se trefil Radek PILAŘ bekhendovou střelou. Osm vteřin se odehrálo a Kozlové si opět vzali vedení - v čase 25:25 vstřelil branku Robin MARTÍNEK. Následovalo vyloučení na hostující straně. Domácí tuto výhodu dokázali využít. V čase 26:29 se do pravého kruhu dostal Štěpán MATĚJČEK, který prostřelil vše včetně brankáře. V polovině utkání přišlo vyloučení na vrchlabské straně. A tuto přesilovku dokázali Kozlové využít - v čase 29:49 se trefil Josef MALÝ, který střílel do prázdné branky. Poté byli vyloučení Vašíček a Němec. Ve 32. minutě bylo znovu vyrovnáno, střelou Davida CHALUPY Vrchlabí srovnalo krok. Ve 34. minutě dostal přihrávku Hozák, který chtěl vrátit přihrávku Bednářovi, ten ale puk nezachytil. Vyloučení přišlo ve 37. minutě na vrchlabské straně. Kolín se ale nedokázal dostat do žádné velké příležitosti. Vrchlabští zaútočili v poslední minutě poslední minuty, kdy se trefil Tomáš BLÁHA, který Sejpala překonal z levé strany brankoviště.

Třetí část začala lépe pro domácí, ale po Pilařově akci se ani Bláhovi nepodařilo dostat puk do branky. Ve 45. minutě byl vyloučen vrchlabský Mrňa. Přesilová hra Kolína netrvala dlouho, vyloučen byl Netušil. Ve 46. minutě se dostal do útočného pásma Jirků, ale jeho přihrávka nenašla hokejku spoluhráče. Další akce přišla ve 49. minutě, kdy Havránek jen těsně minul branku. Také Berger měl šanci, ale Sejpal použil svou hůl. V 50. minutě byl vyloučen Martínek a Vrchlabí dostalo další šanci skórovat. Ve vlastním oslabení ale zahrozil Kolín, domácí tým zachránil zákrok Soukupa. V čase 51:53 Kozlové vyrovnali na 4:4 zásluhou Robina NETUŠILA. Vedení mohl poté získat Urban, ale pálil vedle. Znovu ten stejný hráče pálil v 57. minutě. V 59. minutě přišel oddechový čas pro hosty. Ani tato výhoda ale nepřišla vítěze.

První buly prodloužení vyhrál Kolín. Soukup v 61. minutě zachránil svůj tým skokem proti puku. A rozhodnuto bylo již v 62. minutě, kdy Sejpala prostřelil Jan BERGER. Domácí tak ve vyrovnaném zápase zvítězili v prodloužení a doma zůstaly dva body.