HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Jihlava 4:3

Rozhodující branka padla 15 sekund před koncem!

15.02.2008
Jakub Gabriel
Vrchlabí zvládá i druhý zápas a vítězí nad Jihlavou po vypjatém boji 4:3. Úvod utkání patřil stejně jako v předchozím zápase domácím, když se v 6. minutě blýskl otočkou kolem branky Gengel. Hosté stačili do přestávky srovnat, a to zásluhou dorážky Martina Krupky. Ve druhém dějství strhl vedení na svou stranu Říha, ale na to našel odpověď 17 sekund poté Horčička. Do vedení šli opět hosté ještě ve druhé třetině, branku vsítil opět Milan Krupka a opět z dorážky. Domácí ale na začátku třetí třetiny dokázali znovu srovnat, v čase 59:45 navíc vsítil rozhodující čtvrtou branku Aleš Vála. Vrchlabí tak ve druhém zápase opět vítězí a vede sérii 2:0. Další utkání sehrají v Jihlavě v pondělí 18.2. od 17:30.
OF2, pátek 15.2.2008, 18:00
4:3
Jihlava
Ševčík - Matějíček, Vála, Bendík, Chaloupka, Rýgl, Hrach, Vomela, Volek - Gengel, Pajič, Beck, Horčička, Přeučil, Plodek, Rapáč, Vantuch, Nevyhoštěný, Kováč, Brynecký, Jech
Řehoř - Staněk, Kuchyňa, Ficenc, Kašpar, Míka, Martínka, Duben - Říha, Hanzal, Hradecký, M. Krupka, Bakus, Hrbatý, Kopecký, Suk, Piluša, L. Krupka, Man, Jonáš
Třetiny: 1:1,1:2, 2:0  Branky a nahrávky: 6. Gengel (Vála, Pajič), 26. Horčička (Chaloupka), 41. Pajič (Vála, Beck), 60. Vála (Pajič) - 13. Krupka (Hanzal, Man), 25. Říha (Krupka , Kuchyňa), 33. M. Krupka (Man, Hanzal). Rozhodčí: Jebavý - Kis, Prchal. Vyloučení: 8:10, navíc L. Krupka (JIH) 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1972 (vyprodáno). Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Do první šance utkání se dostal Beck, který dostal puk zpoza branky, střela mu však nevyšla. V 6. minutě už ale měli domácí ruce nad hlavou. Pajič přihrál před modrou Válovi, jeho střelu ještě stačil Řehoř vyrazit za branku, ale tam puk vzal Ladislav Gengel a obtočil se kolem branky - 1:0. Vrchlabí tak využilo hned první přesilovku. Hosté se dostali do vážnější šance až v přesilovce, když Suk pálil tvrdě z kruhů, to však ještě Ševčík chytil. Ve 13. minutě už ale byl krátký na Milana Krupku, který dorazil do prázné branky odražený kotouč - 1:1. V 17. minutě nebezpečně pálil za modrou Rýgl, ale Řehoře nepřekonal ani dorážející Vantuch. Po zbytek třetiny větší šance nebyli a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Domácí začali druhou část velmi aktivně, hned na začátku nebezpečně střílel Gengel, ale Řehoř byl pozorný. Potom byli hosté vyloučeni a ve svém oslabení dokázali skórovat. Krupka jel s Říhou sám na Ševčíka, Vladimír Říha dostal přihrávku a počkal si, až půjde Ševčík na zem, pak dokonale zavěsil pod víko - 1:2. Domácí to však nerozhodilo a našli rychlou odpověď. Po 17 sekundách totiž po střele Chaloupky doklepl puk do branky Petr Horčička a bylo vyrovnáno - 2:2. Ve 33. minutě měl gól na hokejce Hradecký, jenž unikl domácím obráncům, ale na Ševčíka nevyzrál. Vyzrál na něj o půl minuty později Martin Krupka, když doklepl puk za jeho záda - 2:3. Do šance se potom dostal ještě Bakus, ale jeho rána skončila těsně vedle tyče. V posledních sekundách se snažil o střelu Horčička, ale to už bylo z druhé dvacetiminutovky vše.

I třetí část vyzněla lépe pro Vrchlabí, po 28 sekundách využili domácí druhou přesilovku. Vála střílel od modré, jehož střelu šikovně před brankou tečoval Rok Pajič a stav byl opět vyrovnaný - 3:3. Tato branka vrchlabské hráče velmi nabudila, minutu nato měl odkrytou klec Gengel, ale nedostal se ke kotouči. Pajič mohl v 53. minutě skórovat hned třikrát. Nejdříve tečoval Chaloupkovu střelu, potom od něj dsotal přihrávku, ale před Řehořem vyhořel a nakonec ještě střílel z kruhu, ale mířil o pár centimetrů vedle. V 55. minutě Říhova tvrdá střela z mezikruží jen těsně minula branku domácích, ale po zbytek třetiny se hrálo již jen v pásmu Jihlavy. Domácí tlačili snad celých 5 minut, které završili brankou. V čase 59:45 přihrál zpoza branky Pajič volnému Aleši Válovi, který z voleje trefil škvíru mezi betony Řehoře a dal tak vítěznou branku - 4:3. Zbytek utkání se už dohrával jen z povinnosti a vrchlabská aréna už oslavovala. Vrchlabí tak uspělo i ve druhém utkání a je v hodně příznivé pozici, vedou sérii 2:0.

Karel Dvořák (HC Dukla Jihlava): Hokej je hra plná překvapení. Mužstvo za výkon ale musím pochválit, hrálo úplně jinak než v prvním zápase. Bohužel nejsme schopni ubránit přesilové hry domácích, a ty zase rozhodly. V poslední domácí přesilovce máme jasný kotouč na hokejce, ale nevyhodíme ho. Zkušení hráči, z nichž někteří koketovali s extraligou, by takové chyby neměli dělat. Při hře pět na pět nás soupeř nepřehrál, bohužel to oslabení nám nejde. Dostáváme laciné góly. Mužstvo je hodně zdrcené, důležité je, aby však bylo zdravotně v pořádku.

Vladimír Jeřábek (HC Vrchlabí): „Máme dvě vítězství doma, je to dobré, i když druhý zápas, což jsme předpokládali, byl mnohem těžší. Myslím, že zápas jsme vytvořili více gólových šancí, ale brankář Řehoř byl vynikající. Jsem rád, že to takhle dopadlo, i když jsme ty góly, že jsme utkání ukončili v základní hrací době. Před kluky klobouk dolů. Nasazení je špičkové, takové, jaké má být v play off. Jen tak dál. V rozhodujících chvílích na konci zápasu, kdy se zápas lámal, nás podržel Ševča. To jsme potřebovali. Nejdůležitější moment? Podle mě, že jsme v první minutě třetí třetiny dali gól na 3:3.