HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Kolín 4:6

První zápas série vyhrávají kolínští Kozlové

13.03.2019
Vendula Sahánková
První třetina začala ve svižném tempu a první branku zápasu vstřelil kolínský David Šafránek. První třetina skončila nerozhodně 2:2, kdy se za domácí trefil Pavel Mrňa a Jan Berger, za hosty pak kromě Šafránka ještě Robin Netušil. Ve druhé třetině zvýšili hosté náskok na 4:5. Ve třetí třetině proběhlo několik potyček na ledě a v poslední minutě se trefil děčínský Marek Němec a zpečetil tak výsledek dnešního zápasu. Sérii tak vede po prvním zápase SC Kolín.
SF1, středa 13.3.2019, 18:00
4:6
Kolín
Soukup (Abrahám) – Vágner, Muška, Havránek, Vašíček (A), Bendík (A), Voženílek, Jirků (C) – Matějček, Půlpán T., Pšurný, Hozák, Půlpán A., Berger, Urban, Bednář, Mrňa, Kastner, Chalupa, Pilař, Bláha
Sejpal (Martínek O.) – Havelka, Pýcha, Sladký, Březina, Hanzl, Barták – Procházka, Zumr (A), Němec, Železňak, Malý (C), Martínek R., Kadlec, Pešek, Jankovský, Netušil, Šafránek (A), Pilný
Třetiny: 2:2, 2:3, 0:1  Branky a nahrávky: 14. Mrňa (Havránek), 18. Berger (Urban, Bednář), 30. Mrňa (Půlpán T., Kastner), 38. Jirků (Bednář, Matějček) – 5. Šafránek (Hanzl), 19. Netušil (Jankovský, Pýcha), 25. Jankovský (Šafránek), 26. Netušil, 32. Šafránek (Netušil, Pýcha), 60. Němec. Rozhodčí: Veinfurter Libor, Pilný Luděk – Pechánek Jan, Roischel Aleš. Vyloučení: 9:11. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1564. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 2:4, 3:4, 3:5, 4:5, 4:6.

Začátek utkání přinesl hned ve 2. minutě vyloučení na hostující straně. Kolínští byli v oslabení aktivní a do ničeho velkého Vrchlabí nepustili. Skóre otevřel v čase 4:29 kolínský David ŠAFRÁNEK, který střílel z mezikruží. Následovalo vyloučení vrchlabského Vágnera. Stejně jako HC Stadionu se ale Kozlům přesilovka nevydařila. V 10. minutě byl vyloučen autor gólu Šafránek. Urbanova teč skončila mimo branku. Na druhé straně se zaskvěl Soukup, který vyjel z branky a vypíchl puk soupeři. Bendíkův pokus skončil na betonu Sejpala. Pavel MRŇA už byl úspěšnější, když v čase 13:36 vyrovnal na 1:1. V 17. minutě byl vyloučen hostující Malý, Berger byl ve velké šanci, proti Sejpalovi ale neuspěl. Vedení si Vrchlabí vzalo v čase 17:15 a přesilovou hru využil Jan BERGER. Poté byl vyloučen vrchlabský Tomáš Půlpán. Netrvalo dlouho a také Kozlové byli úspěšní v přesilové hře. V čase 18:39 vyrovnal stav utkání Robin NETUŠIL, který střílel z pravého kruhu. Několik vteřin před sirénou byl vyloučen vrchlabský Berger a Kolín si do druhé část nesl velkou část přesilovky.

Šafránkův pokus skončil na vyrážečce Soukupa. K další akci ze strany hostů nedošlo. Už v plném počtu domácích musel zasahovat Soukup, který se musel roztáhnout na brankové čáře. Poté se do samostatného úniku dostal Němec, ale Soukup opět vytáhl skvělý zákrok. Vyloučení Vrchlabí přišlo ve 24. minutě. A Kozlové přesilovou hru využívají, v čase 24:18 se trefil Václav JANKOVSKÝ. Autor branky byl poté vyloučen a HC Stadion dostal možnost skórovat. Berger byl ale zablokovaný, Bednářova střela se za brankovou čáru nedostala. Vágner zase trefil pouze beton Sejpala. A Kolín udeřil i ve vlastním oslabení. V čase 25:41 využil chybu domácího Jirků Robin NETUŠIL. Na Sejpala se hodně střílelo, ale puk se za jeho záda dostal až v čase 29:35, kdy se trefil Pavel MRŇA a snížil na rozdíl jediné branky. Ve 31. minutě byl vyloučen domácí Bendík. Kolín bleskurychle přesilovku využil, do prázdné branky se v čase 31:11 trefil David ŠAFRÁNEK. Následovalo vyloučení kolínského Martínka. Domácím se ale nedařilo proniknout do útočného pásma. Hosté se v plném počtu dlouho neudrželi, vyloučen byl Havelka. Navíc ve 36. minutě bylo nařízeno trestné střilení domácích. Faulovaný Matějček ale nebyl proti Sejpalovi úspěšný. Stejně jako Urban, který ani nadvakrát Sejpala nepřekonal. Ve 37. minutě byl vyloučen hostující Pilný. A přišla další využitá přesilová hra - v čase 37:25 se trefil z mezikruží Tomáš JIRKŮ. Další branku mohl přidat Mrňa, ale horní růžek si hostující brankář pohlídal. Pár vteřin před koncem druhé části byl vyloučen Havelka, poslední střela byla od Bednáře.

Začátek třetí třetiny mohl přinést další branku, ale Bednář dostal přihrávku na nohy místo do hole. Ve 45. minutě byl vyloučen vrchlabský Bendík. Hosté se ale k ničemu nedostali, domácí si oslabení pohlídali. Bednářův pokus skončil v ochranné síti, také Urbanovi nesedla střela před Sejpalem. Proti němu nebyl úspěšný ani Matějček. V 53. minutě se do bitky pustil Vašíček. Byl poté vyloučen společně s Procházkou. V 53. minutě mohl skórovat Malý, ale Soukup předvedl parádní zákrok. Vyloučení přišlo na vrchlabské straně. V 55. minutě minul Soukupovu branku Březina. Do šance se dostal také Havránek, ale proti Sejpalovi neuspěl. O minutu později ujel sám na Sejpala Aleš Půlpán, ale kolínský gólman byl připraven. V 58. minutě byl vyloučen domácí Vágner. Dvě střely na Soukupa poslal Netušil. Minutu před koncem si hosté vzali oddechový čas, domácí hráči šli do hry se šesti hráči v poli. Kozlové tuto možnost využili, v čase 59:13 trefil prázdnou branku Marek NĚMEC a rozhodl tak o dnešním vítězi. Poté byl ještě vyloučen Netušil, ale ani v šesti hráčích se HC Stadion neprosadil.