HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Slavia 0:2

Slavia odjíždí se třemi body, Vrchlabí nedalo ani gól

12.12.2021
Třetí domácí zápas v pořadí HC Stadionu štěstí nepřinesl. Bohužel domácí tým nestačil na soupeře ze Slavie, která si do Prahy odvezla všechny tři body. Stačily ji k tomu pouze dvě branky z hole Vebera a Krejčího.
28.kolo, neděle 12.12.2021, 16:00
0:2
Slavia
J. Soukup (O. Štěpánek) – Linhart (C), T. Jelínek, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Koffer, T. Kaut (A), Heřman (A) – Tyurin, Chrtek, Kusý – Pochobradský, P. Urban, Mrňa – M. Machač, T. Zeman, D. Chalupa.
R. Málek (M. Michajlov) – Daniel Krejčí, Veber, T. Duda, R. Havel, Hejda, Mikuláš Hovorka, Hrdlička – Vlček, P. Machač, Žejdl – Šteiner, T. Knotek (A), Jaroslav Brož – J. Doležal (A), Poletín (C), V. Bílek – D. Soukup, T. Pšenička, Kern.
Třetiny: 0:1, 0:1, 0:0  Branky a nahrávky: 10. Veber (Vlček, Žejdl), 25. Daniel Krejčí (Žejdl, P. Machač). Rozhodčí: Jechoutek, Čáp – Štěpánek, Baxa. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 576. Průběh utkání: 0:1, 0:2.

První se sice do akce pustili domácí, ale jako první ostrou střelu poslal slávistický Hovorka. Následně si Mrňa našel Urbana, který Málka chtěl vyzkoušet. Puk byl stále ve hře, na dorážku byl připravený Pochobradský, ale Málka nepřekonal. Následně na druhé straně musel zasahovat Soukup, který jen tak tak udržel čisté konto. V sedmé minutě to byl znovu HC Stadion, kdo zahrozil. Poté se Slavia dostala před Soukupa, ale Knotek na něj nevyzrál. Na druhé straně Urban mohl skórovat, Málek měl problémy puk udržet, ale nakonec to zvládnul. V čase 9:42 ale Slavia otevřela skóre zásluhou Václava VEBERA, který dostal přesnou přihrávku a také přesně mířil do branky. V 11. minutě se Poletínovi natřikrát nepodařilo dostat puk do branky. Na druhé straně přestřelil Koffer. Kaut mohl vyrovnat, ale Málek byl rychle přesunutý. První vyloučení viděli diváci ve 12. minutě, a to na hostující straně. Pochobradský mohl přesilovou hru využít, ale trefil jen Málkovo rameno. Brož minul branku, Patrik Machač ale mohl přidat druhý gól. Soukup puk podržel. Málek pak schytal ostrou ránu od Kajínka.

První buly druhé třetiny bylo pro Slavii. Chrtek pak trefil pouze Málka, Mrňa také nebyl úspěšný. Ve 25. minutě přišlo vyloučení také na domácí straně. V čase 24:40 byla přesilová hra využitá. Daniel KREJČÍ si sjel do pravého kruhu, odkud mířil velmi přesně do dolního rohu. Proti této střele byl Soukup bezmocný. Ve 27. minutě si najel před Málka Tjurin, ale neuspěl. Poté stejný hráč našel na brankovišti Chrtka, ale i ten trefil jen brankáře. O chvíli později byl vyloučen právě Chrtek. Domácí ještě nebyli v pěti a přišla další vyloučení. Za domácí si šel odpočinout Linhart, za hosty Šteiner. Domácí už byli ve čtyřech, ale branka za Soukupa záda naštěstí nepadla. Ve 32. minutě byl vyloučen Veber, Kaut trefil pouze tyč. Hosté si hru v pěti dlouho neužili, protože byl hned vyloučen další slávistický hráč. Přesilová hra se ale Vrchlabí vůbec nedařila. Hosté pak ve 37. minutě ujeli tři na jednoho, ale naštěstí pro domácí to dopadlo dobře. Ve 39. minutě byl ještě vyloučen hostující Vlček.

Linhart ve 41. minutě pouze přestřelil, hosté už byli v plném počtu, když Kusý trefil Málka do vyrážečky. Domácí Machač minul, následně se k puku nikdo u hostující branky nedostal. Ve 46. minutě byl vyloučen Patrik Machač. Pochobradský byl znovu velmi blízko gólu, ale nepřehodil Málka. Ve 49. minutě přestřelil branku Koffer. Slavia nikam nespěchala, protože měla náskok dvou branek, ale Vrchlabí utíkal čas. V 53. minutě byli současně vyloučeni Linhart a Kern. Hosté pak v 55. minutě trefili pouze tyč, následně musel Soukup vytáhnout zákrok ramenem. V 57. minutě si domácí vzali oddechový čas, a nakonec to zkusili se šesti hráči na ledě. Mrňa mohl snížit, ale bohužel mu v cestě stál hostující obránce. Poté přišlo ještě vyloučení na slávistické straně, které ale HC Stadion nevyužil.