HC Stadion Vrchlabí – Reportáž ze zápasu: Vrchlabí - Sakhalin 4:8

První přátelský zápas se domácím nepovedl

12.08.2019
Že přijel těžký soupeř, bylo jasné hned po první třetině, kterou PSK Sakhalin vyhrál poměrem 5:1. Vrchlabí se sice snažilo držet krok se soupeřem, ale i druhou třetinu domácí prohráli. Dvě branky vstřelil HC Stadion ve třetí části, ale ani tak to na výhru nestačilo a zápas pro něj skončil prohrou 4:8.
přát., pondělí 12.8.2019, 20:00
4:8
Sakhalin
Soukup (Abrahám) – Jirků (C), Kynčl, Vágner, Váchal, Bendík (A), Moník J., Voženílek – Chalupa, Urban, Mrňa, Bláha, Kastner, Hozák, Šlaicher T., Sýkora O., Poppel, Šlaicher R.
Fokin (31. Stelmach) – Gromov, Loginov, Jeremenko, Aleksejev, Fachrutdinov, Polesčuk, Žukov – Leonov, Kovalev, Stratcev, Sinělev, Šibajev, Stoljarenko, Šavčenko, Golyšev, Petrov, Kopijenko, Sursov, Jeremin
Třetiny: 1:5, 1:3, 2:0  Branky a nahrávky: 18. Sýkora O. (Poppel, Jirků), 23. Chalupa (Urban, Mrňa), 46. Urban (Jirků, Vágner), 59. Hozák (Kastner) – 3. Jeremenko (Kovalev, Leonov), 4. Petrov (Stracev), 6. Kovalev (Leonov, Sinělev), 7. Stratcev, 19. Golyšev (Aleksejev, Kovalev), 22. Žukov (Kopijenko), 38. Kovalev, 39. Kovalev (Šibajev) . Rozhodčí: Veselý, Veinfurter – Maštalíř, Řezníček. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 548. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 0:3, 0:4, 1:4, 1:5, 1:6, 2:6, 2:7, 2:8, 3:8, 4:8.

Jirků se hned na začátku třetiny snažil vymyslet útočnou akci. Ale ve druhé minutě to byl Jeremin, který se řítil na Soukupa - neúspěšně. Gól padl v čase 2:47 do vrchlabské branky - autorem byl Jevegenij JEREMENKO a hosty tak poslal do těsného vedení. Netrvalo ale dlouho a už to bylo o dvě branky zásluhou Aleksandra PETROVA, který Soukupa prostřelil z levé strany. Také domácí se dostali do šance, ale Kastnerova střela byla sražena do ochranné sítě. V šesté minutě to bylo již o tři branky. Soukup sice puk vyrazil, ale dorážka už padla za jeho záda z hole Denise KOVALEVA. V čase 6:03 zvýšil na 4:0 pro hosty Kirill STRATCEV, který střílel z mezikruží. V 9. minutě přišlo vylučení na ruské straně. Bendíkova střela těsně minula branku. Navíc byl vyloučen další hostující hráč a Vrchlabí tak mělo k dispozici krátkou přesilovku 5 na 3. Ani tak se ale HC Stadion neprosadil. Ve 13. minutě přišlo třetí vyloučení PSK Sachalin. Hozák dostal nabit do levého kruhu, ale brankáře se mu nepodařilo prostřelit. I tato přesilovka zůstala nevyyužita. V 17. minutě mohl skórovat Sinělev, ale Soukup byl připravený. V 18. minutě přišla další přesilová hra pro Vrchlabí. Tentokrát se domácí radovali - v čase 17:21 ji využil Ondřej SÝKORA, který stál osamocený před Fokinem. Následovalo vyloučení také na vrchlabské straně, čehož využil v čase 18:34 Andrej GOLYŠEV střelou z mezikruží. Několik vteřin před koncem byl znovu vyloučen domácí hráč, a hosté si tak do druhé třetiny kromě náskoku čtyři branek vzali také skoro dvě minuty přesilové hry.

Druhou třetinu začali lépe hosté. Již v čase 21:37 přidal šestou branku Valerij ŽUKOV, který tak využil přesilovou hru. Domácí ale stihli zareagovat a druhou branku do ruské sítě poslal David CHALUPA. Stejnému hráči se poté podařilo dostat puk do střeního pásma. Proti Soukupovi poté šla rána z hole Petrova, ale tu brankář vykopl. Stejný hráč se před Soukupa dostal o pár chvil později. Ve 26. minutě byl vyloučen vrchlabský Šlaicher. Jeremenkova střela skončila mimo branku, jeho další pukus na hrudi Soukupa. Domácí se ale také dostali ke střele, Fokin byl ale proti Chalupovi připravený. 29. minuta přinesla vyloučení na ruské straně. Sachalin se ale první minutu dokázal ubránit a domácí se nedostali do akce. Chalupa se sice dostal k dorážce, ale neuspěl. V polovině utkání hosté vystřídali brankáře, misto Fokina nastoupil Stelmach. Ve 33. minutě Voženílek získal útočné pásmo, ale byl tam sám. Na druhé straně Aleksejev o kousek minul Soukupovu svatyni. Hozák se dostal do šance, ale puk za Stelmachova záda nedostal. Stejný hráč se ve 35. minutě provinil nedovoleným bráněním a dal tak šanci hostům. Petrov mohl skórovat, ale z mezikruží minul branku. Zkrácenou přesilovou hru 5 na 3 dostali hosté po vyloučení Bláhy, ale nedostali se do kombinace. HC Stadion už hrál ve čtyřech hráčích, když sám na Stelmacha ujel Hozák, ale na hostující brankáře nevyzrál. A v čase 37:52 vstřelil další branku hostů Denis KOVALEV, který zvýšil náskok svého týmu na pět branek. Netrvalo ani minutu a další branka padla za Soukupova záda. I tentokrát byl autorem Denis KOVALEV. Do konce druhé části už další branka nepadla a do šaten se odcházelo za stavu 2:8.

I ve třetí třetině začali hru aktivněji hosté. Ve 42. minutě se do šance dostal Fachrutdinov, ale minul prázdnou branku. Soukup poté dobře bránil a Stoljarenko se nedostal k puku. Ve 44. minutě neprostřelil vrchlabského brankáře Stratcev. O minutu později byl vyloučen Fachrutdinov za nedovolené bránění. Hosté se ale dobře bránili. Navíc přišlo další vyloučení na hostující straně. Tuto dvojnásobnou přesilovou hru už domácí využili a v čase 45:47 snížil na 3:8 Patrik URBAN. Poté tečoval Bláha střelu od Bendíka, ale nebyl úspěšný. Ve 48. minutě několika zasáhy zabránil Mrňa střelám soupeře. V 51. minutě přišl vyloučení na hostující straně. Mrňovi se zamotal puk mezi nohy a tak nemohl zakončit do prázdné branky. Sýkorovi ani Bláhovi se nepodařilo vymyslet správnou kombinaci. V 55. minutě byl vyloučen Kovalev. Ani tentokrát nebylo mnoho příležitostí skórovat. V 57. minutě přišlo vyloučení na vrchlabské straně. Loginov z levé strany neprostřelil několik vrchlabských hráčů. Domácí již byli v plném počtu, když se Jiřímu HOZÁKOVI podařilo ještě snížit na 4:8. Dostal skvělou přihrávku a využil ji na sto procent. Šlaicher z mezikruží trefil pouze beton Stelmacha. A poslední puk přišel na Soukupa, který si ho pohlídal.