HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Trutnov 4:2

První zápas v novém roce skončil vítězně pro Vrchlabí

03.01.2018
Vendula Sahánková
První zápas v novém roce se domácímu týmu povedl, ač hosté vstřelili dvě branky, tak domácí celek nepřekonali. Oba týmy hráli aktivně, bylo vidět množství akcí na obou stranách, které přinesly kýžený výsledek. Oto Jeschke chytal solidně, ale vrchlabský útok byl silnější.
30.kolo, středa 3.1.2018, 18:00
4:2
Trutnov
Jelínek (Abrahám) – Abraham, Pojkar, Jirků (A), Chleborád, Havránek, Matějček, Erban, Niko – Krsek, Oppelt, Miškovský, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip (C), Chalupa, Bláha (A), Šťastný, Moník, Procházka.
Jeschke (Ašenbrenner) – Píša, Poul (A), Fedulov, Bezděk, Vácha, Suvorov, Machač, Suk – Zahradník, Kubinčák, Půlpán A. (C), Půlpán T., Kastner, Svoboda, Chytráček (A), Martinec, Smékal, Vacek, Voženílek, Malík.
Třetiny: 0:0, 2:0, 2:2  Branky a nahrávky: 24. Urban (Niko), 29. Šimoníček (Jirků), 50. Urban (Niko), 56. Abraham (Filip, Niko) – 42. Kastner (Půlpán T., Bezděk), 45. Kastner (Půlpán T., Svoboda). Rozhodčí: Ondráček Jiří – Roischel Aleš, Roupec Jiří, Bc. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1262. Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2.

První třetina začala útokem trutnovského celku, kdy Aleš Píša projel mezi vrchlabskou obranou a vystřelil na Jelínka. Ten ale puk bez problémů chytil do lapačky. Z vrchlabského útoku vyjel na oplátku Patrik Urban, ale Jeschke jeho střelu vyrazil pryč. První vyloučení přišlo ve třetí minutě, kdy z celku hostí šel na trestnou lavici Jakub Martinec na 2minuty za zdržování hry. Domácí přesilovka skončila bez gólu, vrchlabští se nedokázali usadit v pásmu a vystřelit. Útok Stadionu se usadil v obranné třetině Trutnova a pokoušel se prostřelit Jeschkeho, ten ale střelbu vykryl. Na konci osmé minuty přišlo první vyloučení na straně domácích, kdy na trestnou lavici usedl Martin Matějček za napadení, po kterém jeden z hostí zůstal ležet na ledové ploše. Ani hostím se nedařilo využít přesilové hry a domácí tým tak udržoval bezbrankové skóre. V polovině první třetiny vyjel do tutové šance Jakub Moník, ale Jeschke svůj tým nezklamal a puk chytil. Vzápětí ho vyzkoušel Jiří Šimoníček, ale také bez úspěchu. Oba týmy se snažili dostat do útoku, ale ani jedna obrana nechtěla pustit útočníky blíže k brankám. Ve 14. minutě nastalo další oslabení domácího týmu, kdy na trestnou lavici zamířil Jiří Šimoníček za podražení. Ani při této přesilovce se Drakům nedařilo, více šancí bylo pro domácí tým. Lukáš Abraham dostal na konci 17.minuty obrovskou šanci, ale netrefil se do prázdné části brány. O 11 vteřin později nastala další přesilová hra domácích, kdy byl vyloučen trutnovský hráč Tomáš Půlpán na 2. minuty za hákování. Ani této šance se domácí nechopili a diváci neviděli žádný gól. Na konci třetiny proběhla jedna útočná akce pro Jelínkovi, který pokus Tomáš Půlpána schoval v klíně a také jedna akce proti Jeschkemu, kdy vyjel Tomáš Oppelt, jehož střela skončila v Jeschkeho lapačce. První třetina tak skončila s výsledkem 0:0.

První buly druhé třetiny vyhrál trutnovský tým, Jelínka jel vyzkoušet Aleš Půlpán, ale bez úspěchu. Další útok zkusil znovu Aleš Píša, ale jeho dělovou ránu chytil jeden z domácích obránců. První gól utkání vstřelil ve 24. minutě Patrik URBAN, když dostal krásnou přihrávku od vlastní branky od Jána Nika, rozhýbal Jeschkeho a puk dostal za jeho záda. Vzápětí se proti Jeschkemu rozjel Procházka, ale trutnovského brankáře neprostřelil. Trutnovští nenechali domácí tým dlouho čekat a jejich útok se rozjel proti Jelínkovi, ale Zahradníkova střela těsně minula levou tyčku branky. Ve 28. minutě se Draci krásně sehráli, pokusil se zakončit Chytráček do prázdné branky, ale Jelínek v poslední chvíli zasáhl, natáhl hůl a střelu vypíchl. O minutu později vyzkoušel Jelínkovu pozornost Kubinčák z levého kruhu, vzápětí byl vyloučen vrchlabský Chleborád za hákování a začalo tak další oslabení domácího týmu. Ale už po deseti vteřinách se rozjel vrchlabský útok k Jeschkemu, Tomáš Jirků nahrál Jiřímu ŠIMONÍČKOVI a ten prostřelil trutnovského brankáře do rohu. O chvilku později zakročil Jelínek, hostům začali téct nervy a strhla se mela, která měla za následek vyloučení na obou stranách za hrubost. Hra se začala přiostřovat, hosté se snažili domácí vyprovokovat, ti ale na jejich popichování nereagovali. Znovu se dostal k puku Patrik Urban, dvakrát po sobě tečoval, ale ani jednou nezamířil přesně. Filip Moník vystřelil z první dobré, ale Jeschke předvedl neskutečný zákrok a puk chytil. Kapitán Martin Filip našel zadní přihrávkou Tomáše Šťastného, ten ale trutnovskou branku netrefil a vzápětí zůstal jeden z hostů ležet na ledové ploše, avšak to nevedlo k vyloučení. Bohužel v další minutě byl vyloučen Daniel Miškovský za 2+10min za podražení a nesportovní chování. Domácí se však v oslabení nenechali vykolejit a drželi si trutnovské útočníky dále od své branky. V poslední minutě druhé třetiny se k Jelínkově brance probojoval Chytráček, ale jeho střela mířila těsně nad brankou a domácí si tak oddechli. Těsně před ukončením třetiny byla hra přerušena, protože jeden z domácích hráčů zůstal ležet na ploše. Nikdo za to nebyl potrestán, což se domácím fanouškům nelíbilo a dali to hlasitě najevo.

První buly třetí třetiny vyhráli domácí, Procházka vyrazil proti Jeschkemu, ten ale puk podržel. Vzápětí vyjel proti Jelínkovi Suvorov, ale puk od Jelínka odletěl do zakázaného uvolnění. Další velkou akci rozjel Tomáš Půlpán s Lukášem Bezděkem, společnými silami rozrazili vrchlabskou obranu, nahráli Lukáši KASTNEROVI a ten puk poslal nad Jelínkovu vyrážečku. Trutnovští se nabudili snížením stavu a pustili se do další akce proti Jelínkovi, tu ale vrchlabský brankář vyrazil do ochranné sítě. Prvním vyloučeným třetí třetiny je trutnovský Pavel Fedulov za faul kolenem. Hosté se stáhli do obranného pásma a nenechali domácí dokončit žádnou z akcí proti Jeschkemu. Ve 45. minutě se do obranné třetiny domácích rozjel Tomáš Půlpán s Danielem Svobodou a využili přesilové hry, když nahráli Lukáši KASTNEROVI a ten prostřelil Jelínka. O minutu později se snažili hosté znovu využít útočné nálady, ale Šimoníček jim akci překazil. Oba týmy se začaly v pravidelných intervalech střídat u puku a jednotlivě vyráželi do útočných akcí. V 50. minutě znovu zaútočila dvojice Ján Niko a Patrik URBAN a znovu skórovali a tak opět dostali domácí tým do vedení. Domácí se pustili do dalších akcí, ale Jeschke jim nedal šanci a perfektně chytal. Pavel Suvorov poslal k zemi Jiřího Šimoníčka, ale rozhodčí neodpískal vyloučení. Aleš Píša se opět pustil do útočné akce, ale Jelínek jeho střelu vykryl. Domácí tým se vzápětí dostal opět do oslabení, na trestnou lavici šel Ján Niko za vysokou hůl. Trutnovští se snažili zůstat v útočném pásmu, ale pro postavení útočícího hráče v brankovišti byli vykázáni do středního pásma. Vzápětí byl vyloučen Pavel Suvorov za hákování a hra dále pokračovala 4 na 4, ale pouze 21 vteřin, kdy Ján Niko naskočil zpět na led. Během minuty vrchlabští zformovali útok a z modré vystřelil proti Jeschkemu Lukáš ABRAHÁM za asistence Martina Filipa a Jána Nika a zvýšili tak skóre na 4:2 pro domácí celek. Hosté se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale domácí byli nabuzeni a zůstali pevní jako skála, nikoho do svého obranného pásma nepustili. V 59. minutě se hosté probojovali k Jelínkově brance, kde vzápětí proběhla menší výměna názorů, ale rozhodčí neodpískali žádný trest. Jako reakci na vyhrocenou situaci u branky domácích si vzali hosté oddechový čas, kde si rozhodli, že zkusí hru bez gólmana. Trutnovští se drželi v útočném pásmu, ale nedařilo se jim zakončení, necelou minutu před koncem se o řádné zakončení pokusil Aleš Půlpán, ale Jelínek puk pokryl. 25 vteřin před koncem zápasu se vrátil Jeschke zpět do branky a domácí se pustili do útoku. Ale během chvilky bylo pískáno zakázané uvolnění pro domácí tým a Jeschle byl znovu odvolán na střídačku. Oddechový čas si protentokrát vybral domácí tým. Těsně před koncem třetiny se dostal před trutnovskou branku Tomáš Bláha a z otočky minul prázdnou branku. A touto akcí i třetina skončila.

První zápas v novém roce dopadl pro náš tým vítězně, autorem první a poté i vítězné branky se stal Patrik Urban a u obou mu asistoval Ján Niko. Bohužel se mu nepovedlo dokončit hattrick, v což budeme doufat v dalších zápasech. A další možnost bude mít hned v sobotu, kdy náš tým vyjede až do dalekého Děčína. Držme tedy palce a těšíme se na další vítězný zápas našeho týmu.