HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Dvůr Králové - Vrchlabí 0:6

RODOS inkasoval od Stadionu "kanára"

01.09.2017
Jan Přikryl
Na třetí přípravný zápas zajížděl HC Stadion na led do nedalekého Dvora Králové. V každé třetině se podařilo Stadionu zatížit domácí síť dvěmi přesnými zásahy. Dva zásahy si připsali Šťastný a Urban, po jednom Filip a Šimoníček. Další přípravné utkání druhé domácí sehrají hráči Stadionu v úterý 5. září od 18:00 proti krajskému týmu HC Chrudim.
3P, pátek 1.9.2017, 17:00
Dvůr Králové
0:6
Veselý (Kulich) – Junek, Filip, Fořt, Hamerský, Háze, Vitebský, Kocián, Lelka, Luštinec, Kmošek, Klust, Hylena, Rychtera, Sedláček, Kraučuk, Zmítko, Petira, Furmánek
Jelínek (Sobotka) – Abrahám, Niko, Jirků, Matějček, Havránek, Pojkar, Chleborád, Krsek, Filip, Šťastný, Bláha, Šimoníček, Maďar, Miškovský, Urban, Pšurný, Mach, Kerekanič
Třetiny: 0:2, 0:2, 0:2  Branky a nahrávky: 7. Šťastný (Pojkar), 18. Urban (Abrahám), 36. Urban (Jirků), 40. Šimoníček (Bláha), 49. Filip (Matějíček, Jirků), 58. Šťastný (Matějček). Vyloučení: 5:8 + 5min Klust (hrubost) OT + 5min Maďar (hrubost). Rozhodčí: Maštalíř – Řezníček, Pechánek. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Diváci: 438.

Třetí přípravný zápas začal zlehka. V 6. minutě tečoval střelu domácích Jelínek. První ale skórovalo HC Vrchlabí, konkrétně Tomáš Šťastný na konci sedmé minuty. Stadion se i po vstřeleném gólu držel v útočném pásmu a tlačil na Dvůr. Hosté ale úspěšně dostali puk na své hokejky a vyrazili k Jelínkovi, který střelu jednoho z hráčů podržel v lapačce. V 11. minutě byl vyloučen hostující Jirků. Dvůr se okamžitě usadil v útočném pásmu, chvíli trvalo, než si Stadion sáhl na puk a dokázal vyhodit až ke dvorskému brankáři. Další vyloučení bylo opět na straně HC Stadionu. Na Jelínka přilétla prudká střela, kterou zpracoval. Také u domácího týmu došlo k vyloučení, hrálo se tak 4 na 4. Žádný gól ale nepadl. Ani při své přesilové hře se hosté k ničemu nedostali. Dvorští mohli vyrovnat, když vrchlabští hráči nechali jednoho domácího ujet k Jelínkovi. Branka ale padla až v čase 17:26, kdy se trefil vrchlabský Patrik Urban a zvýšil náskok hostů.

Hned na začátku druhé třetiny se do toho opřeli domácí. Nejdříve přišla střela od modré, následovaná ránou přímo do brankáře Jelínka. První minuty se odehrávaly většinou v obranném pásmu hostů. Ve 28. se do šance dostal vrchlabský hráč, ale střela byla tečovaná nad branku. Dalším vyloučeným hráčem byl vrchlabský Filip. Signalizovanou výhodu domácí bohužel nevyužili a také přesilovka se jim nevydařila. Naopak dostal prostor hostující hráč, který jel v oslabení sám na brankáře. Ve 33. minutě zůstal domácí hráče ležet na ledě, ale rozhodčí faul nepískali. Branka padla v čase 35:46 do sítě Dvora – autorem branky byl opět Patrik Urban. Před domácí brankou se ocitla skrumáž několika hráčů, HC Stadion se ale nedokázal zorientovat a alespoň vystřelit na brankáře. Následovalo vyloučení na straně domácích, čehož málem hosté využili, ale střelu od modré čáry neměl kdo dorazit do branky. Poslední minuta prostřední části přinesla nepřesnou střelu Krska, ale také další branku Vrchlabí, jejímž autorem byl s číslem 22 Jiří Šimoníček.

Třetí část byla bohatá na vyloučení. Začala ale střelou HC Rodosu, kterou Jelínek vyrazil. Dvoráci pokračovali v útoku, ale na vrchlabského brankáře si nepřišli. Také HC Stadion přišel se střelou, se kterou si ale brankář poradil. Vrchlabský Abrahám byl vyloučen ve 43. minutě. O pět vteřin později ho následoval dvorský Luštinec. Stadionu se ale nedařila rozehrávka a neudržel puk na hokejkách. Hra 4 na 4 ale netrvala dlouho, dalším vyloučením byl Vitebský z HC Rodos poté, co hosté nevyužili signalizovanou výhodu. I tato přesilovka zůstala nevyužita. Ve 49. minutě přidal již pátou branku Vrchlabí Martin Filip. V 51. minutě přišlo vyloučení vrchlabského Nika. Osm vteřin před vypršením trestu si k němu přisedl Matějíček. Dvůr měl tak k dispozici dvojnásobnou přesilovku, kterou ale nevyužil. Vrchlabí si po naskočení Nika do hry moc dlouho hry ve čtyřech neužili - na trestnou se šel posadit Pšurný. Ani tentokrát ale domácí Jelínka nepřekvapili. V 56. minutě se do sebe pustili dvorský Klust a hostující Maďar – oba dva dostali od rozhodčích tresty do konce utkání. Do ničeho velkého se už ani jeden tým nepouštěl – ale v 58. minutě přidal ještě jednu branku Tomáš Šťastný. Vrchlabští se potom usadili v útočném pásmu, ale domácí se úspěšně ubránili a vyrazili k Jelínkově brance. Branku ale vstřelit nedokázali a před domácími diváky prohráli vysoko 0:6.

Petr Hlaváč: Dnes to byl vcelku vyrovnaný zápas, který rozhodla naše zkušenost a výborný výkon Jakuba Jelínka. Byli jsme skoro kompletní, domácím chybělo asi pět hráčů ze základní sestavy, tak nás v prvním kole nebude čekat nic snadného, ale dokud budou za Dvůr hrát takoví hňupové jako Klust, tak to tam pořád bude cítit krajem.